Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

On 2003-05-26 13:33, rafi27 wrote:

Witam. Chciałbym się zapytać ile płaciliście za m3 betonu np B15 i B20. Czy dowóz i pompa była w cenie, a jak nie to ile was to kosztowało?

Witaj,

My zalewamy fundamenty za kilka dni, beton B20 178 zł z transportem i pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

Dzięki za odpowiedż-trochę mnie "oświeciłeś",ale mam jeszcze pytania:jakie głębokie ma być koryto,i ile (mniej więcej) potrzeba kamienia na powiedzmy 100m2>nie mam zupełnie rozeznania "przestrzennego" .

Może też zrezygnuję z ogrodzenia-jeśli będą coś chcieli ukraść to siatka im w tym nie przeszkodzi>

pozdrawiam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi B20 Bieruń Nowy lub Tychy fabryczna 175 pln z pompą netto

(jak chcesz to bez faktury). Dyckerhoff (mają chyba najlepszy beton) 180 pln netto ( tylko na fakturę).

U mnie juz zaizolowany i ocieplony fundament + mury parteru .Jak sobie pomyślę ,że 5 maja rosła trawka to mi sie wierzyć nie chce.

Jednak tak szybkie tempo budowy + praca +dom i dzieci to trochę dużo- sypiam po 5 godzin . Ale adrenalina podtrzymuje mnie na wysokich obrotach. Staram sie sprawdzac prawidłowość położenia i wykonania każdego cm 2 i ciagle mam obawy żeby nie popełnic jakiegoś blędu . Życzę wszystkim powodzenia i pogody ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów a w szczególności magmara2003 i zbyszka_s ponieważ budujemy w tych samych okolicach. Ja również buduję w Mysłowicach na dolinie. Chętnie podzielę się doświadczeniami ponieważ cały dom wystawiliśmy w trójkę tzn ja żona i mój ojciec. Stan surowy zamknięty. Obecnie kładę dachówkę.

pozdrawiam

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszytskim za info na temat betonu.

Do krzycha02

Glębokość koryta zależy jaki masz grunt. Ja korytowałem pole uprawne, więdz ziemi uradzaojnej było dość dużo. Ale jeżeli to jest zwykła łąka lub tego typu grunt to 25-30 cm w zupełności wystarczy. A ile zużyjesz to musisz policzyć. Głxszerxdług i masz m3 :-?

Ja rozłożyłem na dnie koryta cegły i gruz z rozbieranego domu i teraz chyba będę sypał żużel, walec i dorga gotowa.

Daj znać jak Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszytskim za info na temat betonu.

Do krzycha02

Glębokość koryta zależy jaki masz grunt. Ja korytowałem pole uprawne, więdz ziemi uradzaojnej było dość dużo. Ale jeżeli to jest zwykła łąka lub tego typu grunt to 25-30 cm w zupełności wystarczy. A ile zużyjesz to musisz policzyć. Głxszerxdług i masz m3 :-?

Ja rozłożyłem na dnie koryta cegły i gruz z rozbieranego domu i teraz chyba będę sypał żużel, walec i dorga gotowa.

Daj znać jak Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszytskim za info na temat betonu.

Do krzycha02

Glębokość koryta zależy jaki masz grunt. Ja korytowałem pole uprawne, więdz ziemi uradzaojnej było dość dużo. Ale jeżeli to jest zwykła łąka lub tego typu grunt to 25-30 cm w zupełności wystarczy. A ile zużyjesz to musisz policzyć. Głxszerxdług i masz m3 :-?

Ja rozłożyłem na dnie koryta cegły i gruz z rozbieranego domu i teraz chyba będę sypał żużel, walec i dorga gotowa.

Daj znać jak Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że u mnie na placu budowy walczą instalatorzy od wod.-kan. grupa zastępcza po wyrzuconej wcześnie spisuje się super. Dziś montują na dachu instalację do kolektorów słonecznych, jeszcze tylko energia elektryczna i instalacje z głowy. Ale jak pomyślę ile jeszcze przede mną to mózg staje. Acha, w sierpniu kominkarz. I to by było na tyle z mojego placu budowy.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych "po przejsciach", i tych co dopiero zaczynaja.

Naleze do tych drugich, i dlatego wolam na poczatek help.

Moze ktos z Was ma do odsprzedania betoniarke :D , albo podzielilby sie informacjami na temat : koparka/h, ziemia, piasek, materialy do drenazu.

Powyzsze tematy czekaja mnie lada dzien.

 

Pozdrawiam

 

imie: Krzys

miasto: Zabrze

plac budowy: Gieraltowice

stan psychiczny przed budowa: dobry

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzysiek!!!!

Jezeli chodzi o koparkę to o ile dobrze pamiętam to my płacilismy 50 zl za godzinę oczywiscie bez rachunku - operator był chyba ze Szczygłowic - natomiast jezeli chodzi o pozostale wydatki dotyczące pasku, drenażu jeszcze nie mam rachunków wiec nie będę rzucać przybliżonymi kosztami.

Pozdrawiam Ilona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy możecie mi polecić dobrego dekarza (dachówka ceramiczna)? Czytałem na forum, że za położenie dachówki trzeba zapłacić ok. 4-5tys. Ilu dekarzy u wasz pracowało? A może zatrudnić jednego, który zna się na tym i mu pomagać? Przyznam, że ta kwota jest dla mnie spora...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie jeszcze nic się nie dzieje, ale od trzech tygodni nie śpię i weryfikuję kosztorysy i liczę czy stać nas na to wszystko, co sobie wymarzyliśmy. No i twardo negocjuję. Teraz mam przestój w negocjacjach i wracam na łono Forum. :D To najlepszy sposób na rozładowanie stresów.

Dla zainteresowanych betonem: dzisiaj uzgodniłam następujące ceny netto, wszystkie z przepompowaniem i dojazdem: 150 zł za B10, 160 za B15 i 170 za B20. Dla zainteresowanych namiary podam na priva.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...