Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wirecki - pytanko polecwac ją wodą czy nie ??

Faktycznie są conajmniej dwie szkoły. Ja raz zrosiłem wodą z węża i przykryłem folią malarską 4x5m. Ta najcieńsza nie jest najlepsza, bo trudno ją rozłożyć samodzielnie. Faktycznie, tak jak mówili inni folia przykleiła się po jakimś czasie, tj. osadziła sie na niej parująca woda. Janzar sugerował, żeby zdjąć folię po (chyba) 5 dniach, żeby nie rozwijały się glony i tak też zrobiłem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani doradźcie!!!!!!!! Umówiłam się z ekipą do ociepleń budynku na robociznę z materiałem (materiał konkretnych firm), ale poprzywozili inne (czyt. innych firm), nie wiem czy lepsze czy gorsze, doradźcie czy styropian Polstyr lub Styropian Fasada 040 Kępno może być czy to są jakieś badziewie ?????????????? (umawialiśmy się na Arsanit). Czekam na szybką odpowiedź. Dzięki
Zawsze możesz zapytać ile będzie taniej skoro używali tańszego styropianu (musi być taniej). Poza tym jeśli nic nie mówili to moje zaufanie do takiej ekipy na pewno by spadło. Sprawdzałbym ich na pewno częściej.

 

ile potrzebowalabym stempli, aby te siatke przytwierdzic ? co ile sie daje co 2 m ? mozecie poradzic kochani ?
Co 2 m to zdecydowanie za dużo. 4 m bedzie ok. Siatka to tylko ogrodzenie tymczasowe, żeby się nikt nie kręcił. Jak ktoś będzie chciał wejść - i tak wejdzie.

 

lakub a kibelka moze nie masz odsprzedać? Wiem, że marudzę i że Panowie podobno sami sobie zbiją jak im deski i gwoździe dać, ale gdyby jednak ktoś miał odsprzedać "wychodek" to dajcie znać.

To naprawdę, żadna filozofia, ale jeśli chcesz to w Mikołowie stoi coś takiego jak niżej i mogę się tego pozbyć. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są conajmniej dwie szkoły. Ja raz zrosiłem wodą z węża i przykryłem folią malarską 4x5m. Ta najcieńsza nie jest najlepsza, bo trudno ją rozłożyć samodzielnie.

3 godziny do 2 w nocy rozkładałęm tę folię na całej powierzchni 220m.

2 x podlewałem

zastosowałęm 2 szkoły :) ale ręce mnie bolały 2 dni i zuzyłem chyba z 8 foli za 100zl.

 

no nic lecimy dalej z tym koksem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5. - przecież to mogą być najcieńsze folie malarskie za 2-4 złote jedna. W dwie osoby mogą być nawet te supercienkie, bo wtedy łatwo je rozłożyć, a chodzi przecież tylko o barierę dla parującej wody. Szkoda kasy.....

Co do polewania to ta szkoła, która twierdzi, żeby nie polewać, uważa, że potem cała ta woda musi z tego odparować..

Jestem już trochę dalej, w marcu mierzyłem wilgotność pod układanie podłóg i było ok. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Potrzebuję coś do zasypania fundamentów, potrzebuję zasypać około 100 m3 (około 180 ton) więc liczy się dla mnie cena. Może wypowie się ktoś gdzie właśnie robią kanalizację. Miejsce budowy Pyskowice. Dzięki wielkie za namiary, pozdrawiam

Witam,

mam ziemię z kamieniem u mnie pozwolił kierownik bud. oraz ekipa zasypać nią garaż i część fundamentów domu.

Jeżeli bądzie odpowiadała oddam część za frrrrrrrrrrrrryyyyyyyyy w ramach pomocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po pierwsze mam do oddania sporo gruzu z rozbiórki, może być na utwardzenie drogi albo do fundamentu (cegła, tynki itp.) Załadunek i transport w zakresie własnym, odbiór pomiędzy centrum Dabrowy Górniczej a Castorama na Sosnowcu).

 

Ponadto sprzedam elementy komina, bo wzieliśmy więcej niż było potrzebne, więc nie były używane, odbiór osobisty na placu budowy:

1. przwód kominowy fi 200 - 27 zł szt. (9szt.),

2. pustak NPK-1 360/360/240, ciężar: 17-20kg - 24zł szt. (10szt.),

3. pustak NPK-1+W 360/510/240, ciężar 24-26kg - 29zł szt. (4szt)

4. pustak W-2 360/240/240, ciężar 13-15kg - 14zł szt. (5szt)

 

 

Zostały też uszczelki pod gąsior do blachodachówki 12 szt. - 3zł za szt. oraz plastikowe grzebienie wentylacyjne pod zakończenie blachodachówki 12szt. ciemnobrązowe - 4,30zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum

jest to mój pierwszy post także proszę wybaczyć jak coś będzie nie tak.

mam pytanie do wszystkich którzy mogą mi pomóc potrzebuje producenta, hurtowni,sprzedawcy który oferuje bloczki keramzybetonowe z wkładka styropianową bo taki wybrałem materiał na budowę mojego domu i jeszcze jedno pytanie czy ktoś z budował z takich bloczków swój i jak się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...