Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Malejka - to mój sąsiad :):):), ale piec mam Viadrus Ling 25. Widziałam jego piece i są OK, chociaż, jak sam stwierdził, Viadrus to inna liga (czyt. dla niego na razie nieosiągalna - zresztą nie ma takiej potrzeby na naszym rynku). Jego piece można porównywac z HEF'em (robi dla niego paleniska i ślimaki), Klimoszem, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem. Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji. Po zimie i ostatnich opadach deszczu do piwnic podcieka mi woda.

Jak kiedyś pisałem mój dom jest częściowo podpiwniczony, a działka jest gliniasta (ze spadkiem), a na dodatek nie mam gdzie odprowadzić wody z drenażu (więc jego budowa nie wchodzi w grę). Co zrobić?

Izolacja fundamentów (z bloczków) została wykonana w następujący sposób:

- rapowanie,

- dwie warstwy emulbitu,

- warstwa papy Klejonej na zimno),

- styrodur,

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych i pogodnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fotkon!

Ja też mam dom wykopany w glinie ale nawet przez chwilę nie zawahałem sie przed zrobieniem drenażu. Mam go na całym obwodzie domu i chwała Bogu. Nie robiłem żadnej specjalnej izolacji przeciwwilgociowej bo wiem że na wodę nie ma rady (chyba że robisz basen z wodą na zewnątrz :D).Też nie mam gdzie zrobić odpływu ale wykopałem studzienkę na 4 kręgi i tam odprowadziłem wodę. W czasie deszczów/roztopów studzienka napełnia się błyskawicznie więc jeżeli jej nie pompuję to mam wodę w piwnicy (i tak było przy roztopach). Utopiłem tam zwykłą pompę z wyłącznikiem (kilkadziesiąt PLN w markecie) i po 3 dniach mam suche piwnice. Docelowo włączę się do burzówki ale wstrzymuje mnie konieczność przekopywania się przez plac sąsiada - zrobię to przy kanalizacji w 2007 przy generalnych wykopkach na całej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar co to za piec Malejka ???

Można go zobaczyć w sklepie z kotłami przy ul Raciborskiej na wlocie do miejscowości Radoszowy na tzw Beacie (jesteś chyba z okolic Rybnika to powinieneś trafić). Stoi tam sporo kotłów różnych producentów (r-eko, Pleszew, Elektromet, Bud-metm Malejka) więc można sobie porównać. Ja byłem wczoraj i w sumie jestem zdecydowany na Malejkę. Cena fajnie spadła od cennika więc jest porównywalna z innymi kotłami. Przekonała mnie: dobra jakość ukł podawania paliwa i retorty (podobno robią go dla r-eko, hef-a , seko), dobry układ wymiennika, solidne wykonanie, solidna duża klapa kryjąca wyczystki, powierzchnia wymiennika 3m2 (jak Bóg przykazał) i duże drzwiczki (2 szt). Kocioł standardowo nie jest wyposażany w palenisko awaryjne (tłumaczą się, że jest ono nieekologiczne). Mam następny problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldonka mnie tez to intryguje...!!!

Aldonka to ja nie jestem ale poszukałem na stronie Klimosza i znalazłem przekrój palnika. Istotna różnica (na pierwszy rzut oka) to "ceramiczny katalizator". Chemik ze mnie marny ale cuś kumkam że katalizatory generalnie przyspieszają reakcje chemiczne więc chodzi tu chyba o dopalanie. Oprócz tego jest tam też pokazany schemat rozpływu powietrza w palniku ale nie umiem go porównać z innymi (bo nie mam schematu innych). Minuem Linga jest 2 letnia gwarancja (tak jak Elektromet). Układ drzwiczek jest identyczny jak u Malejki. Nieco inne jest też wejście węgla do podajnika (sam dół zasobnika) ale nie wiem czy jest to tak ważne. Póki co Malejka. Choć trochę mi żal Hydrotech-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj piejar!

 

Czy dobrze rozumiem, że jeśli nie wypompujesz wody ze studni to masz ją w piwnicach? A jak pompa (za kilkadziesiąt złotych) nawali? Jeśli chodzi o drenaż to w moim przypadku sprawa się o tyle komplikuje, że mój dom częściowo podpiwniczony połączony jest z garażem wiatrołapem, a ławy swój najniższy poziom osiągają właśnie pod wiatrołapem (inaczej mówiąc pod domem schodzą w dół a pod garażem wychodzą w górę). Dlatego w moim przypadku wyjściem będzie nie drenaż, ale "uzupełnienie" izolacji do ciężkiej przeciwwodnej i takie ukształtowanie terenu wokół domu, aby nie dopuścić wody w okolice fundamentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...