Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Cześć,

Szukam firmy do wykonania odwiertów pod badania geotechniczne gruntu. Działka znajduje się w Chorzowie. Wszystkie firmy z którymi się kontaktowałem krzyczą 120zł za mb... a jak wiadomo trzeba zrobić minimum 3 odwierty po 4m jak nie więcej- no i robi się kwota podchodząca pod 1500zł. W innym wątku na muratorze większość pisała o kwotach rzędu 500-700 za całość (3-4 odwierty z opinią)... Czy ktoś mógłby polecić firmę, która az tak bardzo nie zdziera? No chyba, że to normalna stawka na śląsku i/lub ceny skoczyły w górę...

Z góry dziękuję.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Szukam firmy do wykonania odwiertów pod badania geotechniczne gruntu. Działka znajduje się w Chorzowie. Wszystkie firmy z którymi się kontaktowałem krzyczą 120zł za mb... a jak wiadomo trzeba zrobić minimum 3 odwierty po 4m jak nie więcej- no i robi się kwota podchodząca pod 1500zł. W innym wątku na muratorze większość pisała o kwotach rzędu 500-700 za całość (3-4 odwierty z opinią)... Czy ktoś mógłby polecić firmę, która az tak bardzo nie zdziera? No chyba, że to normalna stawka na śląsku i/lub ceny skoczyły w górę...

Z góry dziękuję.

Bartek

popieram prośbę ;)

też byłbym zainteresowany namiarami

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekarz też powiedział, że Roben jest bardzo często niskiej jakości. Doradził nam RuppCeramikę i taką też mam u siebie na dachu. Jest barwiona w masie i chyba to mnie przekonało. Mam brązową dachówkę a wiadomo, że może się zdarzyć solidne gradobicie i nie będą mnie straszyły czerwone plamy na dachu w razie odłupania kawałka. Na pewno jest bardzo twarda, bo cięte części zrzucałam z pięterka na stertę gruzu i może tylko ze 2szt. się potrzaskały.

 

Jestem własnie po spokaniu z drugime dekarzem. Mówił, że roben jest cieńszy i ma płytsze zamki, poza tym jest krzywy. Ale w tej cenie to nie powinniśmy za dużo wymagać. Odradzał zdecydowanie koramik - podobno stosunek jakości do ceny jest niski. Za to właśnie chwalił rup. podobno robił kilka dachów i był zachwycony. Pojechaliśmy nawet zobaczyć w paniówkach jeden taki dach i ceramika bardzo bardzo fajna. tyle, że nie wiem jak cenowo wyjdzie :) mamy dach ok. 280 m2. Możesz napisać ile płaciliście za swoją?

 

Pozdrawiam,

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... nie wiem jak cenowo wyjdzie :) mamy dach ok. 280 m2. Możesz napisać ile płaciliście za swoją?

 

My zapłaciliśmy w 2008 r. ok. 18 tys. za dachówkę (razem z gąsiorami itd.) Wysłałam zapytania do kilkunastu firm i najtaniej wyszło w firmie AR-BUD w Katowicach (zaraz obok targu na Załężu). Oczywiście porównywałam cenę jednostkową, bo wiele firm bardzo zaniżało ilość dachówek (dawałam zeskanowany rzut dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje BETON to zapraszam do kontaktu na priva. Mam dostęp do nowej i bardzo nowoczesnej betoniarni, beton pierwsza klasa: B10, B20 itp. Mają także bloczki betonowe.
??????????????

Zaintrygowała mnie twoja reklama. To jakaś nielegalna vel podziemna betoniarnia? Jest wąskie przejście, czy o co chodzi z tym "dostępem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już nie pamiętam jakie kupowałem choc było to w lutym ale przy budowie potok informacji jest spory zadzwoń do Knurowa brałem od gościa i cena była sporo mniejsza niż w hurtowniach zaoszczędziłem 2tysiaki na dwóch kominach tel 504091712 nie pamiętam imienia ale spoko koleś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...