Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Cześć! Pozdrawiam.Jestem tu nowy,zupełny amator budowlany.Choć rozmawiałem z człowiekiem,który przedstawił się jako budowlaniec i tłumaczył mi,że bloczki mają w środku warstwę izolacyjną i dlatego ich się nie ociepla...powiedzcie mi Doświadczeni,że to był WYJĄTEK! .Mam działkę i chciałbym wybudować coś ok.100m.Z czego budujecie i dlaczego akurat z tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Ale długo mnie tu nie było. Pomysł ze spotkaniem na targach w Katowicach jest OK. Mieliśmy się spotkać za tydzień w Rybniku no ale chyba jakoś nie wyszło.

W Katowicach są chyba większe targi więc może więcej przyjedzie.

Wybieram się do Rybnika, gdzie konkretnie są te targi?? Jestem z Siemianowic i wiem tylko jak dojechać do Rybnika.

Ktoś chyba wywołał to słońce i nareszcie jest!!! hurrrraaaaa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafi

Faktycznie zaproponowałam spotkanie w Rybniku na Targach, niestety muszę wyjechać i będę dopiero w niedzielę mam nadzieję, że zdążę jeszcze coś zwiedzić. Zainteresowanie tym spotkaniem też zresztą było średnie. Może faktycznie te Katowice to będzie lepszy pomysł.

Targi w Rybniku będą w Zespole Szkół Ekonomicznych nie wiem na ile znasz Rybnik i czy Ci to coś mówi. :smile:

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku

Z tego co wiem to Targi nie mają motywu przewodniego tzn. są ogólnobudowlane.

Teraz trasa-od Gliwic mijasz elektrownię, do ul. Rudzkiej, potem kierujesz się na nowy szpital do ronda /obok BudoZbytu/i z ronda skręcasz w lewo- parkujesz w okolicy Mac Donalda i stacji Aral ,Zespól Szkól Ekonomicznych mieści się dokładnie vis a vis Mac Donalda. Mam nadzieję,że trafisz na podstawie mojego opisu. :smile:

Jakby co to pytaj śmiało.

Kiedy się wybierasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich . Dawno mnie tu nie było . Rafi jeszcze nie wiem gdzie kupuję :smile:. W następnym tygodniu mam zamiar porozwozić po składach dyskietkę z zestawieniem materiałów i informacją że najtańsza oferta wygrywa a potem jeszcze trochę ponegocjuję . Mam pytanie ,czy ktoś wie gdzie można wypożyczyć blaty szalunkowe w okolicach Tychów. I czy można wypożyczyć kabel (nie mam prądu a do sąsiada około 150 m i koszt zakupu byłby trochę wysoki). I juz ostatnie pytanie - Czy 27 tyś za stan surowy otwarty (165m p.u., dwa wykusze),ocieplenie i izolacja fundamentów, z dachem (dachówka ceramiczna 270m, dach dwuspadowy , lukarna)stolarką i orynnowaniem,- to jak na nasze śląskie warunki drogo czy tanio ? . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-26 23:53, roza wrote:

Witam Wszystkich . Dawno mnie tu nie było . Rafi jeszcze nie wiem gdzie kupuję :smile:. W następnym tygodniu mam zamiar porozwozić po składach dyskietkę z zestawieniem materiałów i informacją że najtańsza oferta wygrywa a potem jeszcze trochę ponegocjuję . Mam pytanie ,czy ktoś wie gdzie można wypożyczyć blaty szalunkowe w okolicach Tychów. I czy można wypożyczyć kabel (nie mam prądu a do sąsiada około 150 m i koszt zakupu byłby trochę wysoki). I juz ostatnie pytanie - Czy 27 tyś za stan surowy otwarty (165m p.u., dwa wykusze),ocieplenie i izolacja fundamentów, z dachem (dachówka ceramiczna 270m, dach dwuspadowy , lukarna)stolarką i orynnowaniem,- to jak na nasze śląskie warunki drogo czy tanio ? . Pozdrawiam

 

