Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam szanownych grupowiczów pierwszy post i już mam pytanko a mianowicie czy ktoś posiada namiary na architekta który by dokonał za przyzwoitą :) cenę adaptacje projektu http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=332&IdKolekcji= budowa okolice gliwic obdzwoniłem parę biur ale jakos nie bardzo chcą przerabiać gotowe projekty :( , a może ktos buduje ten domek??

pozdrawiam

 

Najlepiej jak znajdziesz kogoś z Gliwic, Katowice są blisko :), ale spotkań z architektem może być kilka. Poza tym architekt z Gliwic może załatwić też za Ciebie całą papierkową robotę w UM. Wiem, że adaptacją zajmuje się architekt w pracowni, która ma biuro przy skrzyżowaniu ulic Konstytucji, Orlickiego i Powstańców Warszawy. Gdyby cena była tam za wysoka, to proszę o info na priva - mam też namiary na panią architekt, która powinna być tańsza, ale trzeba samemu załatwiać wszystkie papierki w UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dzięki KubaB za szybką odp. jednakże architekci z spoza rejonu nie chcą podejmować się realizacji. Zgadzam się Grabolem - papierologia - poszukam tego biura.

Proszę o namiary DaroMan.. chętnie skorzystam.

Jeszcze chciałbym podkreślić, iż chodzi mi także o parę zmian w tym projekcie, może też dlatego takie utrudnienia ale czytając innych jest to wykonalne.

Rozmawiałem też z osobą, która by takie coś wykonała 1000 adaptacja 2500 przeróbki oczywiście netto czy to jest dużo czy mało proszę o opnię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki KubaB za szybką odp. jednakże architekci z spoza rejonu nie chcą podejmować się realizacji. Zgadzam się Grabolem - papierologia - poszukam tego biura.

Proszę o namiary DaroMan.. chętnie skorzystam.

Jeszcze chciałbym podkreślić, iż chodzi mi także o parę zmian w tym projekcie, może też dlatego takie utrudnienia ale czytając innych jest to wykonalne.

Rozmawiałem też z osobą, która by takie coś wykonała 1000 adaptacja 2500 przeróbki oczywiście netto czy to jest dużo czy mało proszę o opnię.

Pozdrawiam

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki KubaB za szybką odp. jednakże architekci z spoza rejonu nie chcą podejmować się realizacji. Zgadzam się Grabolem - papierologia - poszukam tego biura.

Proszę o namiary DaroMan.. chętnie skorzystam.

Jeszcze chciałbym podkreślić, iż chodzi mi także o parę zmian w tym projekcie, może też dlatego takie utrudnienia ale czytając innych jest to wykonalne.

Rozmawiałem też z osobą, która by takie coś wykonała 1000 adaptacja 2500 przeróbki oczywiście netto czy to jest dużo czy mało proszę o opnię.

Pozdrawiam

 

 

poszlo na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki jamles już rozmawiałem w przyszłym tygodniu mam spotkanie. Szukamy daleko a wszystko w zasięgu ręki :)

 

DaroMan.. Qrcze nic nie otrzymałem proszę jakbyś mógł jeszcze raz.

 

Dzisiaj się dowiedziałem o stopniu szkód górniczych :( stopień III a taką miałem na dzieje na II no cóż.... się nie robi dla kobiety.

Czy takie szkody w zależności od stopnia odczuwacie w swych domach? - to pytanie chyba do tych coż juz mieszkają.

 

iras_orna witaj chętnie bym od Ciebie te stemple "wziął" ale na tym etapie sam nie wiem co będzie mi potrzeba.

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też mam III kat. szkód górniczych. Projekt mam tak zrobiony że weszło mi około 7 ton żelaza :o :roll: ale wszyscy mówią że projektant trochę przegiął z tym żelastwem, no ale cóż.... było w projekcie to trzeba było dać tyle :cry:

 

Mam pare pytań dla tych co są już dalej niż ja

 

1. ile was kosztował (sama robocizna za m2) tynk wewnątrz domu i czy nie lepiej jest zastosować płyty kartonowo gipsowe ???

 

2. ile średnio kosztowała (robocizna) was instalacja elektryczna w domu?

 

3. Jakie polecacie okna,? mam dobre zdanie o OKF ale nie są za tani

 

4. zastanawiam się nad rurami plastikowymi do ogrzewania centralnego, bo są tańsze. a może jednak warto dołożyć i zastosować miedzine ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. 1 wewnętrzny tynk gipsowy kosztował mnie 22 zł/m2 (sama robocizna to około poława tej kwoty). Ta sama ekipa jeszcze 2 tyg. przed moja robotą brała 20, ale chyba są zbyt rozchwytywani

 

odp. 2 instalacja kosztowała 55 zł za punkt (materiały + robocizna)

 

odp.3 okna mam z thermy tychy - jakość wydaje sie być dobra, ale obsługa klienta .... bez komentzrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki jamles już rozmawiałem w przyszłym tygodniu mam spotkanie. Szukamy daleko a wszystko w zasięgu ręki :)

 

DaroMan.. Qrcze nic nie otrzymałem proszę jakbyś mógł jeszcze raz.

