Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

szkoda mi Cię, kocie,

miałeś pecha

 

naczytałem sie tych pie....muratorow i teraz za duzo widze :lol:

za mało czasu mam na budowe , w zasadzie na jej nadzorowanie

jak to mowią -jak kota ni ma to myszy .....

z całym szacunkiem dla moderatora forum, ale jemu też zdarza się przesadzić i dać ciała,

nie masz czasu, zatrudnij inspektora nadzoru, ale żeby przypadkiem nie znał się z kierownikiem budowy, czasami pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem orzeczenie z urzędu górniczego na temat szkód górniczych:

- teren poza bezpośrednimi wpływami dokonanej i projektowanej eksploatacji górniczej,

- wstrząsy pochodzenia górniczego mogą powodować drgania gruntu o przyspieszeniu do 40 mm\s2

Są w końcu szkody czy ich nie ma ?pozd.

 

Z tym samym problemem

- jak wygląda sprawa tzw szkód górniczych?

- zbrojenie i zwroty kosztów przez kopalnię?

Może ktoś już załatwiał takie formalności.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szkód górniczych - myśle że najlepiej pytania dotyczące szkód zadawać kierownikowi budowy, w odpowiedzi na pytanie czy wstrząsy pochodzenia górniczego o przyspieszeniu drgań do 40mm/s2 oznaczają jakiś stopień szkód moge jedynie powiedzieć, że u nas był to wskaźnik 120mm/s2 co oznacza drugi stopień szkód górniczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos z szanownych grupowiczów ogrzewa dom

piecem na eko-groszek z podajnikiem?

jesli tak to prosilbym o krotka charakterystyke,

jaka powierzchnia jest ogrzewana, jaki model pieca posiadacie,

jakie jest srednie spalanie roczne, plusy i minusy uzytkownia takiego kotła, na co zwracac uwage przy zakupie? itp.

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem ostrzec wszystkich budujących i wykańczających swoje domy przed powierzeniem prac budowlanych pracownikom Pana Niewierowicza. Co prawda Jego firma zajmuje się głównie kafelkowaniem i jakości tych prac nie mogę oceniać, ale u mnie murowali i to robili byle jak. Nie wierzę, że jedne prace można robić byle jak, a inne perfekcyjnie! Szczegóły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka wierszy czytałem coś o Miasteczku, ja (mam nadzieję) zaczynam od wiosny w Tarn Górach i mam nadzieję, ze ekipa się sprawdzi.

 

Jestem na etapie szukanie kierownika budowy- ichceny sa tak rozbieżne, że nie mam pojęcia od czego to zależy,

 

O ile możecie podać to ile średnio Was wykasowal takie kierownik?????

 

 

Z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkon: ja mam okna i okiennice Gebauera, a także drzwi zewn. i wewnętrzne (wg indywidualnego zamówienia w kolorze storarki okiennej - jest taka możliwość) Nie mam żadnych zastrzeżeń, okna, drzwi, okiennice są piękne, starannie wykonanie, montaż OK; pełny profesjonalizm. Po ok. 8 mies przyjechali na naszą prośbę doregulować drzwi, bez ekstra kosztów.

Słowem: dobrze wydane pieniądze. No, może z terminami im nie do końca wyszło, ale to był czas szaleństwa związanego z Vat-em i chyba mieli zbyt dużo zamówień w stosunku do możliwości produkcyjnych.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos z szanownych grupowiczów ogrzewa dom

piecem na eko-groszek z podajnikiem?

jesli tak to prosilbym o krotka charakterystyke,

jaka powierzchnia jest ogrzewana, jaki model pieca posiadacie,

jakie jest srednie spalanie roczne, plusy i minusy uzytkownia takiego kotła, na co zwracac uwage przy zakupie? itp.

z góry dzięki.

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

 

PS: przepraszam za powtorzenie zapytania ale wczesniejszy wpis

zostal juz dawno przykryty a mysle ze mam sznase otrzymac tutaj interesujace mnie informacje, w koncu mieszkamy na Ślasku i wegiel mamy najtańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja w pierwszych planach dotyczących ogrzewania domu myślałem o piecu na olej opałowy (brak była w pobliżu gazociągu), potem kiedy gazociąg pojawił się 300 m od mojej działki brałem pod uwagę gaz jako paliwo, a teraz po zamieszaniu na rynkach zdecydowany jestem na piec na "eko groszek". Dzięki mojemu wspaniałemu Kierownikowi Budowy zrobiliśmy dodatkowy komin spalinowy (mam dwa RONDO Plus i RONDO) i oddzielną piwnicę na drugi piec. Wiem, że istnieją przynajmniej dwie firmy z Pszczyny i Lublińca warte uwagi. W tej chwili jestem w trakcie zbierania ofert na wykonanie instalacji CO i zobaczymy co za propozycję otrzymam. A swoją drogą zaczynam "studiowanie" tematu "piece ekologiczne z podajnikiem".

 

O wynikach wkrótce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...