Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witaj!!

U mnie ma stać stan surowy zamknięty w sierpniu- więc jeśli wszystko będzie ok to wtedy mogę Cię zaprosić na budowę i polecić ekipę- jak na razie to jest ok ale wolę nie zapeszać ( moja ekipa zajmuje się też materiałami-kompleksowo :)

Mam też inspektora -może być u Ciebie kierownikiem- na razie też jak najbardziej ok -ale u mnie to dopiero kończą fundamenty więc za dużo doczynienia z nimi nie miałam więc wolę się wstrzymać do sierpnia :) to tylko kilka miesięcy wkońcu!

Budowa na Czułowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich szczególnie z Tychów i okolic

 

Działkę już mam :D zakupioną.

Do końca roku będzie sobie jeszcze rolnik korzystał z darów Matki Ziemi (działka jest budowlano-usługowa nie rolna).

 

Od przyszłego roku, na wiosnę może trochę później zamierzam rozpocząć budowę Rozety z pracowni Domena z Wrocławia.

 

Czy jesteście w stanie polecić sprawdzonego Kierownika Budowy oraz Ekipę Budowlaną (najlepiej w rozsądnych cenach)? Mam sporo czasu, praktycznie rok, więc może właśnie u któregoś/którejś z Was skończą i mogliby zacząć u mnie?

 

Roobsoonx z Tychów

ekipę mogę polecic z czystym sumieniem tylko nie wiem czy na Tychy się wybiorą budują w okolicach Będzina od 3 lat. Górale. Żadnych zastrzerzeń nie mam do ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szanowni Forumowicze chcę Was ostrzec przed korzystaniem z usług firmy SOB-DREW z Jankowic. Zleciłem wykonanie schodów drewnianych, drzwi wewnętrznych, drzwi "po wejściowych", parapetów i progów. Montaż zamówionych schodów rozpoczął się w lutym, a drzwi w marcu. Do tej chwili żadna z prac nie została zakończona (co blokuje dalsze prace wykończeniowe, a już musiałem wprowadzić się do domu) oczywiście pieniądze pan Sobik (właściciel) tak pilnie ich potrzebował, że "wyżebrał" ode mnie w 90% kwoty. Szczegóły wraz z dokumentacją fotograficzną na priva.

 

cwaniaki z pekaesu, potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie wiem czy pytacie o okna drewniane Wiktorczyk z Czarkowa k/Pszczyny ( w centrum Pszczyny tez jest WIktorczyk,ale nie polecam)

Mmy okna z Czarkowa bedzie w listopadzie 2 lata i jesteśmy Bardzo zadowoleni, ale niestety maja odległe terminy .

Ponawiam prośbę o humus.....zabrakło nam i sąsiadom , może ktoś wie gdzie w poblizu Siemianowic, Chorzowa lub okolic można zdobyć ziemię pod trawniczek...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika kiedy zabieracie sie za wykanczanie??

bo tam ostatnio u was cisza :)

jak bedziesz miala jakies polecane ekipy ddo wykonczeniowki to daj znac :)

ile tzreba czekac na okna z Pszczny??

 

pozdrawiam

 

Marta

Ja też od Wiktorczyka z Czarkowa

za wykańczanie zabieramy się ... hmmm dobre pytanie

tydzień temu zrobili nam POS, 1 maja jestem umówiona ze stolarzem na pomiar parapetów drewnianiych, on też robi nam blaty do łazienek, schody- może drzwi, później na pewno komody itp. Mam dobry namiar na gościa od szaf- robił u znajomych wyszły super- mogę też polecic tego stolarza, choć na Śląsk przyjeżdża niechętnie bo jest z Krakowa- robił wszystko co z drewna ma w domu brat Sebastiana i dlatego nie szukałam nikogo innego. Tylko z terminami u niego trochę trudno

Co do terminów u Wiktorczyka to zamawialiśmy dokładnie 27 grudnia, a termin wtedy nam podany na montaż to 10 kwietnia. Okna były przed terminem tylko my byliśmy niegotowi, bo chcieliśmy zgrać montaż oknien z bramą garażową. Przechowali nam onka w magazynie. Z perspektywy czasu strasznie cieszymy się, że nie zdecydowaliśmy się na Urzędowskiego. Tam pewnie jeszcze czekalibyśmy na nasze okna na świat:)

Niestety na razie wciąż szukamy gkazurnika- bo jak już jakiś się znajdzie to coś nie gra nam jub jemu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika a ten namiar co ci dalam?? Nie chce przyjezdzac czy zawalony??

