Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry dzionek! :D

A właściwie wieczór... To i ja się dopisuję. Zamierzamy zamieszkać w Mikołowie - Paniowach. Działka już jest (kupiona wiosną), projekt właśnie usiłuje się zaadaptować (M08 z Muratora). Mieliśmy nadzieję na fundamenty w tym roku (tzn. ja miałam nadzieję, mój chłop należy do gatunku strasznych realistów. Póki co - ma rację :evil: ). Cóż, marzenia brutalnie zderzyły się z papierkologią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do budowy, wiosną przyszłego roku. Jednak do tej pory chciłbym przygotować całe zaplecze. Z tego też powodu poszukuję używanego, garażu blaszanego - w cenie uzależnionej od stanu technicznego.

Temat nie jest pilny, jeżeli ktoś zamierza pozbyć się blaszaka do marca 2007 - jestem zaintersowany, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Pzdr. Marek.

gg. 2513369,

e-mail: [email protected],

tel. 606 68 62 89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również bardzo serdecznie!!!!

Jak ja Wam zazdroszczęęęęę :D Ja już też chcę o kominach w realu (póki co - przesuwam w projekcie), włazach, luakrnach, itp. Poezja :D :D :D :D

poezja to Ty masz teraz , włazy , lukarny to już jest ... proza, a wykańczanie domu to ... tragedia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Witam proszę o pomoc to znaczy namiar na koparkę do fundamentów najlepiej z małą łychom na 40 cm. Jestem z okolic Knurowa

Witam,

Mozesz sprobowac zadzwonic pod nr 501 588 696, Pan Jozef Irzyk, u mnie (w Zernicy) zdejmowal humus, kopal fundamenty, pozniej rowniez je zasypywal ;-)

i jeszcze wodociąg może Ci podłączyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Mam pytanko do osób, które dostosowywały gotowy projekt do terenów ze szkodami górniczymi: czy w gotowym projekcie mieliście zapis w obowiązkowym zakresie adaptacji o konieczności KAŻDORAZOWEGO przeliczenia całej konstrukcji budynku???? Od tygodnia zastanawiamy się ze statykiem, co oznacza "każdorazowe" przeliczenie "całej" konstrukcji? Kto właściwie bierze odpowiedzialność za konstrukcję - konstruktor podpisany pod gotowym projektem, czy osoba dostosowujaca projekt??? Rozumiem konieczność przeliczenia fundamentów (u nas dodatkowo zachodzi konieczność zmiany konstrukcji stropu nad parterem). To na Śląsku oczywiste. Zakładam jednak optymistycznie, że przeliczone i odpowiednio zaprojektowane fundamenty powinny spokojnie utrzymać zaprojektowaną i przeliczoną konstrukcję domu. To nie tylko chlopski rozum, ale i efekt rozmów z innymi konstruktorami.

Chcialam się więc dowiedzieć, czy spotkaliście się w gotowych projektach z takimi wymogami (to dodatkowe, wysokie koszty adaptacji), czy też ograniczyliście adaptację do przeliczenia fundamentów i wprowadzenia indywidualnych zmian???? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, zwłaszcza, że pani architekt - autorka projektu (kolekcja Muratora) jest chyba chwilowo na urlopie i milczy... :cry: [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no i stało się :x :evil: gościu który u mnie muruje domek zaczął numery wywijać, stał się nierzetelny, robi na odwal, nie dotrzymuje terminów.

Myślałem że jak dostanie opier.......ol to sie poprawi ale nic z tego. I chyba muszę go wywalić i tu jest wielki problem :o jestem na etapie drenażu i zasypywania fundamentów piaskiem tak więc stan zero prawie gotowy ale gdy go wywalę to bedzie problem z nową ekipą, bo jak wiadomo fachowcy już pozajmowani są. Ale może się znajdzie jakaś ekipa, liczę na waszą pomoc.

Mam nadzieję że znajdzie się jakaś dobra duszyczka :)

 

 

P.S. Mój murarz jest z Chudowa, tak więc uważajcie na gościa z tej miejscowości. Nazwiska nie podaję ale jak ktoś chce to proszę pisać na pw

 

REMIGIUSZ zajrzyj do swoich prywatnych wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no i stało się :x :evil: gościu który u mnie muruje domek zaczął numery wywijać, stał się nierzetelny, robi na odwal, nie dotrzymuje terminów.

Myślałem że jak dostanie opier.......ol to sie poprawi ale nic z tego. I chyba muszę go wywalić i tu jest wielki problem :o jestem na etapie drenażu i zasypywania fundamentów piaskiem tak więc stan zero prawie gotowy ale gdy go wywalę to bedzie problem z nową ekipą, bo jak wiadomo fachowcy już pozajmowani są. Ale może się znajdzie jakaś ekipa, liczę na waszą pomoc. Mogę dać około 9tyś. zł za wymurowanie parteru + ściany działowe + strop +poddasze +2 kominy.

 

Mam nadzieję że znajdzie się jakaś dobra duszyczka :)

 

P.S. Mój murarz jest z Chudowa, tak więc uważajcie na gościa z tej miejscowości. Nazwiska nie podaję ale jak ktoś chce to proszę pisać na pw

 

za 10.ooo zł do 11.000 zł bym to wykonał ale za mniej to nie warto bo jak ma byc dobrze to trza sie przyłożyć a to jak wiadomo wiąże sie z dłuższym czasem realizacji a co za tym idzie z większymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REMIGIUSZ napisał:

za 10.ooo zł do 11.000 zł bym to wykonał ale za mniej to nie warto bo jak ma byc dobrze to trza sie przyłożyć a to jak wiadomo wiąże sie z dłuższym czasem realizacji a co za tym idzie z większymi kosztami.

 

 

Daj jakieś namiary na siebie albo napisz mi na maila: [email protected]

 

REMIGIUSZ zajrzyj do swoich prywatnych wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wpadłam sie przedstawić.....jestem z Jastrzębia i jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania działki, projekt domu mamy już wybrany http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html .

Przed nami papierologia....zastanawiam się własnie czy wyrobimy się z tym do wiosny przyszłego roku (zamierzamy zacząć budowę jak tylko śniegi stopnieją :D ). No i jestem przerażona oczywiście tymi papierami ... czy ktoś może buduje się w Jastrzębiu i wie ile czeka się tutaj na te wszystkie pozwolenia.... :( . Pozdrawiam-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wpadłam sie przedstawić.....jestem z Jastrzębia i jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania działki, projekt domu mamy już wybrany http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html .

.

 

Tylko go nie kupujcie przed działką. Możecie się zdziwić, czasami dziwne rzeczy są zawarte w warunkach zabudowy... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...