Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

- dekarze odradzają Robena jako najsłabszą jakościowo. Wiadomo jest najtańszy, więc musi sie to z czyms wiązać - jak wy to widzicie? ma ktoś robena, możecie coś powedzieć na ten temat.

 

przyłączam sie do pytania, czy to chodzi o wszystkie dachówki Robena czy jakiś konkretny model. jeszcze troche i trzeba będzie zamawiać dachówkę, wstępnie wybrałem Monza Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- dekarze odradzają Robena jako najsłabszą jakościowo. Wiadomo jest najtańszy, więc musi sie to z czyms wiązać - jak wy to widzicie? ma ktoś robena, możecie coś powedzieć na ten temat.

- rynny - myśleliśmy o plastikowych, ale jeden z dekarzy mówił, że raczej sie juz od tego odchodzi i polecał jakieś tytanowe czy coś takiego, w każdym razie z blachy. podobno przy skomplikowanym dachy wychodzi w tej samej cenie co plastik, a jest lepsza jakościowo.

Mam dachówkę firmy Roben na dachu - zobacz sobie w dzienniku, a jak chcesz zobaczyć osobiscie, pisz prv. Mam też rynny plastikowe.

Ponieważ na całym dachu jest tylko jedna (i ta sama) dachówka, a dookoła domu wszędzie takie same rynny i rury spustowe - siła rzeczy nie mam porównania. :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki właśnie oglądając twój dach upewniłam się, że chcę tą dachówkę. Ale potem spotkaliśmy się z dachdekrem i wszyscy jadą po tym robenie jak po łysej kobyle. No i zaczęliśmy mieć wątpliwości. Że to w końcu dach i że na lata to może lepiej posłuchać. Z drugiej strony jak czytam fora to wszyscy sobie chwalą robena. 98% na 100 komentarzy jest pozytywnych. A z kolei na podobno lepszego creatona znalazłam sporo negatywnych opinii. Jednym słowem mam mentlik w głowie i niew wiem kto mi ciśnie kity.

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem mam mentlik w głowie i niew wiem kto mi ciśnie kity.

Pozdrawiam,

Monika

Jak chcesz to możemy się spotkać np. w sobotę, mam jeszcze kilka dachówek luzem. Zobaczysz sama i powiem Ci jakie wady/zalety ja zauważyłem i jaki to ma wpływ na całośc - przy układaniu i później itp itd.

Generalnie uważam, że nad wyborem dachówki nie ma co się doktoryzować. Wybierz sobie kolor i będziesz zadowolona :) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki właśnie oglądając twój dach upewniłam się, że chcę tą dachówkę. Ale potem spotkaliśmy się z dachdekrem i wszyscy jadą po tym robenie jak po łysej kobyle. No i zaczęliśmy mieć wątpliwości. Że to w końcu dach i że na lata to może lepiej posłuchać. Z drugiej strony jak czytam fora to wszyscy sobie chwalą robena. 98% na 100 komentarzy jest pozytywnych. A z kolei na podobno lepszego creatona znalazłam sporo negatywnych opinii. Jednym słowem mam mentlik w głowie i niew wiem kto mi ciśnie kity.

 

Pozdrawiam,

Monika

 

Monika a może TONDACH ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki bardzo chętnie bym się spotkała, ale nie dam rady. Mamy dwóch dekarzy umówionych i jeszcze oboje pracujemy do 15. A mój chop powiedział, że jak nie zdązy na mecz to się będzie złościł :)

 

Myslę, że mimo wszystko jednak zdecydują finanse. Ale przed ostateczną decyzją chętnie się spotkam. Może w następną sobotę. odezwę się na priv :)

 

Kasiu dzieki za propozycję, sprawdzę bo mówiąc szczerze nie słyszałam.

 

Poza tym gdyby ktoś szukał sprawdzonej ekipy do budowy domu to z czystym sumieniem mogę polecac naszych fachowców. złego słowa nie moge powiedzieć. pełen profesjonalizm i rozsądna cena.

