Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basia 1112

Nic nowego w temacie szkód górniczych nie wiem. Wysłałem dwa pisma do Okregowego Urzędu Górniczego i Archiwum Dokumentacji przy WUG z prośba o "opinię o przydatności terenu"

Zobaczymy kiedy odpowiedzą.

natomiast budowlaniec mi mówił, że w zależności od kategorii terenu to wzmocnienie fundamentów do mojego domu możne podnieśc ich koszty nawet o 15-20 tys zł. A jeśli kopalnia dopiero w przyszłości zamierza fedrować, a ja już teraz chcę mocne fundamenty robić, to może być cięzko kasę od nich wyrwać.

pzdr

KubaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUBA mój architekt mówił,że robił komuś taki kosztorys i ta osoba podobno dostała zwrot z kopalni -chyba coś około 15tyś.Podobno nie wszystkie punkty kosztorysu są uznane,ale gra jest warta świeczki.Ja tym tematem zajmę się za tydzień,gdy będę znała decyzję klasyfikatora gruntów-dot.odrolnienia gruntu.Ale wszelkie info w tym temacie są wskazane.DZIEKI.POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o koszty zabezpieczenia to wg moich szacunków mnie zwrócili nieco więcej niż włożyłem. Kiedy zobaczyłem kosztorys z kopalni to stwierdziłem, że liczone jest to całkowicie inaczej niż ja sobie to oszacowałem. Jeżeli robicie w miarę normalne ławy tj bez wzmocnień krzyżowych i płyty to raczej nie będzie to kosztowało 20-25 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o koszty zabezpieczenia to wg moich szacunków mnie zwrócili nieco więcej niż włożyłem. Kiedy zobaczyłem kosztorys z kopalni to stwierdziłem, że liczone jest to całkowicie inaczej niż ja sobie to oszacowałem. Jeżeli robicie w miarę normalne ławy tj bez wzmocnień krzyżowych i płyty to raczej nie będzie to kosztowało 20-25 tys.

 

Trochę zaczynaja mne przerażać kwoty 20-25tyś - macie na myśli sam fundament??, czy wszytskie zmiany które muszą mieć miejsce w adaptacji projektu??, ostatnio przeglądałem dziennik budowy jednego z forumowiczów i za 16 tyś facet załatwił pozwolenia etc i ma juz fundament, czyli mam rozumieć że jego budowa podniesie koszt o ponad 100%??

 

Proszę o wyjaśnienie,

 

Pozdr,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem luczak na jakim jesteś etapie ale jeżeli już masz projekt zaadaptowany pod szkody to możesz sobie wstępnie oszacować koszty. Jeżeli go nie masz to trudna sprawa. Architekci, przeważnie w porozumieniu z klientem, i tak robią zabezpieczenia o jedną klasę większą niż w decyzji. Jest to zabezpieczenie przed zbyt optymistycznymi danymi podawanymi przez kopalnie. Przy moim dużym domu suma zwrotu wyniosła ok 10 kPLN i była zbieżna z moimi wydatkami. Póki nie masz konkretnych danych z kopalni i nie widzisz projektu to będzie zawsze wróżenie z fusów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJĘ FIRMY DO BUDOWY DOMU-

właśnie jedna z firm którą brałem pod uwagę do budowy domu się rozmysliła. Czy ktoś może mi polecić godną zaufania firmę, której mozna zlecić budowe domu?

(przynajmniej stan surowy zamkniety lub moze stan wykonczony)

Budowa ma ruszyć wiosną 2007 w Tychach.

 

prosze o info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...