Roza możesz przesłać swoje zestawienie do mnie? Podaj także swój e-mail to wyjaśnię Ci w jaki sposób mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Jesteśmy z żoną nowi na forum - jako zarejestrowani (biernie przeglądamy wiadomości od około roku)Będziemy budować w Mysłowicach, tydzień temu złożyliśmy papiery o pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję po świętach rozpocząć wykop pod fundament. Działka ma III kategorię szkód górniczych, więc nasz architekt z konstruktorem wymyślili fundament jak na schron Saddama wiązanie krzyżowe i poprzeczne + słupy żelbetowe; to samo w garażu (dom i garaż 2-stanowiskowy są osobnymi budynkami) Technologia - beton komórkowy (Żelisławice chyba) dach blachodachówka. W miarę postępu prac postaramy się o w miarę bieżące wiadomości oraz oczywiście prośby o porady tak a'propos - czy ktoś z Was buduje na Morgach - Mysłowice?

Pozdrawiamy stałych i okazjonalnych uczestników forum

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest na rogu ulicy Leśnej i Równoległej idąc Równoległą w stronę lasu po prawej stronie , pierwsza od drogi - w dół Leśną stoi fundament sąsiada. Remontujesz firmą czy sam? Daj znać na priva. Na przełomie kwietnia i maja chcemy zacząć kopać.

M&M

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmar2003 dnia 2003-03-31 21:04 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-21 07:37, romek71 wrote:

Prawdopodobnie jeden dzień będę tam na stoisku jako wystawca.Co prawda nie w branży budowlanej.Więcej szczegułów podam jak sam będę wiedział.Będzie okazja osobiście się poznać

 

Pozdrowienia Romek

Byłeś na tych targach ?. My byliśmy w niedzielę tzn. w tempie ekspresowym zwiedziliśmy tylko to co nas interesowało.

Czy przypadkiem nie odwiedziłeś mojej budowy :smile: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

 

Niestety nie miałem okazji na odwiedziny i jak na razie jedynie podziwiałem twoje zdjęcia.

Na giełdzie nic ciekawego dla siebie nie znalazłem ale to dlatego że praktycznie większe zakupy na ten rok już wykonałem i nie rozpatrywałem co można by jeszcze kupić.

Poza tym byłem tam w pracy i nawet nie miałem specjalnie ochoty na zwiedzanie.

Dzisiaj jest dla mnie ważny dzień - startujemy z budową,a konkretnie byli panowie geodeci i wytyczyli budynek.Jutro koparka i byle tak dalej trzymać.

 

Pozdrowienia Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem na targach w Rybniku, wydaję mi się że wystawców trochę mało było. Firm kominkowych żandych a firm dostarczających systmu ogrzewania 1 lub 2. Mam nadzieję że Katowickie będę lepiej obsadzone.

Narszcie coś się u mnie rusza, dzisiaj jedę na działkę z inspektorem nadzoru celem omówienia szczegółów.

 

Czy może ktoś wytłumaczyć mi co się dzieje z pogodą, a miało być tak fajnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenie co do targów.Jedyne co nas zainteresowało to system instalcji elektrycznych - inteligentny dom- ale nie za taką cenę :smile:

Jak donieśli mi sąsiedzi w niedzielę naszą budowę zwiedziło dość dużo ludzi m.in. powracający z Targów.Dlatego pomyślałam, że to Ty byłeś Romku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak oglądających nie narzekam mimo, że dobrze schowany :grin:

Chyba zacznę kasować za parking i może jakaś budka z lodami. Jak byś się wybierał to daj znać nie skasuję Cię za parking a i jakie lody gratisowe dla znajomego z Forum się znajdą :smile:

Jakby kto zamawiał ładną pogodę to też jestem chętna, u mnie ekipa robi dach i deszcz niewskazany. :wink:

pozdrawiam Ewa

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-04-03 21:07 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - dawno nie zaglądałem ale widzę że prawie wszysce zajęci budowaniem

"Ja" już w poniedziałek zaczynam kłaść piaskowiec itp. na podłogi w łazienkach i kuchni!

Wreszcie dom zacznie wyglądać...

Czy ktoś z was robił już schody (drewniane) jeśli tak to gdzie co i za ile?

Mirzaw

Postaram się jakieś zdjęcia pstryknąć to zamieszcze

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...