 

pozdrawiam,

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli chodzi o dachówkę, ja ostatecznie wybrałem Bogen Innovo 10. Cena była podobna do Robena standardowej mimo że Bogen jest droższy, ale ten model Bogena jest duży (10szt. / mkw.). Dach mam spory (300m.kw.) więc taka duża dachówka wygląda całkiem fajnie.

 

Pozdrawiam,

 

Cooba16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozsądnej cenie to tylko używane :) wiem bo sam szukałem i kupiłem. Jak skończę na pewno puszczę je dalej w obieg bo są w idealnym stanie, ale to pewnie dopiero pod koniec sezonu. Tak więc polecam szukanie na allegro. Chyba że chcesz dać 6pln za sztukę to mogę Ci polecić.

 

Luke to poprosze o namiary za 6 zl, potrzebuje na juz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- system solarny roto - jak wyżej :)

 

- rynny - myśleliśmy o plastikowych, ale jeden z dekarzy mówił, że raczej sie juz od tego odchodzi i polecał jakieś tytanowe czy coś takiego, w każdym razie z blachy. podobno przy skomplikowanym dachy wychodzi w tej samej cenie co plastik, a jest lepsza jakościowo.

 

- my myśleliśmy bardzo długo nad solarami i stwierdziliśmy, że się nie opłacają (trzeba w wyliczeniach też brać pod uwagę koszty ekspoloatacji np. wymiana płynu glikolowego zalecana co 2 lata). Niestety nasza gmina nie dotuje, więc odpadły w przedbiegach.

Polecamy za to pompe Dimplexa (udało mi się kupić za 6800 zł. made in Germany) - przyjechała wczoraj, brałam też dla brata. Model powietrzny z wężownicą, zasobnik 300l, woda ciepła cały rok, a nie tylko wtedy, gdy świeci słońce, do tego mamy wentylację. Jak masz zaprojektowaną rekuperację, to pompę idealnie do takiej instalacji można podłączyć.

 

- mój brat od lat ma rynny plastikowe i nic się z nimi nie dzieje. My również będziemy mieć - Cellfast w kolorze grafitowym.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- my myśleliśmy bardzo długo nad solarami i stwierdziliśmy, że się nie opłacają (trzeba w wyliczeniach też brać pod uwagę koszty ekspoloatacji np. wymiana płynu glikolowego zalecana co 2 lata). Niestety nasza gmina nie dotuje, więc odpadły w przedbiegach.

Polecamy za to pompe Dimplexa (udało mi się kupić za 6800 zł. made in Germany) - przyjechała wczoraj, brałam też dla brata. Model powietrzny z wężownicą, zasobnik 300l, woda ciepła cały rok, a nie tylko wtedy, gdy świeci słońce, do tego mamy wentylację. Jak masz zaprojektowaną rekuperację, to pompę idealnie do takiej instalacji można podłączyć.

 

- mój brat od lat ma rynny plastikowe i nic się z nimi nie dzieje. My również będziemy mieć - Cellfast w kolorze grafitowym.

 

Pzdr

 

Dzięki za info. Zastanawialiśmy się nad pompa ciepła, ale koniec końców stanęło na solarach. Potrzebujemy ich jedynie do ogrzania wody kiedy bedzie ciepło i nie bediemy palić ani w piecu ani w kominku.

 

koszt solarów przy całej budowie nie jest aż taki duży, a nam bardziej niz o oszczędność energii chodzi o wygodę. Nie chce nam się z powodu wody robić ognia latem, a z kolei jak sobie zafunduje przepływowy ogrzewacz wody na prąd to rachunki mnie zabiją. Wole wydać teraz tą kasę i mieć spokój. poza tym ceny paliw rosną, więc za kilka lat może się okazać, że inwestycja zwróci się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...