Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, widzę, że ludziska tu piszą o takich rzeczach. Ja też szukam działki, ale nie w kosmicznej cenie. Działka nie musi być duża. Podoba mi sie Imielin i druga strona naszej aglomeracji Będzin (okolice jak sie jedzie na lotnisko, ale raczej dalej od ;) ), Dąbrowa Górnicza. I dobrze by było żeby szeroka bya na co najmniej 20 m ;)

Tylko nie piszcie, ze tak to mi tylko w erze dopasują ;) :lol:

Czy ktoś mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wywalczyłem w nowym planie zagospodarowania że moja i sąsiednie działki są pod zabudowę. Otrzymałem również zapenienie dostawy mediów (woda, prąd). We wrześniu zakończyłem stan surowy mojego domu.

W przyszłym roku powinno zakończyć się utwardzenie drogi oraz podpięcie mediów, które szybciej można załatwić jeśli jest większa ilość zainteresowanych. Mam już umowę z energetyką i wodociągami na przyszły rok, więc można się spodziewać że ceny za m napewno wzrosną.

Działki znajdują się na wsi w drugiej linii zabudowy, na południowym stoku wzgórza - rejon pomiędzy Będzinem a lotniskiem, 1km od nowej drogi S1. 10min samochodem do M1.

Działki wąskie, ale można kupić dwie koło siebie jest ich w sumie 20.

Moja działka ma długość 340 metrów i różnicę w poziomach; początek jest na 306mnpm a koniec 351mnpm z ładnym widokiem. Na wiosnę sadzę na końcu działki las.

Miejsce na pewno nie będzie interesujące dla ludzi marzących o typowo podmiejskiej działce 30m x 30m.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to chętnie udzielę informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Zamierzam rozpocząć budowę w Tychach ale w dalszym ciagu szukam ekipy do postawniena domu do stanu surowego. Czy ktoś mógły mi podać jakieś namiary.

Z góry dziekuję

w Tychach to chyba bodzio_g :roll:

poszukam i odpisze na priv

okna therma są dobre, choć nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdyby ktoś szukał pustaków Max220 firmy Leier mam do sprzedania po dobrej cenie 5 palet czyli o ile dobrze pamiętam to jest około 500sztuk. Palety oryginalnie zapakowane i nie otwierane.

 

Niestety się pomyliłem w liczeniu przed budowaniem i zamówiłem za dużo.

pustaki są na budowie czyli w Ornontowicach.

 

 

Gdzie dostanę wełnę mineralną do ocieplenia poddasza i styropian na budynek w dobrych cenach ??? macie jakieś namiary ???

 

Co powiecie na okna firmy Oknoplast z Krakowa i okna firmy Norma2000, jak sie sprawują ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostanę wełnę mineralną do ocieplenia poddasza i styropian na budynek w dobrych cenach ??? macie jakieś namiary ???

 

Takze szukam welny w dobrej cenie . iras_orna mam taka propozycje , jezeli nie znajdziemy interesujacej oferty mozemy wspolnie zamowic wieksza ilosc w warszawie lub gdzies w polsce. z tego co sie orientuje welne np 20tke mozna dostac za 19zl/m2 z transportem gratis , tylko trzeba kupic welny na dwa domy. mieszkam w rybniku w sumie za miedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wełnę skalną firmy Rockwool do ocieplenia poddasza i domu w tamtym miesiącu, jeszcze przed podwyżką. Od 4 grudnia Rockwool wprowadził nowy cennik z cenami wyższymi o +/- 20%

 

Ciekaw jestem co to za produkt masz za 19zł/m2 i jaki ma współczynnik przenikania bo to jest najistotniejsze. Wełna wełnie nie równa.

 

Na poddasze wybrałem:

TOPROCK (mata) gr. 180mm + SUPERROCK (płyta) gr. 50mm. Współczynnik U=0,15W/m2K

Na fasady:

FASROCK L gr. 200mm co w połączeniu z Porothermem 25cm co daje współczynnik U=0,21W/m2K

 

Powyższe materiały gwarantują mi izolacje z przedziału domów pasywnych.

Przy zakupie uzyskałem rabat w wysokości 23%

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnoszę wrażenie że to firmy budowlane przebieraję w klientach a nie odwrotnie. W połowie 2007 roku chcę rozpocząć budowę domu - rozmawiałem z trzema firmami o budowie do stanu surowego albo nawet pod klucz. No i z trzech firm jedna po zrobieniu wyceny powiedziała, że jej sie nie chce zaczynac nowych robót, bo ma juz dużo zamówień na rok 2007 (firma BUD-Max), druga (Rem-Bud) że ma za mało ludzi (bo wyjeżdzają do Irlandii) żeby mi zagwarantować że budowa będzie wykonana solidnie i w terminie, dopiero trzecia (MolBud) gwarantuje wykonanie roboty, ale za to cenę ma o jakieś 20-35% wyższą od tych dwóch wczesniejszych.

No i efekt jest taki, że zaczynam szukać od nowa.

Czy ktoś może polecic firmę, która podejmie się kompleksowej budowy domu, przynajmniej do stanu surowego ? (otwartego bądź zamkniętego). Budowa ma być w Tychach Czułowie.

 

pzdr

KubaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...