Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dziękuje wszystkim za namiary na priv.

Chciałam się zapytać jakie doświadczenia macie z roletami? Czy montujecie je w trakcie stawiania ścian czy też już po wstawieniu okien? Myślę o roletach typu RKS, gdzie skrzynka RKS (rolokaseta) umieszczana jest bezpośrednio pod nadprożem okna (przed jego zalaniem), a prowadnice przykręcane są do ramy okna (przed jego osadzeniem). Czy ktoś może montował takie rolety?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje wszystkim za namiary na priv.

Chciałam się zapytać jakie doświadczenia macie z roletami? Czy montujecie je w trakcie stawiania ścian czy też już po wstawieniu okien? Myślę o roletach typu RKS, gdzie skrzynka RKS (rolokaseta) umieszczana jest bezpośrednio pod nadprożem okna (przed jego zalaniem), a prowadnice przykręcane są do ramy okna (przed jego osadzeniem). Czy ktoś może montował takie rolety?

Pozdrawiam

 

A dlaczego takie rolety miałyby być montowane w trakcie murowania ścian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście drewno na dach (więźba, łaty itp.)?

Proszę o namiary dobrego tartaku lub składu drewna.

 

Ja kupowałem w tartaku Olczyk http://www.tartakolczyk.com.pl/pl/ drewno bardzo dobrej jakości, tak mówił kierownik budowy i wykonawcy dachu. Za trochę ponad 16 m3 zapłaciłem 12 tyś z ciśnieniową impregncają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje wszystkim za namiary na priv.

Chciałam się zapytać jakie doświadczenia macie z roletami? Czy montujecie je w trakcie stawiania ścian czy też już po wstawieniu okien? Myślę o roletach typu RKS, gdzie skrzynka RKS (rolokaseta) umieszczana jest bezpośrednio pod nadprożem okna (przed jego zalaniem), a prowadnice przykręcane są do ramy okna (przed jego osadzeniem). Czy ktoś może montował takie rolety?

Pozdrawiam

witam,

ja montowalem takie rolety,

musisz sie dowiedziec od producenta ile zajmuje kaseta (niech ci poda wymiar wysokosci jak potrzebuja do zamontowania)

i o tyle podnies wysokosc okna( drzwi) z malym luzem na montaz

kaseton jest montowany bezposrednio do futryny i calosc wstawiaja we wneke,

nie wiem czy bedziesz ocieplac i jak grubo, lecz jak planujesz okna ustawic rowno z murem na zewnatrz to pamietaj o prowadnicach do rolet

to one powinny byc na rowno z murem

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie miejsce ? Albo chcesz zachować format okien, wtedy podwyższasz nadproża . Albo godzisz się z tym że format okna będzie pomniejszony o wymiar rolety .

 

własnie o to mi chodziła tylko nie ujęłam tego tak zgrabnie :) miejsce - czyli w sytuacji, w której chce sie zachować rozmiar okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet, to wielu ludzi, też od nas z forum żałuje że wybrało rksy

 

Ja żałuję,że wziąłam na pilot,wrrr to jakaś masakra.Więcej nie działają niż działają,co chwilę się blokuje coś,albo silnik się spali.Gdybym kupowała jeszcze raz kupiłabym też rks ale przy każdym oknie przycisk do spuszczania.Mniej awaryjne i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pilota ? pewnie bym go zgubiła w ciągu tygodnia :D ja tez dołożyłam 25 cm miedzy oknem a nadprożem, chce zachowac rozmiar okna

 

jesli chodzi o tartak na więźbę to polecam w Dziergowicach, płaciłam wiosną coś koło 620 netto za m3, dla chętnych tel 505119553

 

aaa..i prosze o głosy na mój dziennik:

http://forum.muratordom.pl/dzienniki_forum.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pilota ? pewnie bym go zgubiła w ciągu tygodnia [/url]

 

queene można go powiesić na ścianie ;),wtedy nie zgubisz.Wygląda jak ipod,my mamy dwa jeden na górze jeden na dole żeby nie trzeba biegać.Narazie jednak nie są nam potrzebne bo rolety nie działają,wrrr.Przyjdą naprawić pod koniec sierpnia jak wszyscy wrócą z urlopów,firma.....szkoda gadać;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...