 

Robicie blaty drewniane w lazience?? nie boisz sie ze sie to rozejdzie?

 

Ponoc Urzedowski sie troche oprawil z terminami :) Ja ciagle mam dylemat czy nie za duzo jest roboty z drewnianymi oknami, smarowanie przy myciu, potem co 2-4 lata malowanie.

 

To ten od blatow robi tez meble?? Ciekawe ile wychodza takie komody , jak probowalam dzwonic po stolarzach o prosta komode z drewna to ceny byly z komosu niestety.

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika a ten namiar co ci dalam?? Nie chce przyjezdzac czy zawalony??

 

Robicie blaty drewniane w lazience?? nie boisz sie ze sie to rozejdzie?

 

Ponoc Urzedowski sie troche oprawil z terminami :) Ja ciagle mam dylemat czy nie za duzo jest roboty z drewnianymi oknami, smarowanie przy myciu, potem co 2-4 lata malowanie.

 

To ten od blatow robi tez meble?? Ciekawe ile wychodza takie komody , jak probowalam dzwonic po stolarzach o prosta komode z drewna to ceny byly z komosu niestety.

 

Pozdrawiam

 

Marta

 

ten niestety nie ma terminów do końca roku:( Co do stolarza- zdecydowałam się na drewniane blaty czytałam sporo i doszłam do wniosku, że jak się mają rozejśc to trudno wymienię je na nowe i już a bardzo mi sie podobają takie własnie. Co do komód nie wyjda nas drogo ale tylko dlatego, że nie jest to jedyna rzecz która u nas będzie robił- normalnie nie podejmuje się takich "drobnych prac". Co do konserwacji okien- palstiki też trzeba konserwować aby nie żólkły itd, a wyglądają o 100 razy gorzej od drewnianych. Tak naprawdę dylemat onienny plasik czy drewno rozwiali producenci okien plastikowych, z których żaden nie chciał dac nam gwarancji na okno przesuwne o wymiarach 300szer/232wys. więc stanęło na drewnianych:) Jak sie będą sprawowały- za kilka lat zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja sie zastanawiam nad oknami pcv z okleina lub drewnainymi, wizualnie nie ma porownania, jednak to malowanie po 3 latach nie przeraza.

 

Ja tez kombinuje z otworem 2.7x2,3, niestety w pcv nie ma mozliwosci przesuwu na taka szerokowsc , wiec przy takim ukladzie w plastikach zostaje mi harmonijka albo rozwieralne ze slupkiem ruchomym i jeden fix. Zastanaiwam sie czy nie zrobic tych tarasowych drewnianych a reszty plastikow.

Chetnie sie wprosze do was na wizje lokalna jak juz bedziecie mieli okna , moze uda mi sie meza wtedy przekonac do nich :)

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tlumacze ;)

 

http://img243.imageshack.us/img243/8248/widokzbokuxx3.jpg

 

http://img339.imageshack.us/img339/3336/widokzgoryze4.jpg

 

chodzi o prosty projekt wykonawczy tej skorupy z zelbetu o grubosci okolo 8 cm - wykonanej jako samonosna konstrukcja oparta na scianach nosnych oraz scianie kolankowej (dach kopertowy), calkowicie niezalezna od konstrukcji drewnianej wiezby

 

chodzi glownie o podanie, gdzie jakie prety, gdzie ewentualnie jakas beleczka itd

 

mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto to rozsadnie wykona taki projekt,

mozliwie nie przezbrajajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zeby nie robic gipskartonow, ktorych nie lubie

2. zeby miec duzo lepsze wlasciwosci izolacji akustycznej na poddaszu

 

to sa glowne powody

 

powiedz lepiej czy bys takiego projekciku nie zrobil

wiesz moze byc bardzo prosty, ja juz strop monolityczny robilem wiec duzo mi wyjasniac nie trzeba.

chodzi glownie o to aby nie przezbroic i aby miec dokumentacje

 

czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...