Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam budujacych!

 

Uppsss! Miało to pójść tutaj a wyszło jaki nowy temat, no ale jeszcze raz: czy ktoś z Was mógłby się podzielić informacją gdzie można zamówić i wykonać strzemiona z 6-tki? Może ktoś ma namiar na dobrą i tanią zbrojarnię?

 

Jeżeli ktoś szuka tanich bloczków fundamentowych lub stali np. 18G2 czy BSt500S służę informacją.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam budujacych!

 

Uppsss! Miało to pójść tutaj a wyszło jaki nowy temat, no ale jeszcze raz: czy ktoś z Was mógłby się podzielić informacją gdzie można zamówić i wykonać strzemiona z 6-tki? Może ktoś ma namiar na dobrą i tanią zbrojarnię?

 

Grzegorz

 

U mnie wszystkie strzemiona odpowiednich wymiarów (a było ich trochę - najpierw na ławy, a później na wieńce) robili zbrojarze na miejscu i tyle ile było potrzeba. Mieli do tego taką prostą, sprytną ręczną maszynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytania:

Czy ktoś już kupował u nich projekt?

Kto w okolicy Gliwic, Zabrza wykonuje dobrze i niedrogo adaptacje projektu?

Czy możecie polecić solidnego i niedrogiego kierownika budowy?

I najważniejsza, ekipę która sprawnie, poprawnie i niedrogo postawi stan surowy?

Rafal Marciniak

czy w Archipelagu nie mogą zrobić adaptacji? Ja miałem projekt z Pik-u

i zrobili mi adaptację, miałem ich kierownika budowy. Ja miałem ekipę

do pierwszej glajchy z Zabrza, ale sprawna może była, poprawna jak się

zagladało na ręce i do najtańszych nie należała, jeżeli znajdę ich tel. to wyślę

na priv.

Rafał wszystko chcesz zrobić niedrogo, a to nie zawsze idzie w parze z

solidnie, dobrze, poprawnie :-?

grzegorz_janusz

czy ktoś z Was mógłby się podzielić informacją gdzie można zamówić i wykonać strzemiona z 6-tki? Może ktoś ma namiar na dobrą i tanią zbrojarnię?

najtaniej jest zrobić samemu, ja robiłem. Namiary to mam, ale w Żernicy,

Gierałtowicach i Knurowie, ale jeżeli bierzesz ekipę do fundamentów to zrób tak jak Artur

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Archipelagu nie mogą zrobić adaptacji? Ja miałem projekt z Pik-u

i zrobili mi adaptację, miałem ich kierownika budowy. Ja miałem ekipę

do pierwszej glajchy z Zabrza, ale sprawna może była, poprawna jak się

zagladało na ręce i do najtańszych nie należała, jeżeli znajdę ich tel. to wyślę

na priv.

Rafał wszystko chcesz zrobić niedrogo, a to nie zawsze idzie w parze z

solidnie, dobrze, poprawnie :-?

 

Co, do Archipelagu, to na podstawie informacji z archiwum dowiedziałem się, że warto aby ktoś niezależny sprawdził ich projekt, bo może zawierać małe błędy (wentylacje, więźba, ...), które powinny być skorygowane.

 

Nie znalazłem niestety żadnych konkretów o Pameli ;-)

 

Co do ekipy, to niestety należe do ludzi, co nie posiadają zbyt dużo wolnego czasu, dlatego poszukuję dobrej (patrz sprawdzonej, niedrogiej i nie wymagającej nieustającej kontroli) ekipy, która wykona pełny stan surowy otwarty.

 

Witaj rafal_m

W dziale Projekty chyba jest cały wątek poświęcony projektom z Archipelagu, więc może tam znajdziesz jakiegoś użytkownika Pameli

I korzystaj z opcji "szukaj" zanim zapytasz.

 

Archiwum przeszukałem, o Archipelagu znalazłem i to sporo, ale niewiele na temat Pameli :-(

 

Nadal poszukuje polecanego architekta do adaptacji projektu, kierownika budowy no i ekipe która ją wykona ;-)

 

Dzieki za info,

 

Pozdr,

 

Rafał Marciniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_m

zostałam upoważniona aby tutaj podać namiary na mojego fachowca.

Fachowiec jest z Chruszczobrodu ( to okolice Dąbrowy Górniczej) i budował mój dom (właściwie jego ludzie) bo on ma firmę budowlaną i zajmuje się całokształtem.

