Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magmi - niestety muszę trochę utemperować Twój entuzjazm. Mianowice chodzi o kontakty z Jaśnie Wielmożnymi Paniami ze Starostwa Powiatowego, które miały (w okresie, gdy ja załatwiałem pozwolenie na budowę) w głębokim poważaniu interes petenta (to jest niestety dobre określenie), a ich niekompetencja jest chyba równa tylko brakowi checi do podjęcia jakiejkolwiek samodzielnej decyzji. :evil:

Przykładami sypałem w okresie gdy sam załatwiałem papiery do pozwoleń (do znalezienia na Forum wiadomości mojego autorstwa). Pamiętaj z tymi paniami (i panami) nie można nic ustalić "na gębę" lub przez telefon, bo następnym razem powiedzą Ci zupelnie co innego, a Ty będziesz odsyłany od jednego urzędu do drugiego. Ilość kilometrów jaką pokonaliśmy między Rudzińcem (gmina), Pyskowicami (Rejon Energetyczny, Gazownia), Łabędami (Zarząd Dróg) a Zygmunta Starego w Gliwicach wystarczyłaby na Tour de Pologne. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jpawl. Nie strasz proszę. :( Współpracowaliśmy przy tej papierologii z tzw. "wyjadaczem" w dziedzinie kontaktów ze starostwem i innymi instancjami - mam na mysli naszego projektanta przyłączy, który nam też robił uzgodnienia ZUD-owskie. Mam nadzieję, że będzie OK - chcielibysmy COŚ zacząć we wrzesniu albo październiku.

A tak w ogóle, to jestem "pci" żeńskiej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno mnie tu nie było . U mnie na budowie dzieje się dużo, 10 wywrotek piasku muszę wrzucić swoimi ręcami aby było widać odpowiedni poziom / bo na razie to studnia a nie dom marzeń/, ale rzeczywiście "... ta maszyna /budowa/bardzo wciąga i w nocy spać nie daje".

A wracając do mojej budowy to właśnie mąż się męczy nad stropem / chyba zamówimy Terivę w Bud-Gipsie koło Huty Katowice /dawna Bemika/, mąż robi wieniec i szalunki pod schody, a ja sama w mieszkaniu uczę się do egzaminów i już mam dosyć /bo za 5 godzin ostatni egzamin ze ststystyki - trzymajcie za mnie kciuki /chętnie robiłabym łopatą na budowie domu moich marzeń. Wprawdzie buduję w okolicach Częstochowy ale piszę tutaj / mieszkam w Gołonogu /, bo na stronach Częstochowskich nic się nie dzieje.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rena - jak tam statystyka - mam nadzieję że do przodu (ja zdawałem 8 razy :-( ).

ja mam juz wstawione okna, zrobione instalacje i własnie kończę wylewki posadzek. mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 3 tygodni będe iał otynkowane wnętrze.

Tak przy okazji pytania

1 - gdzie kupowaliście drzwi zewnętrzne?

2 - macie jakieś namiary na drzwi wewnętrzne przesuwne (chowane w ścianę)? Chodzi mi o mechanizmy a nie o same drzwi.

pozdrawiam

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budowniczych,

pogoda dopisuje i domy rosną. Ja w tej chwili walczę z dachówką na dachu. Ale problem mam troszkę innej natury. Szukam dobrego powtarzam dobrego murarza do postawienia ścianek działowych z betonu komórkowego u mnie w domu. Jak zobaczyłem co fachowiec zrobił z kominem, właściwie z jego końcówką to naprawdę serce się kroi. Takiego partactwa nie widziałem jeszcze na oczy pomimo zapewnień, że zna się na robocie. Czekając na wasze sugestie pozdrawiam i życzę udanej pogody. Aha dodam że buduję w Mysłowicach.

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

Jestem tutaj po raz pierwszy.

I właśnie dzisiaj zaczynam budowę.

Szukam dobrej ekipy ciesli do robót dachowych.

Zaczynam budowę w Gliwicach (rejon Wilczego Gardła i Smolnicy).

Mam prosty dach dwuspadowy nad domem i nad garażem o pow. 195 m2.

Ile powinna kosztować robocizna za taki dach, tzn. postawienie więźby, rynny, krycie dachówką ceramiczną, obróbki blacharski itp, tak aby dach był "na gotowo" ?

Pozdrowienia gorące dla wszystkich.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pilot36,

 

Gdzie lecisz? :D

Dawno mnie tu nie było. Pozdrowienia dla wszystkich.

U mnie stawianie nowego dachu zaczynają w przyszły poniedziałek. Za cołość "na gotowo" biorą 40 PLN za m2 dachu bez targowania (nie dali mi nawet możliwości). Do tego co piszesz w cenie mam jeszcze rozbiórkę starego dachu, montaż 2 oknien dachowych, 2 kominów, wykonanie podbitek i malowanie. Polecił mi ich forumowicz Opaves, poza tym widziałem ich robotę w moim sąsiedztwie - w zeszłym roku robili 1 dach i w tym roku też 1 dach - b. dobra robota i sąsiedzi ich chwalą. O swoim powiem Ci jak skończą czyli pod koniec lipca. Jak jesteś zainteresowany to daj znac na skrzynkę forumową lub e-mail.

Pozdr. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może namiary na dobrą brygadę do tynków wewnętrznych, która ma chwilę czasu? PILNE!

 

Jeśli poczekasz do jutra to podeślę ci na "priw" tel. kom. do ekipy która wykonywała tynki gipsowe-maszynowe u mnie. Zresztą będą u mnie w sobotę montować drzwi wewnętrzne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...