 

Dzisiaj się dowiedziałem o stopniu szkód górniczych :( stopień III a taką miałem na dzieje na II no cóż.... się nie robi dla kobiety.

Czy takie szkody w zależności od stopnia odczuwacie w swych domach? - to pytanie chyba do tych coż juz mieszkają.

 

iras_orna witaj chętnie bym od Ciebie te stemple "wziął" ale na tym etapie sam nie wiem co będzie mi potrzeba.

pozdrawiam....

 

poszlo jeszcze raz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie dlaczego tak ciężko na forum uzyskac namiar na jakiegoś kierownika budowy, próbowałam już w dziale ogłoszeń i tutaj i nic, prędzej dostałam namiary na ekipy, a na kierownika budowy ani jednego, a wydawało mi się że z tym będzie łatwiej, bo w zasadzie większośc forumowiczów deklaruje w końcu że zatrudnia osobno ekipy i osobno kier.bud.

Uważam że kier. jest dosyć ważną osobą o chciałabym mieć kogoś poleconego i sprawdzonego, który po prostu w miarę rzetelnie przypilnuje tych moich fachowców, coś doradzi itd itp

Nie wierzę że nie macie kogoś takiego, Please podajecie jakiś namiar bo nie mam pojęcia skąd takiego wziąść.

Jak macie chwilę opiszcie jak Wam układała się współpraca z Waszymi kierownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam chętnego kto chciałby sobie wywiercić studnię (najlepiej z Tychów). Ja też sobie chce wywiercić, ale jak firma bedzie miała co najmniej dwa zlecenia z jednej okolicy to wyjdzie znacznie taniej (pewnie ok. 150-170 zł a metr, studnia o srednicy 160mm). Dla porównania powiem, że z rozeznania które mam z okolic Tychów, Katowic, Bielska to ceny są od 300zł/mb.

Jeśli byłby ktoś chetny aby razem zamówić wiercenie to proszę o kontakt na priv lub telefon 507-022951.

KubaB

 

Witam,

 

Czy Pisarzowice k/Bielska wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam chętnego kto chciałby sobie wywiercić studnię (najlepiej z Tychów). Ja też sobie chce wywiercić, ale jak firma bedzie miała co najmniej dwa zlecenia z jednej okolicy to wyjdzie znacznie taniej (pewnie ok. 150-170 zł a metr, studnia o srednicy 160mm). Dla porównania powiem, że z rozeznania które mam z okolic Tychów, Katowic, Bielska to ceny są od 300zł/mb.

Jeśli byłby ktoś chetny aby razem zamówić wiercenie to proszę o kontakt na priv lub telefon 507-022951.

KubaB

 

Witam,

 

Czy Pisarzowice k/Bielska wchodzą w grę?

 

Wchodzą.

Na razie na wiercenie jest dwóch chętnych z Tychów + jeden z Krakowa. Wiertnica przyjeżdza ok. 10 grudnia, jeśli pogoda dopisze. Podaj swój adres e-mail (może być na priw) to ci prześlę ofertę od tej firmy która bedzie wiercić.

Cena za wiercenie jest 170zł/mb (obejmuje rure, filtr, obsypkę) + koszty za dojazd (pewnie jakieś 600-700zł). Koszty za dojazd dzielimy między chętnych którzy skorzystają z usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam chętnego kto chciałby sobie wywiercić studnię (najlepiej z Tychów). Ja też sobie chce wywiercić, ale jak firma bedzie miała co najmniej dwa zlecenia z jednej okolicy to wyjdzie znacznie taniej (pewnie ok. 150-170 zł a metr, studnia o srednicy 160mm). Dla porównania powiem, że z rozeznania które mam z okolic Tychów, Katowic, Bielska to ceny są od 300zł/mb.

Jeśli byłby ktoś chetny aby razem zamówić wiercenie to proszę o kontakt na priv lub telefon 507-022951.

KubaB

 

Witam,

 

Czy Pisarzowice k/Bielska wchodzą w grę?

 

Wchodzą.

Na razie na wiercenie jest dwóch chętnych z Tychów + jeden z Krakowa. Wiertnica przyjeżdza ok. 10 grudnia, jeśli pogoda dopisze. Podaj swój adres e-mail (może być na priw) to ci prześlę ofertę od tej firmy która bedzie wiercić.

Cena za wiercenie jest 170zł/mb (obejmuje rure, filtr, obsypkę) + koszty za dojazd (pewnie jakieś 600-700zł). Koszty za dojazd dzielimy między chętnych którzy skorzystają z usługi.

 

Kuba poproszę o ofertę [email protected]. dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam chętnego kto chciałby sobie wywiercić studnię (najlepiej z Tychów). Ja też sobie chce wywiercić, ale jak firma bedzie miała co najmniej dwa zlecenia z jednej okolicy to wyjdzie znacznie taniej (pewnie ok. 150-170 zł a metr, studnia o srednicy 160mm). Dla porównania powiem, że z rozeznania które mam z okolic Tychów, Katowic, Bielska to ceny są od 300zł/mb.