Jacek Kuzior tel. 673-11-12 lub 0505 681 661 prosił aby dzwonić w godzinach popołudniowych na stacjonarny, a na komórce jest uchwytny cały czas. Tej firmie mogę dać dobre referencje i mogę śmiało polecić innym.

 

Ja kupowałam projekt "SARA" w Archipelagu w 2000 roku. Kilka razy słyszałam aby projekty tej firmy sprawdzić pod względem ukrytych błędów, ale swojego projektu nie dałam do przejrzenia nikomu. Projekt oddałam do starostwa i po jakimś czasie dostałam zagospodarowanie terenu i pozwolenie na budowe i tyle.

W trakcie budowy wyszły jakieś poprawki ale to jedynie dla naszej wygody późniejszego użytkowania budynku.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej przestańcie "przeginać strzemiona".

Trzymajcie kasę na kuchnię, schody, obudowę do kominka.

A strzemiona jak chcecie powyginać to do mnie.

Mam stary podkład kolejowy, nabite do niego d...e gwoździe i mogę pogiąć co chcecie.

Nie róbcie jaj na początku, z firmą która gnie strzemiona.

Jak macie za dużo kasy, to do mnie.

Bo mnie brakło.

Na kuchnię i bruk przed domem.

I dół elewacji i farbę na dom.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej przestańcie "przeginać strzemiona".

Trzymajcie kasę na kuchnię, schody, obudowę do kominka.

A strzemiona jak chcecie powyginać to do mnie.

Mam stary podkład kolejowy, nabite do niego d...e gwoździe i mogę pogiąć co chcecie.

Nie róbcie jaj na początku, z firmą która gnie strzemiona.

Jak macie za dużo kasy, to do mnie.

Bo mnie brakło.

Na kuchnię i bruk przed domem.

I dół elewacji i farbę na dom.

Zapraszam.

dobrze gada !!

szkoda kasy na drobiazgi skoro zbrojarze są na miejscu, a wcale to nie takie trudne, no chyba że całe wience , ale one nie zawsze pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie jaj na początku, z firmą która gnie strzemiona.

Jak macie za dużo kasy, to do mnie.

Bo mnie brakło.

Zapraszam.

żeby nie było monopolu to ja mogę też "pogiąć" :wink:

bobiczek mojej żonie na kuchnię nie zabrakło, ale na......................

.............................. brakuje :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Szukam jakiejś poważnej ekipy do budowy stanu surowego (od wykopu po rynny). Budowa w Radlinie (okolice Wodzisławia, Rybnika). Miałem ugadanego od zeszłego roku wykonawcę, który wystawił mnie do wiatru (mogę dać szczegóły ostrzeżenia na priva, pochodzi z okolic Gliwic).

Dom ma 10x12 m, doklejony podwójny garaż z boku (patrz miniaturka), podpiwniczony w całości, poddasze mieszkalne, dach dwuspadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Szukam jakiejś poważnej ekipy do budowy stanu surowego (od wykopu po rynny). [...]

 

Mam mieszane uczucia co do kompetencji firm robiących wszystko. Murarze (bo takich robót jest najwięcej na budowie) nie powinni stawiać więźby. Niech to dobrze zrobi cieśla, a pokrycie dachu - dekarz. Przekonało się o tym już sporo osób. No ale są wyjątki potwierdzające regułę. Życzę powodzenie w wyborze dobrej ekipy.

 

Jakbyś szukał taniego i dobrego cieślę, elektryka lub instalatorów CO i wod-kan to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jako osoba posiadająca znacznie więsze, praktyczne doświadczenie, ma pewnie sporo racji. Ja znam jednak przypadki w których każda kolejna ekipa wiesza psy na poprzedniej i mówi że wszystko jest spieprzone. Jak jedni robią wszystko (lub po prostu jedna osoba czy firma odpowiada za wszystko) to tych problemów nie powinienem mieć JA. Oczywiście wiem, że trudno się znać na wszystkim ale ja nie oczekuję że ten sam chopek jest zarazem cieślą, zbrojarzem, murarzem i elektrykiem. Jeżeli firma ma więcej niż 3 osoby to przeważnie ma fachmana do poszczególnych kawałków plus kilku miśków do noszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...