Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

dowiedziałam się dziś że mam do projektu dołączony kosztorys

(i że nie mam się martwić) ale ja się martwić dopiero zaczęłam.

Wg kosztorysu zbudowanie domu ma kosztować przeszło 50 tyś więcej niż wg. wszelkiej logiki i normalnych wyliczeń.

Co mam o tym myśleć? Potrzebuję kosztorys do kredytu a kwota w kosztorysie jest za duża i nie będzie zdolności:sad:

Poratujcie! (oczywiście merytorycznie, nie finansowo, chociaż może i... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym Jopkiem to prawda.Byłem, widziałem.

Jedyny haczyk - musisz zaczynać dopiero budowę. Rabaty są do 50% jeżeli bierzesz wszystko tzn Poromur na ściany, dachówkę i jakiś klinkier lub cegłę klinkierową.

Niestety mnie to już nie objęło a szkoda.Natomiast kupiłem fajne płytki klinkierowe na elewację i słupy ogrodzeniowe.Kosztuje 12 zł m2 i takiej ceny nigdzie nie dostaniecie(płytka coś koło 0.23gr sztuka).Można wybrać niezłą paletę lub dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich ślązaków.Postanowiłem do was dołączyć bo razem zawsze rażniej.Z budową startuję za jakieś 2 tygodnie.Materiały kupowałem u Jopka -naprawdę super ceny.Dalej zobaczymy jak będzie.Jestem zadowolony że wreszcie dokonałem wyboru materiału i nie muszę kombinować co lepsze :smile:).

 

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Romek

budujesz w samym Rybniku czy w okolicach? My powoli zaczynamy i mamy bardzo ambitne plany (lepiej nie zdradze, bo mnie wysmieja, ale z czasem sie pochwale. Acha, tak jak juz pisalam budujemy w okolicy Rybnik-Zory. Pozdrawiam

 

Ps. Fajny ten domek ktory wybrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek a gdzie konkretnie budujesz,bo ja właściwie też w kierunku Raciborza. Domek ładny, bardzo mi się podoba. Masz już ekipę budowlaną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to niedaleko od biurowca wodociągów pomiędzy ul Pod Lasem a Jarzynową.Moja ekipa to fachowiec od wszystkiego(złota rączka)+ teściu.

Pozdrowienia dla weteranki forum.Twój wątek o domku z bali prześledziłem z prawdziwym zainteresowaniem , niestety jak dla mnie za droga technologia.Zdradz sekret gdzie to cudo będzie można pooglądać.Ciekaw jestem końcowego efektu.

 

Pozdrowienia Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj moje cudo jest dość dobrze :grin: ukryte.Można go zobaczyć jadąc pociągiem z Rybnika do Raciborza między Suminą a Górkami Śl.

Obecnie jestem na etapie deskowania dachu.

Czy dobrze kojarzę gdzieś przed Aniołcarem ?

 

 

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-03-22 21:25 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że że chociaż w twoim foto albumie będzie można śledzić kolejne etapy narodzin domku.Niestety pociągiem z Rybnika do Raciborz nie miałem jeszcze okazji jechać ale jak twój domek będzie gotów to podjadę poogląać.Oczywiście jak dasz bliższe wskazówki gdzie go znależć.

 

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka to dzieło sąsiadów. Wydawała się bardzo mała i dowcipni sąsiedzie zrobili wizualizację

Wybierasz się w przyszłym tygodniu na targi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dawno mnie tu nie było.

Przyłączam się do chętnych na spotkanie. A może podczas targów Katowicach. Ja się tam wybieram, Wowka też, może jeszcze inni? Wtedy wystarczy tylko uzgodnić termin godzinę i znak rozpoznawczy.

Co do bram Miroli, to też rozmawialiśmy z przedstawicielem na targach w Gliwicach, są bardzo chętni do pomocy (mamy od nich rysunki techniczne dla kaset z rolowanymi kratami), a nasz architekt potwierdził, że Mirola jest potentatem na rynku i ma dobrą markę. To tyle, chociaż nie sprawdzone w praktyce.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Budujących

nareszcie mamy wiosnę. Na budowie praca wre. Engi odpowiadam: wybraliśmy okna Urzędowskiego-urzekły nas swoim pięknem. Gaga 2: dzięki za potwierdzenie pozytywnej opinii nt. firmy Mirola- bramę zamówiliśmy w poprzednim tygodniu.

Przed nami następne trudne wybory (drzwi wewn., kominek, itp.)

życzę słoneczka

Amatorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...