Jeśli byłby ktoś chetny aby razem zamówić wiercenie to proszę o kontakt na priv lub telefon 507-022951.

KubaB

 

Witam,

 

Czy Pisarzowice k/Bielska wchodzą w grę?

 

Wchodzą.

Na razie na wiercenie jest dwóch chętnych z Tychów + jeden z Krakowa. Wiertnica przyjeżdza ok. 10 grudnia, jeśli pogoda dopisze. Podaj swój adres e-mail (może być na priw) to ci prześlę ofertę od tej firmy która bedzie wiercić.

Cena za wiercenie jest 170zł/mb (obejmuje rure, filtr, obsypkę) + koszty za dojazd (pewnie jakieś 600-700zł). Koszty za dojazd dzielimy między chętnych którzy skorzystają z usługi.

 

Kuba poproszę o ofertę [email protected]. dzięki :D

 

poszło mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

KubaB proszę prześlij mi też tę ofertę.

Czy oni najpierw robią jakieś odwierty próbne?, a co jeżeli nie będzie wody - sorry za banalne pytania dla mnie bardzo ważne.

Czy na zgłoszenie tego faktu do gminy, należy oczekiwać jakiegoś pozwolenia z ich strony?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorzucę swoje trzy grosze w sprawie wody...

Dzisiaj zaczynam żałować, że nie wywaliłam 20 tyś. zł za wodociąg :cry: Jestem posiadaczką studni głębinowej- 22 m. Wierciła ekipa z Tychów za 300 od metra. Pokazałam palcem gdzie chcę , wywiercili , woda była i jest- tylko nie taka jaka być powinna... Ma w sobie wszystko. Miesięcznie, poza zainwestowaniem w system filtrowania- żeby ją uzdatnić tylko na potrzeby wody użytkowej, wydaję 186 zł. Wodę do picia kupuję- na 1 tydzień potrzebuję 80 litrów dla 3 osób, kota i dwóch psów. Nowe sanitariaty wiecznie mają zacieki- na środki do ich mycia miesięcznie wydaję ok. 26 zł, zdaję sobie sprawę, że grzałka podgrzewacza długo nie wytrzyma itd. Samochód po umyciu się nie błyszczy. Kwiatki dziwnie rosną...Jak tylko będę mogła dołączyć się do wodociągu - zrobię to. Marzę o wodzie z chlorem :(

Nie chcę Was zrażać do wiercenia studni. Popytajcie jednak w okolicy jaką wodę mają ludzie ze studni, jakie są tam pokłady skał itd. Ja wiedziałam o kurzawie, żelazie ale miałam nadzieję...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorzucę swoje trzy grosze w sprawie wody...

Dzisiaj zaczynam żałować, że nie wywaliłam 20 tyś. zł za wodociąg :cry: Jestem posiadaczką studni głębinowej- 22 m. Wierciła ekipa z Tychów za 300 od metra. Pokazałam palcem gdzie chcę , wywiercili , woda była i jest- tylko nie taka jaka być powinna... Ma w sobie wszystko. Miesięcznie, poza zainwestowaniem w system filtrowania- żeby ją uzdatnić tylko na potrzeby wody użytkowej, wydaję 186 zł. Wodę do picia kupuję- na 1 tydzień potrzebuję 80 litrów dla 3 osób, kota i dwóch psów. Nowe sanitariaty wiecznie mają zacieki- na środki do ich mycia miesięcznie wydaję ok. 26 zł, zdaję sobie sprawę, że grzałka podgrzewacza długo nie wytrzyma itd. Samochód po umyciu się nie błyszczy. Kwiatki dziwnie rosną...Jak tylko będę mogła dołączyć się do wodociągu - zrobię to. Marzę o wodzie z chlorem :(

Nie chcę Was zrażać do wiercenia studni. Popytajcie jednak w okolicy jaką wodę mają ludzie ze studni, jakie są tam pokłady skał itd. Ja wiedziałam o kurzawie, żelazie ale miałam nadzieję...

Pozdrawiam

 

dzięki za przestrogi

Ja natomiast pytałem u sąsiadów (jakieś 500 metrów dalej) i z tego co się dowiedziałem (co prawda nie z pierszej ręki, tylko od mamy sąsiada) to woda jest dobra, choc jeden parametr ma ponoć przekroczony.

Ale na raie nie uśmiecha mi się bulić wodociągom. Może jak sie w pobliżu sąsiedzi pobudują to razem wyjdzie taniej.

A na budowę, do ogrodu i mycia auta to każda woda sie nada. Nawet taka co ją pijemy z kranu :lol:

A na szczęscie "nasza" frima chce tylko 170 zł/metr.

A o jakiej średnicy masz studnie? Nam oferują 160 lub 200mm

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...