Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Czy dobrze rozumiem, że jeśli nie wypompujesz wody ze studni to masz ją w piwnicach?

Dokładnie tak, bo inaczej być nie może, z tym, że izolacja i ściany fundamentowe nie są jak sito. Woda przedostaje się do piwnic powoli. Pompa może się zepsuć jak wszystko inne - nie ma rady. Można połączyć dwie równolegle :D - pewno nie zepsują się jednocześnie. Jak pisałem, u mnie jest to rozwiązanie tymczasowe.

Masz rację, że wodę trzeba trzymać daleko od domu. Też tak zrobię ale nie da się tego osiągnąć w 100% podobnie jak b. trudno jest zrobić całkowicie szczelną izolację przeciwwilgociową piwnic i fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

fotkon - wapno kupuje się w workach (takie 30kg - w przeciwieństwie do cementu - 25kg) i nastepnie np. w wannie (którą pewnie masz na budowie :):):) ) zalewa się wodą na dzień przed robotą. Na drugi dzień chłopy wchodzą na robotę i do betoniary walą już wapno zgaszone (ciasto - jak to nazwałeś).

Jeżeli chodzi o LING'a to:

generalna różnica polega na komorze spalania - własnie chodzi o te katalizatory - tutaj cała komora spalania obłożona jest tymi katalizorami a u Malejki tylko taki mały krążek nad paleniskiem.

Również sprawność VIADRUS ma wiekszą, ciężar też - mój piec ma prawie 0,5tony (bez paru kilo). System drzwiczek jest troche inny, rozwiązania konstrukcyjne (patenty) są inne.

Natomiast w momencie zakupu pieca nie wiedziałam że Malejka robi tez kotły retortowe, bo bym kupiła u niego, ale ze względu na bliskość :):):) zamieszkania (czyt. gwarancja i serwis). Generalnie VIADRUS jest lepiej wykonany (słowa Malejki: młodego -szef firmy - i starego - ten co zna się na robocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam na zbyciu wiatę drewnianą ( wymiary 3x2 solidne stalowe drzwi ) idealną na budowę ... do wiaty dorzucam WC całości ..aż 100PLN:) wiatę oczywiście należy sobie samemu rozebrać i przewieść na koszt własny :) Zainteresowanym mogę podesłać zdjęcia ......

wita znajduje się w Mysłowicach na os. Brzęczkowice

pozdrawiam

AdamG

tel. 601459362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!!!

Szczerze powiem ze licze na Wasza pomoc, poszukuje ekipy budowlanej solidnej i w miare szybkiej na już!!!!!

Dlategotez Wasza pomoc jest niezbędna, prosze o jakiej namiary PLISSSSSS

 

mam namiary na ekipę widziałam ich budowy. Podam nr mojego tel na priva a jak zadzwonisz dam ci namiary,

pzdrw, Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...