Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

witam witam,

prawie same mysłowice i ogólnie jakoś na niewiele, ale i to musze wam powiedziec cieszy. my na wiosne zaczynamy na Rogoźniku. może skomentujecie nasz projekciek póki rzucę pytania o to gdzie można kupic czy wypożyczyć :D

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48544

zapraszam serdecznie i napiszcie proszę czy jest jakaś mapka?

______________

pzdrw, Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie,

 

A ja mam pytanie czy ktoś buduje w okolicy Żernicy k/Gliwic,

Czy możecie polecić gdzie warto uderzać po materiały, sprzęt do ściągnięcia humusu, ...

A których miejsc omijać.

I jeszcze jedno pytanko, Jak grodziliście wasze działki i za ile.

Ile może kosztować 150mb ogrodzenia z bramą i furtką?

Na razie jestem na etapie finalizacji kupna działki w Żernicy.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

I jeszcze jedno pytanko, Jak grodziliście wasze działki i za ile.

Ile może kosztować 150mb ogrodzenia z bramą i furtką?

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

ja grodziłem (właściwie to jeszcze grodzę :) ) (i też mniej więcej 150m) siatką i tak:

 

słupki ze złomowiska - 52 szt. - 18 zł za sztukę (ale nasze były dość grube i solidne, więc pewnie można znaleźć tańsze) = 936 zł

pręty zbrojeniowe (do wzmocnienia mocowania słupków i do mocowania siatki) ok. 200 zł

spawanie i wykończenie słupków we własnym zakresie - czyli coś tam za elektrody i prąd - powiedzmy 100zł

farby do malowania - 100 zł

kopanie dziur pod słupki - 2 dni mojej pracy ;)

beton do zalania słupków - 500zł

siatka + druty +napinacze - 2080zł

 

RAZEM - 3900 zł (mniej więcej) - przy czym należy zaznaczyć, że wszystko zrobiliśmy sami, więc ewentualnie coś za robociznę by trzeba dodać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

trafiłam ostatnio na ogłoszenie ... sprzedam drut zbrojeniowy 1,5 za m... My pewnie z budową wystartujemy dopiero na wiosnę choc głęboko się zastanawiamy nad końcówką lata... tak czy owak chcę was zapytać ile wy płaciliście za taki drut i czy warto kupić go teraz. Mieszkam w domku, ale na ogrodzie nie mogę go trzymać, bo to środek miasteczka i wciąż coś kradną zza płotu jacyś złomiarze. Nie wiem też czy do piwnicy toto wielkie takie wejdzie. Choć jesli to okazja- a czytałam że takiego drutu to sporo nam bedzie potrzbne- kupię i jakoś zmagazynuję hihihihi.

doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie, może ktoś podzieli się ze mną swoimi informacjami na ten temat. Problem dotyczy prostowania drutu #6 (na strzemiona). Kupiłem drut w kręgach po 50 kg. W okolicy mojej działki nie ma miejsca, aby go naciągnąć traktorem. Panowie robotnicy powinni go wyprostować ręcznie i tu pojawia się problem zapłaty. chcą dodatkowo po 10 zł/godz. W ciągu jednej dniówki wyprostowali 50 kg.

 

A może ktoś wie, gdzie w okolicach Mikołowa można wypożyczyć prościarkę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fotkon!

No to współczuję. Ja twardo lansuję twierdzenie że jedna firma do wszystkiego i żadnego narzekania na konieczność prostowania drutu. Póki co jestem mądry, bo nie zacząłem :-) . Pierwsze działania koparką przewiduję na poniedziałek - wtorek. Zobaczymy jak życie zweryfikuje moje podejście.

Życzę powodzenia.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

...zwłaszcza Mysłowiczan (ale wszystkich innych też) :)

Jestem 'na kupnie' działki właśnie w Krasowach, niedaleko Kościelniaka - byłem dziś oglądać i chyba się zdecyduję. Lola i Enio (i inni z okolic) dajcie nr tel - chętnie do Was zadzwonie, bo mam trochę pytań, pewnie takich, na które juz Wam się udało odpowiedzieć. Pozatym dobrze poznać przyszłych sąsiadów :)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Lala! :D

 

Witam nowych Krasowiaków. Jeżeli chodzi o jakieś rady zawsze służę pomocą o ile będę potrafił.

 

Sąsiad z Krasów :p :wink:

 

PS: Enio, Lala i Wanios jeżeli wszyscy kupiliście działki przy Kościelniaka (lub kupicie) to tak mi się wydaje, że prawdopodobnie przylegają one do siebie. Przynajmniej tak wnioskuję po Waszych postach.

 

G-J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...