Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

mam pytanie do szanownych forumowiczów . Gdzie można tanio kupić bloczki betonowe , budowę rozpoczynam w okolicach Sośnicowic , będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje! Pozdrawiwiam wszystkich budujących zwłaszcza tych na Śląsku

http://www.prefrow.com.pl/

inne parę postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj sylla

 

Rzeczywiście moje perypetie z pozwoleniem na budowę już się zakończyły pozytywnie. Budowę rozpocząłem z początkiem czerwca. W tej chwili kończymy izolacje ław i rozpoczniemy budowę ścian (piwnice i pozostałe fundamenty). Buduję dom w Kamionce. Namiary, jak odszukam prześlę jeszcze dzisiaj lub jutro na adres prywatny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wanios :D

Coś widzę, że ciągnie cię w te rejony :D

Ławki też są ładne, byłam tam :D i nie zadupie :D (sorki)

 

pozdrawiam rodzinkę

pa :D

E.

 

Witam ;)

Dziękuję za pozdrowionka - nawzajem.

 

Ano ciągnie w te strony - podoba nam się :) :)

Mamy jeden pomysł na Krasowy - na dniach ma się okazać, czy jeszcze aktualny temat. A Ławki - ładnie tam choć wolelibyśmy w Krasowch (w linii prostej może 1,5 km dalej) - sami nie umiemy podać żadnego konkretnego argumentu dlaczego ;)

 

Pisz co u WAS?

Macie już na działce wode, prąd, gaz, kanalize, TVkablowe, telefon, internet....? (joke);)

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I stało się! Wczoraj rozliczałem z moją ekipą realizację etapu "wykonanie ław fundamentowych".

Zgodnie z przyjętym prze nas kosztorysem (ustalającym ceny poszczególnych etapów budowy i cenę całości robót) za wykonanie ław w moim częściowo podpiwniczonym domu wyliczono kwotę 2330 zł.

Ponieważ z powodu błędów w wykonywaniu wykopów zużyliśmy więcej chudego betonu, oraz wykonaliśmy dodatkową izolację pionową ław kwotę tą należało skorygować do wartości 2800 zł. Muszę w tym miejscu dodać, że w kosztorysie przyjęto roboczogodziny po stawce za ręczne przygotowanie betonu. Przystępując do rozliczenia Panowie zażądali kwoty UWAGA 4800 zł (w pierszym podejściu nawet 6000 zł!!!!!!!!!!). Zadałem więc podstawowe pytanie, a zarazem prośbę o decyzję, czy ustalona kwota łączna za wybudowanie całego domu zostaje utrzymana, czy się pożegnamy na tym etapie. W odpowiedzi usłyszałem, że przyjęty kosztorys to właściwie kosztorys orientacyjny bo np. pozycja murowanie ścian fundamentów z bloczków betonowych nie obejmuje robienia zaprawy, co trzeba zapłacić dodatkowo, a w związku z tym cena końcowa w trakcie budowy będzie ulegać podwyższeniu i nie gwarantują zachowania tej pierwotnej.

 

Rozstaliśmy się zatem!!!

Na szczęście nikomu z Was nie dałem namiarów na tę ekipę!!!

 

Może u kogoś z Was, okolice Mikołowa "zwalnia się" po wykonaniu prac jakaś godna polecenia ekipa?? Pozostały do dokończenia ściany piwnicy, strop i reszta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkon..... a może to była ta sama ekipa co u mnie (firma z Mikołowa)? Argumenty są mi aż nadto znane..... niestety mojej ekipy nie mogę Ci polecić, chociaż pracowali raczej starannie (czego nie można powiedzieć o utrzymaniu porządku...)... Zyczę owocnych poszukiwań...

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję wszystkim za informacje.

 

gaga2 nie była to Twoja ekipa, ale również jeśli chodzi o dokładność i jakość prac ni można im nic złego zarzucić, ale tempo słabe, ciągłe narzekanie "na ciężki los noszenia ciężkich bloczków..." i bałagan....

 

Pozdrawiam.

A może macie dobrych cieśli. Ten, z który rozmawiałem rzucił kwotę 45 zł /m2 dachu z pełnym deskowanie i pojedynczą papę (docelowo dachówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fotkon!

Współczuję problemów z ekipą. Mnie z moją układa się superowo (aż sie boję czy dalej też tak pójdzie). Pan Grzegorz dba o mój portfel - załatwia upusty i negocjuje (aż mnie to czasem zaskakuje), a nie woła o żadną dodatkową kasę mimo że często podwozi materiał swoim autem. Oyb tak do końca. :wink:

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy problem z "cuchnącym" kominkiem wolnostojącym, śmierdzi "toto" w lecie gdy się w nim nie pali że trudno wytrzymać. Czy ktoś z państwa miał taki problem i może go jakoś rozwiązał bedę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich budujących na Śląsku. pwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...