Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam!

Jestem nowa Slazaczka na Forum. Buduje kolo Bielska-Bialej. Moj obecny PROBLEM to STUDNIA a wlasciwie prawdopodobne klopoty ze studnia i woda. Podobno w najblizszej okolicy nie ma jej nawet na 30-40 m. Czy ktos moglby podzielic sie ze mna namiarami na firmy kopiace studnie, ktore tez wyznacza miejsce. Nie ukrywam, ze tzw. rozdzkaze nie sa dla mnie zadnym autorytetem w tej dziedzinie.

Pomozcie, prosze! Bez wody na wiosne nie rusze ani na krok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też buduję pod Bielskim i kotaktujemy się w grupie beskidzkiej.

W okolicach Katowic nikt nie zrozumie problemu z wodą.

W Beskidach jest to wielki problem. Nawet w okolicach Porąbki, Zywca, gdzie są duże zbiorniki wodne nie wszędzie jest sieć.

Ja należę do spółki wodnej, która wybudowała ujęcie wodne. Sąsiad poniżej robił własny odwiert, ale nie mam narazie z nim kontaktu. Napewno na wiosnę.

W jakiej miejscowości budujesz?

A narazie Zyczę Wam wspaniałej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Olu i Piotrze!

Obejrzałam wasz album internetowy - bardzo ładnie zrobiony!

Dom jak to dom. Będzie super pow wykończeniu, bo to jest jego szata, nawet najskromniejszy architektoniczne przy odpowiebnim doborze materiałów (tynki, okna, pokrycie dachowe...) i kolorystyce może wyglądać super.

Bardzo spodobał mi się Wasz grill i ogród.

Możecie mi napisać wg jakiego projektu był robiony i czy samodzielnie.

Co Olu uprawiasz w ogrodzie ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter

Engi,

Nasz grill powstał w/g własnego pomysłu i własnego projektu. Ogród na razie jest w powijakach, chociaż plany mam ambitne. W tej chwili rosną sobie (o ile nie wymarzną ponownie zimą, bo zeszłej zimy straciłam kilka drzewek) drzewka owocowe, borówki amerykańskie, agresty, porzeczki, maliny i truskawki. No i oczywiście chwasty w miejscach, gdzie nie zostały wyparte przez glinę z budowy. Może jesienią, jak czas i kasa pozwoli, to zacznę realizować swoje pomysły, tzn. wrzosy, krzewy ozdobne, pergole, byliny itp.

Pozdrawiam,

Ola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosiego Roku!!!

Olu, czy to zbyt duża prośba, aby otrzymać szkic, czy też opis zasad

jakie powinny być zachowane przy budowie takiego obiektu?

(może na priv).Szczególnie interesuje mnie połączenie grila i wędzarni.

Lubię domową kuchnię i robiłam już kiedyś kiełbaski i szynki wędząc je w prowiaorce czyli beczka na postumencie przykryta workiem.

Wyszło całkiem nieżle. Było to jednak kłopotliwe więc marzy mi się od tego czasu ogrodowa wędzarnia.

Olu, czy wy wędziliście już coś samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aziel moje gratulacje tempo miałeś niezłe. Ostatnio miałam ochotę nadłożyć trochę drogi i zobaczyć postępy na Twojej budowie ale było zbyt późno a szkoda bo może bym się złapała na jakieś ciepełko przy kominku :wink:

Ewa

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-01-03 18:31 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie wasze zdjęcia!? Przecież nie każdy wie gdzie miezkacie.

Nie lubicie się chwalić?

 

Mam już kominek - ale na razie mam tylko mokre drewno więc nie za bardzo się pali.

http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv/kominek.jpg

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: mirzaw dnia 2003-01-07 18:52 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznowni klubowicze, jestem tu nowy. Planuje budowe domu w okolicach Mikołowa, w związku z tym szukam działki w tych okolicach (nie Kamionka i nie kierunek Tychy) za rozsądną cene (10-20 arów). A cha, mój wymarzony projekt to GLX 19 ze Studia Atrium z Bielska Białej (z małymi zmianami). Prosze o info jak wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć. Jestem nowa, a moja budowa (o rym!) będzie w Jaroszowicach (pod Tychami- w stonę Ledzin). Na razie siłą woli głównie w myślach usuwam zielsko z działki.

Polecam jeśli myśleć o okolicach Mikołowa działki w Gostyni. Niezłe (najlepiej teraz po roztopach obejrzeć i wyszukac jakąś niezalaną).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Roza!Nieźle, nieźle! Jak dobrze pójdzie, to z tego, co się orientuję jesteś w stanie Św.BN spędzić w Domu. Zależy to "tylko" (Hmmm) od zasobności kieszeni, technologii jaką wybierzecie i szybkości w załatwianiu formalności. W Tychach nie ma z tym większych schodów. Macie już złożone papiery o pozwolenie na budowę itp.?

A projekt gotowy czy Wasz?

Pozdrawiam:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących na Śląsku!!!!!!

Mam nadzieję że za kilka miesięcy również zaczniemy budowę naszego domku - obecnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu.

Jak przeglądam tematy poruszane na forum to widzę jak znikoma jest nasza (tzn moja i mojego męża)widza na temat bodowy domu i widzę to w czarnych kolorach - ale mam nadzieję że jak już zaczniemy to już jakoś pójdzie.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olinko . Jestem na etapie załatwiania mapki do celów projektowych teraz czeka się na nią miesiąc . Mam projekt gotowy Ola II(Horyzont) ale robię w nim trochę zmian . No i wściekam się na niesłownych architektów.Chyba będę musiała znaleść architekta nr 3. Co do zasobnobności kieszeni to liczę na spory kredyt.Technologia tradycyjna .Załatwiam górali do budowy i szukam dobrego kierownika budowy ,który by tego wszystkiego dopilnował bo ja nie mam zbyt wiele czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...