Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupowałem deski do szałowania w tartaku "olczyk" Krasocin, koło Kielc.

zamawiałem telefonicznie i czekałem około 2tyg. za 3,5m3 płaciłem 1070zł

ceny są uzależnione od długości.

1 - 2,30m = 240zł/m3

2,3 - 2,8m = 290zł/m3

pow. 2,8m = 360złm3

 

to są ceny netto ale można sie z nimi dogadać i można dostać po cenie netto.

powyżej 5m3 transport gratis. nam policzyli za transport 50zł.

jak ktoś chce to podaje nr. 041 39 17 331 do 2.

 

A to cennik kantówki

przekrój 18x18 i długość do 5m -495zł/m3

5 do 7m -520zł/m3

7 do 9m -540zł/m3

9 do 12m -620zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Witam wszystkich!! poszukuje taniego garażu w ok Knurowa oraz gdzie tani beton ,Maxy oraz drzewo i stal ,oczywiście w okolicy

 

Witam Wszystkich forumowiczów:)

Piotr 1842 - zaczynamy budowanie na początku lipca, a jesteśmy z Knurowa... jakiego garażu potrzebujesz - blaszaka? bo nie zajarzyłem ... z postu wynika, że zaczynasz inwestowanie, ale mało coś szczegółów. Jak chcesz to się odezwij. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do IRAS ORNA I SABA

czy robililiscie badanie gruntu ?????

oraz kto wam robil wykop pod fundamenty , macie jakies godne namiary

 

 

Nie roblimy badania gruntu a humus mamy zdjęty z 3/4 działki, wykopy (niewielkie bo musimy wyjc w górę ze względu na spadek terenu) zaczynamy w poniedziałek - będš go robić ręcznie wykonawcy fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie robiłem badań gruntu, kopał mi na głębokość 1m taki gościu ale go nie polecam. roboty, było na 1dzień a kopał mi cały tydzień. raz mu samochód sie zepsuł i nie było go cały dzień, któryś dzień padało to tez go nie było, raz był tylko na 2h a roboty w sumie było na 12godzin a robił to tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do knurowian :D

jeżeli ma być blisko to

beton w Knurowie w ZPB(biuro na parkingu na "starej grubie", albo na Rybnickiej w Gliwicach no i w Rybniku w Budozbycie, Lubarze i Peberowie

stal to w Żernicy lub Tesko w Rybniku

inne materiały to u Smolnika w Gierłtowicach, w Knurowie to na Niepodległości,

Wilsona, na Koziełka, poza tym hurtownie w Gliwicach i Rybniku, jest jeszcze

Szostak w Stanowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasiu - działek jest pełno - trza tylko pojechać i z miejscowymi pogadać - ja szukałam około 1 roku. No i jeszcze jedno - miejsca które wymieniłeś - to straszny rozrzut finansowy. Orzesze - ceny (z tego co słyszałam) to 30-40PLN za m2, a np. mikołów to już 60-150PLN za m2 (bardzo często bez mediów).

Jeżeli mogę coś doradzić - to kupuj działkę z mediami!!!! - nawet jak będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AldonkaS - jeżdze od 1,5 roku, na niektórych terenach znam już chyba wszystkich ludzi miejscowych :-) (no może prawie). Co do rozrzutu cenowego ... znam ceny i wolałbym Mikołów, jednak gdyby było coś fajnego w okolicy to też może być, a forum traktuję jako jeszcze jdeno miejsc gdzie mogę zapytać, jak mówią kto pyta ... :-)

Chciałbym coś w Mokrym - nalepiej przy 15go grudnia (ale nie przy osiedlu Bryza BUDUS'a gdyż tam są specyficzne warunki zabudowy: dach dwuspadowy - czerwony, elewacja biała, wspł. zabudowy 0,115 !!!)

 

Co do mediów, wiem że mikołów to dosyć upierdliwe miejsce w tym temacie, szczególnie jeśli chodzi o wodę - jeśli nie ma jej na działce to na 99% samemu musisz pokryć koszy jej doprowadzenia i to w pełnej wysokości. Prąd jest doprowadzany na ryczałcie, natomiast z gazem bywa różnie... Na dokładkę jeśli chodzi o drogi osiedlowe to Mikołów jest daaaleko w polu w stosunku do okolicznych miast i miejscowości.

pzdr. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na przełomie roku sprzedałam 2 działki pobabciowe- 1. w Łaziskach Górnych i 2. w Łaziskach Dolnych przy ul. Wodnej czyli prawie Mikołów (150mdo Mikołowa) zresztš obok zaczynam się budować i jak dla mnie miejsce jest super. Wprawdzie w nazwienie nie ma Mikołów ale do Mikołowa dużo blizej niz z Mokrego, Paniów itp. Musisz szukać czego wyjštkowego skoro to juz trwa 1,5 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...