Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

poszukuję sprawdzonego wykonawcy CO, najchętniej z okolic Gliwic, Mikołowa. założenia: kocioł węglowy, kominek z płaszczem wodnym, część ogrzewania pod podłogą, przygotowany w przyszłości na solar.

 

będę wdzięczny za sugestie.

 

pozdr.,

tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommyp - pogadaj z "1950" na FORUM - On robi cate rzeczy, sam ma solary i może Ci trochę powiedzieć o ich realnej sprawności i oplacalności inwestycji - ja swego czasu planowałam zrobić tak jak ty, ostatecznie dałam sobie spokój, zresztą pogadaj z nim. Generalnie widzę że chcesz wydać masę kasy, a o zwocie kompletnie nie myślisz.

 

Pomyśl jeszcze ojednej rzeczy: jak braknie prądu, to kominek z płaszczem wodnym, staje zwykłym kominkiem, i nie ogrzeje ci chałupy (to był w moim przypadku argument za rezygnacją z tego rozwiązania) - a dobry agregat proądotwórczy (ze stabilizacją napięcia) to kosztuje powyżej 2000PLN (generalnie bliżej 3kPLN :(:(:().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze ojednej rzeczy: jak braknie prądu, to kominek z płaszczem wodnym, staje zwykłym kominkiem, i nie ogrzeje ci chałupy (to był w moim przypadku argument za rezygnacją z tego rozwiązania) - a dobry agregat proądotwórczy (ze stabilizacją napięcia) to kosztuje powyżej 2000PLN (generalnie bliżej 3kPLN :(:(:().

 

Po co od razu agregat prądotwórczy do kominka, zwłaszcza w takiej cenie. Do pomp obiegowych to można agregat o mocy kilkaset Watt kupić (do 1000 zł) ale prościej akumulator samochodowy + przetwornicę częstotliwości, albo wprost pompe obiegową na 12V (są dostępne takie z silnikami z magnesami trwałymi, zasilane z 12V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety często brakuje prądu. Natomiast na tych tanich agregatach - nie pójdzie Ci automatyka z pieca.

 

Ale teraz praktycznie każdy system c.o. nie będzie działał jak nie będzie prądu.

kominek bez płaszcza z rozporowadzeniem grawitacyjnym nawiewów będzie działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrych cen na MAXa w okolicach Myslowic, Imielina

Jakie sklady mozecie polecic i czy ktos ostatnio kupowal i w jakiej cenie?

To masz problem i to spory ponieważ MAXów nie ma!!! Obdzwoniłem moze 20-30 hurtowni i najwczesniej bedą w marcu albo kwietniu. Przewidywana cena to 4,50 moze nawet 5 zł brutto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrych cen na MAXa w okolicach Myslowic, Imielina

Jakie sklady mozecie polecic i czy ktos ostatnio kupowal i w jakiej cenie?

To masz problem i to spory ponieważ MAXów nie ma!!! Obdzwoniłem moze 20-30 hurtowni i najwczesniej bedą w marcu albo kwietniu. Przewidywana cena to 4,50 moze nawet 5 zł brutto!

 

To jakies chore jest :o Ja mam do sprzedania 15 palet thermopora 25P+W za 3,62. Ktos reflektuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrych cen na MAXa w okolicach Myslowic, Imielina

Jakie sklady mozecie polecic i czy ktos ostatnio kupowal i w jakiej cenie?

To masz problem i to spory ponieważ MAXów nie ma!!! Obdzwoniłem moze 20-30 hurtowni i najwczesniej bedą w marcu albo kwietniu. Przewidywana cena to 4,50 moze nawet 5 zł brutto!

 

To jakies chore jest :o Ja mam do sprzedania 15 palet thermopora 25P+W za 3,62. Ktos reflektuje? :)

 

jestem zainteresowany

mogę prosić o namiary na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracając jeszcze do tego urzędu górniczego. Czy urząd może wydać opinię o całkowitej nieprzydatności terenu pod zabudowę, pomimo tego iż teren ten objęty jest miejscowym planem zgodnie z którym budować tam można?

 

Jak rozumiem, urząd górniczy opiniował podczas opracowywania planu miejscowego, więc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wolę jednak się upewnić zanim wtopię pieniądze w działkę na której nie będę się mógł zbudować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...