Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Adamus,

znam solidnego, starannego, słownego fachowca, do tego z wyobraźnią. Niestety jest równie "solidny" w robocie jak i w rozliczeniach: nie pominie żadnej roboty która jego zdaniem była "dodatkowa" czasmi słusznie a czasami nie.... no i bardzo się ceni... tani nie jest...z Katowic

zainteresowany?

pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam dobrej (czyt. sprawdzonej) ekipy do gładzi - oczywiście za rozsądne pieniądze. Temat BARDZOOOOOOOO PILNYYYYYY. Proszę o namiary. Moja ekipa dziś poinformowała mnie, że nie wyrobi się i nie zacznie u mnie tego od przyszłego tygodnia, a ja muszę sie przeprowadzić do nowego domu jeszcze w listopadzie :) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam engi!

 

Nam także się podoba wyłożenie cokołu domu kamieniem choć ostatnio (bo wykończenie domu to dopiero przyszły rok) skłaniamy się z Żoną do wyłożenia cokołu płytkami klinkierowymi. Możesz napisać więcej szczegółów tzn. to będzie kamień naturalny, czy jakieś płytki?

Czy udało się znaleźć fachowców?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinkier mi nie pasuje do reszty, nie chcę piwnicy ocieplać , więc zbyt duzy uskok byłby,

A kamień na zaprawie zniweluje róznicę do kilku centymetrów

Myślałam też o płytkach silikatowych - 3 cm grubości + klej - byłoby nienajgorzej- a taniej.

Tylko nei wiem co z fugą?

Może ktoś ma silkę na elewacji??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to ok. 20-30 zł za m2 w zależności od grubości ziarna. 1mm jest droższy ale na m2 ściany potrzeba go ok. 2 kg, a grubszego (1,5 i 2 mm) trzeba odpowiednio więcej - nawet 4-5 kg.

 

Nie wiem ile kosztują płytki elewacyjne z silki (pewno mniej), ale przy

marmuricie na pewno robocizna wyjdzie taniej.

 

No i jeszcze grubość warstwy. Tu tylko kilka milimetrów, a przy innych okładzinach utworz sie dosyć gruby cokół który mi sie nie podoba, a i istnieje niebezpieczeństwo, że bedzie na nim zbierać sie woda spływajaca po elewacji w czasie deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam powyżej cokołu ocieplenie 7cm i nie podoba mi się taka duża różnica , więc chcę zniwelować różnicę gruba okładziną. Pod żywicę musiałabym ocieplić. :(

Chyba czegoś nie doczytałem z tym ociepleniem powyżej cokoła. :oops:

 

Cena silki jest podobna 20-30 zł za 1 m kw

Za samą okładzinę czy razem z zaprawą klejową i fugą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddam gruz po rozbiórce w ilości 10-15 starów,

Zabrze , Gliwice i okolice.

 

byłbym równiez wdzieczny za informacje jesli widzieliście gdzies przy drodze tabliczki "przyjme gruz" z góry dzieki za namiary na takie miejsca.

 

Pilnie szukam nowego kierownika budowy!!! Dobrego. Takiego, co by się przykładał i wczuwał. Budowa w Zabrzu. POMOŻECIE??? LICZĘ NA WAS.

PROSZĘ. -P-I-L-N-E-

Zosia

 

dołączam sie do prośby koleżanki,

chce wystartować w przyszłym roku jak sniegi zejda

więc powoli trzeba sie zacząc rozgladać :)

 

 

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

0-602-597805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiadów. Niestety nie jestem w stanie pomoc jeśli chodzi o kierownika budowy i gruz. Za to mam pytanie.

 

Gdzie i jakie okna dachowe kupowaliście ( w okolicach K-ce, Imielin, Bieruń :) ) Pytam bo mam dylemat. Osobiscie skłaniam sie na Veluxy GZL, chciałbym to z klamką na dole, ale nie wiem czy jest to jakoś ładnie wykonane ? Ma ktoś takie albo widział gdzies ? No i ten GZL ... a moze lepiej GGL. Nie wiem czy jest duża róznica w wykonaniu ? Na stronie z Veluxa znalazłem takie zdanie "Okna z obróbką TOPfinish nie wymagają malowania zaraz po ich zamontowaniu." Czy to oznacza że GZL ( BASEfinish ) trzeba malować ?

Chętnie posłucham co Wy wybraliście. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę: potrzebuję kupić deskę podłogową sosnową na ok.17m2, gdzieś w okolicy Gliwic i proszę o namiary. Wiadomo: tania i dobrze sezonowana. W zeszłym roku kupiłem w tartaku w Rzeczycach i tak się rozeschła, że można czasem mały palec włorzyć w szpary, a na dodatek strzela jak z pistoletu. Dobra jest za to w Obi (dł.2400mm); kupiłbym, ale za dużo byłoby odpadów. Też mam od roku w innym pomieszczeniu i nie ma ani jednej szpary. Cud! :)

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...