Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Magmi,

Ja zaczynam (w zasadzie już zacząłem) swoją budowę w Smolnicy.

Rejon ul. Granicznej.

Niestety nie ma tam jeszcze dokładnego adresu.

Moja działka jest na wprost największego budowanego tam domu.

No to co jesteśmy sąsiadami ?

Przeglądając forum wydaje mi się,że też tam zamierzasz budować.

Zaczęli już robić dla nas wodociąg.

Pozdrowienia

:lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozwole sobie dolaczyc sie do slaskiego klubu :), choc co prawda jeszcze nie rozpoczelam budowy.

Mieszkam z mezem w Katowicach, w niedlugim czasie marzy nam sie postawienie domku - najchetniej Jaworzno, lub okolice, choc jestesmy otwarci na inne mozliwosci - nie robilismy jeszcze rekonesansu, co gdzie i za ile.

W gre wchodzilby domek z bali (Edzia :) ), badz domek "finski", oczywiscie caloroczny.

Jak wszystko wypali bedziemy w niedlugim czasie szukac terenu pod zabudowe :).

 

pozdrawiam, bede obserwowac watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Super Ci to wyszło też tak chcę tylko nie wiem jak to zrobić ? :) Jak tam burze, czy u Was też były takie gwałtowne jak u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edzia

BUrze były, owszem.

Akurat malują mi podłogi i miałem lekko uchylone okna dachowe - i zalało. Na szczęście dało się powycierać i strat nie było. Malują dalej.

:lol:

Ja pewnie niedługo skończe się "udzielać" na forum :( - kończe budowę. Jeszcze tylko tynkowanie na zewnątrz - już zaczęli, i malowanie środków.

A potem ogród. Wprowadzam się już za 2 tygodnie!!! :o

Na razie nie wiem jak to zrobię, ale muszę - sprzedałem mieszkanie.

 

Pozdrawiam

Mirek

 

Muszę kupić rekuperator - znacie jakieś tańsze niż z siemianowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirzaw - gratulacje!

U mnie ekipa rusza dopiero w przyszłym tygodniu.

Czy możecie podac namiary na tych dekarzy po 40 zł/m2.

U mnie wykonawca chciał 60 zł za samą dachówkę (tylko robocizna) więc tę pozycję wyrzuciliśmy z zakresu prac.

Po ile bierze się teraz (na rachunek) na wykonanie tynków gipsowych maszynowo? Wowka - możesz podac swoje namiary. Póki co ode mnie chcą 40 zł (razem z metariałem) i wydaje mi się to dość za dużo. Do zrobienia jest c.a. 700 m2.

Ogólnie budowa się jeszcze nie zaczęła a ja już mam dość. Wykonawca postawił nas pod ścianą (złożony wniosek o kredyt, wynegocjowane warunki z wykonawcą, zakończenie rozmów z inną ekipą), po zgłoszeniu kierownika budowy w urzędzie i na dwa dni przed obowiązkowym złożeniem umowy z wykonawcą w banku (wtedy procedura ropoczęła by się na nowo) podwyższył nam prawie wszystkie wydawałoby się wynegocjowane ceny - w tym za dach te słynne 60 zł /m2 (bez wieźby, łat i kontyrłat). jesteśmy więc wściekli, podpisaliśmy umowę ale bez dachu i tynków i szukamy ekip, które zrobią pozostałe prace.

W Imielinie była straszna burza, połamane drzewa, gradobicie ale nad naszą działką nie spadła kropla wody, burza kończyła się jakieś 30 m od naszej działki.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga-2 popatrz na priv podałem namiar.

40zet za m2 to rozbój na prostej drodze. Ja w zeszłym roku za podobna jak u ciebie ilość metrów płaciłem 18zł/m2 (robocizna + materiał). Jestem przekonany, że w tym roku zapłaciłbym jeszcze mniej.

Jeśli zdecydujesz się "moją" ekipę targuj się, są elastyczni i nie obrażalscy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

gaga2 namiary na dekarzy masz na priv. Co do Twoich budowlańców to na szantarzystów jest tylko jeden sposób - nie rozmawia się z nimi. Jeśli teraz Ci wykręcają numery to spodziewaj się najgorszego w trakcie prac.

U mnie burza zalała piwnicę i strych. Poza tym nie mam już ani jednej wiśni na drzewach, a pomidory mam dziurawe jak ser.

 

Pozdr. dla wszystkich i życzę dobrej pogody w lipcu - zwłaszcza sobie :D

 

ZS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem tutaj (wśród BUDOWNICZYCH ŚLĄSKA) nowy. Rozpoczynam budowę domku w Chorzowie. W zasadzie przymierzam się od roku, ale miałem trochę kłopotów z ekipą, później brak czasu, zwątpienie, następnie nieporozumienie z archtektem, który po prostu przegiął i w efekcie mam z nim ciche dni, itp. ...

 

Obecnie podłączam wodę i ruszam... A przynajmniej taki mam zamiar.

Przy odrobinie szczęścia w tym do ekip i korzystnego cenowo materiału może uda mi się jeszcze w tym roku osiągnąć tzw. stan surowy otwarty.

 

Myślę o budowie z Ytonga ew. polskiego BK. Co Wy na to?

 

A może macie sprawedzoną ekipę do fundamentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot36:

no jasne że jesteśmy sąsiadami! A raczej będziemy... :D

Co do wodociągu (tego który się właśnie buduje), to nie wiem czy wiesz, ale będziesz podłączony do mojego wodociągu :D (między innymi mojego oczywiście) - należymy z mężem do fundatorów :( i współwłaścicieli tego odcinka sieci...

Nasza działka (na razie ugór i chaszcze) jest w drugim rzedzie od ul. Granicznej, na samym końcu (za domem w budowie z wylanym stropem, ale jescze bez dachu). Jeśli masz ochotę zobaczyć, co będziemy budować, zapraszam na moją stronę - właśnie ją zaktualizowałam.

 

Innych też zapraszam oczywiście! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mamy za sobą fundamenty, teraz rosną sobie ściany. Z betonu komórkowego. Trochę się baliśmy, jak wykonawca sobie poradzi z technologią, ale wygląda nieźle 8) . Idzie tak szybko, że pod koniec lipca będą zalewać strop. Pozdrawiamy Mysłowice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za słowa otuchy i za namiary na sprawdzone ekipy. Pocieszam się tym, że w ostatniej chwili przytomnie zażądałam wyłączenia z umowy tynkow i dachu; a sama umowa jest bardzo dobra - jeden błąd wykonawcy i się z nim rozstaniemy :evil: Najważniejsze w tej chwili to uzyskany kredyt i termin rozpoczęcia formalnie robót na działce. martwi mnie tyuolko tom, że chcieliśmy zawrzeć umowę na wykonanie całości domu, a teram musimy szukać i koordynować różne ekipy. No ale za takie sufitowe ceny jakie podał ten wykonawca to mnie nie stać na budowę. :(

Pozdrawiam wszystkich optymistów,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę, szczególnie do Wowki, o namiar na ekipę od tynków gipsowych. Na już szukam ekipy do wykonania tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych w piwnicy i garażu.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

 

Proszę bardzo, wysyłam na "priv"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałem się pochwalić - moja ekipa właśnie kończy stan surowy otwarty. Wiem, że teraz będzie trudniej, w końcu to "wykończeniówka", ale dzisiaj jestem w bardzo dobrym humorze.

Kilka zdjęć i opis można zobaczyć po na naciśnięciu strony www w mojej stopce.

Pozdrawiam budujących, a szczególne pozdrowienia dla Rafi'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...