Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Poszukuje dobrego kafelkarza w okolicach Świętochłowic (chorzów, ruda, zabrze, Katowice itp)

Czy mógłby ktoś polecić mi wyprobowanego, niestety juz się naciąłem na niejednego pana fachurę, a jeżeli chodzi o płytki to trzeba mieć oko.

 

Pozdrawiam i licze na odpowiedzi namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zna ktoś dobrego adwokata specjalizującego się odzyskiwaniu pieniędzy za dostosowanie budynku do tzw szkód górniczych?

Jeśli tak proszę o kontakt.

 

Kopalnia w drodze ugody chce mi wypłacić 35% mniej niż wydałem na dostosowanie budynku do szkód górniczych. Jakie są wasze doświadczenia? Czy ktoś nie zawarł ugody tylko dochodził roszczeń w sprawie cywilnej ?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zna ktoś dobrego adwokata specjalizującego się odzyskiwaniu pieniędzy za dostosowanie budynku do tzw szkód górniczych?

Jeśli tak proszę o kontakt.

 

Kopalnia w drodze ugody chce mi wypłacić 35% mniej niż wydałem na dostosowanie budynku do szkód górniczych. Jakie są wasze doświadczenia? Czy ktoś nie zawarł ugody tylko dochodził roszczeń w sprawie cywilnej ?

 

 

 

Pozdrawiam

 

Rudolf a Ty chyba nalezysz pod kopalnię Bielszowice tak???to dziwne bo tam podobno dużo płacą,w przeciwieństwie do kopalni Halemba.To jest porażka,wrrr.My mieliśmy kosztorys na 28tyś a wypłacili nam 12 tyś :x .Mogliśmy dać kosztorys drugi raz do przeliczenia,ale jakby wyliczyli jeszcze mniej to wtedy nie można już tej wyższej sumy chcieć :lol: .No i olaliśmy to.

A może daj do przeliczenia ten kosztorys jeszcze raz,co?

Jak oddajesz sprawę do sądu to powoływany jest rzeczoznawca specjalizujący się w szkodach górniczych który sprawdza cały kosztorys jeszcze raz,musisz przedstawić na wszystko faktury.Tak mi powiedziała babka w szkodach górniczych na Halembie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudolf a Ty chyba nalezysz pod kopalnię Bielszowice tak???to dziwne bo tam podobno dużo płacą,w przeciwieństwie do kopalni Halemba.To jest porażka,wrrr.My mieliśmy kosztorys na 28tyś a wypłacili nam 12 tyś :x .Mogliśmy dać kosztorys drugi raz do przeliczenia,ale jakby wyliczyli jeszcze mniej to wtedy nie można już tej wyższej sumy chcieć :lol: .No i olaliśmy to.

A może daj do przeliczenia ten kosztorys jeszcze raz,co?

Jak oddajesz sprawę do sądu to powoływany jest rzeczoznawca specjalizujący się w szkodach górniczych który sprawdza cały kosztorys jeszcze raz,musisz przedstawić na wszystko faktury.Tak mi powiedziała babka w szkodach górniczych na Halembie.

 

Bielszowice zgadza się. III kat szkód górniczych. Fundament krzyżowy wymiana gruntu pod domem na piasek 300 ton; pręty zbrojone fi18; 15 słupów żelbetowych, strop zbrojony siatka10*10 fi 12 Kwota kosztorysu trochę wyższa niż Twoja. Na wszystko mam faktury. Kosztorys liczony przez kierbuda na podstawie jakiegoś specjalnego programu. I tak np średnia cena betonu B20 program (kosztorys) 230zł, faktury 260zł, stal 1550zł/tonę (kosztorys-program) realnie 1800zł. Tak więc kosztorys nie jest wcale naciągany powiedziałbym raczej skromny. Dlatego zastanawiam się nad drogą sądową. Jutro jadę na kopalnię. Wezmę trochę faktur i pogadam no i przede wszystkim wezmę porpozycje ugody na papierze a później zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli podpiszesz ugodę to oni Ci odrazu wypłacą tą kasę(tzn do miesiąca),także najpierw się zastanów co chcesz robić a potem bierz ugodę.Bo nam powiedziała babka,że jak się nie zgadzamy na tą sumę to mamy nie podpisywać jej tego.

My mieliśmy też wypisane jakieś podsypki i inne bajery a na kopalni nam to wszystko poskreslali,i napisali że dla nich liczy się tylko ilość stali dodatkowej :x .

Zresztą dostałam ten koreferat z tego,także widziałam co skreslili.Dali Ci też ten koreferat do wglądu??jeżeli nie to poproś o niego,możesz się odwołać uzasadniając każdy punkt skreslony dlaczego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podpisalem ugode - z kosztorysowych 55 000 wyplacili prawie 40 000.

40 000 to max jaki wyplacajai jeszcze nikomu nie wyplacili wiecej

 

Biorąc pod uwagę jak dzialają nasze sądy wybralem ugode.

Prety 18 uznaja za za duze , jak projekt robil ci Kurpas to oni sa na niego uczuleni :) Sami robią swój optymalny projekt/kosztorys koniecznych zabezpieczen budynku i na tej podstawie wyplacaja odszkodowanie.

To ze ktos zrobil prety 18 o nie znaczy ze za 18 zaplaca - moga uznac ze wystarczajace bylyby 12 i juz masz mniej stali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

którzy rozpoczynaję swoje budowy pod hasłem ,, WIOSNA 2010" w okolicy T.G.

Jeśli ktoś ma ochotę na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń to zapraszam.

Może sobie pomożemy.

 

Powodzenia

 

Wiele radości, szczęścia i uśmiechu dla barto307cc za nieocenioną POMOC i cierpliwość do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam firmy do badań gruntu pod kątem wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, potrzebne mi to do zgody z gminy na budowę oczyszczalni

Pozdrawiam

 

U mnie pomiary wykonywał pan z firmy Geoprofit. Szybko, fachowo i niedrogo. Po zakończeniu dostaliśmy piekną opieczętowana dokumentację.

Oto telefon:602500209 lub:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

którzy rozpoczynaję swoje budowy pod hasłem ,, WIOSNA 2010" w okolicy T.G.

Jeśli ktoś ma ochotę na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń to zapraszam.

Może sobie pomożemy.

 

Powodzenia

 

Wiele radości, szczęścia i uśmiechu dla barto307cc za nieocenioną POMOC i cierpliwość do mnie.

 

Dziękuję :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...