Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Czesc! Pozdrawiam wszystkich Budujących!

mnie też dawno tu nie było.

Sąsiad nie zgodził mi się na garaż w ostrej granicy, chociaż sam ma tam garaż.

I co ja mam począć ???

Zwłaszcza, ze nasz parterowy projekt nie ma garażu i jest rozległy...

czy szukać projektu z garażem? czy żyć bez garażu? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Olinka - teraz nie ma konieczności uzyskania zgody sąsiada na postawienie garażu w ostrej granicy. Nie daj się oszukać. Zgodnie z par. 12 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

"Budynek może być usytuowany ścianą zewnętrzną bez otworów bezpośrednio przy granicy działki budowlanej, z zastrzeżeniem ust. 10 oraz § 271 ust. 12 pkt 1, jeżeli:

1) wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź

2) na sąsiedniej działce istnieje już budynek ze ścianą usytuowaną bezpośrednio przy tej granicy, a wznoszony budynek będzie:

a) przylegał do istniejącego całą długością swojej ściany,

b) miał w pasie o szerokości 3 m, przyległym do granicy działki, wysokość i wymiar równoległy do tej granicy, nie większe niż w budynku istniejącym na sąsiedniej działce."

Jeśli on ma garaż w ostrej granicy, a ty chcesz dobudować garaż na swojej działce przylegający do jego garażu - to zdanie sąsiada nie ma tu nic do rzeczy. Musisz się jednak liczyć z tym, że on będzie skarżyć twoją decyzję o pozwoleniu na budowę. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, to wystąp o osobne pozwolenie na budowę garażu - dopiero wtedy, gdy będziesz mieć już prawomocną decyzję o pozwolenie na budowę domu. W ten sposób chronisz sie przed zablokowaniem budowy domu i możesz swobodnie walczyć o pozwolenie na budowę garażu.

Jeśli bedziesz mieć problemy, to pisz na priv.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Gliwic. Za miesiac rozpoczynamy rozbudowę , a własciwie budowe domu na obrzeżach Gliwic. Mam gacie pełne strachu, bo czuję się w tym temacie zielona. Jedyna nadzieja w fachowowcach, bo są świetni. Nie kupowałam jeszcze materiałów. Zaczynam gonitwę za nimi za tydzień, więc na bieżąco będę informować ile udało mi się wytargować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za odp. gaga2 i mirzaw - jesteście super!

wszystkim rozpoczynającym i już "rozpoczętym" życzę duuużo zdrowia i wytrwałości! widzę, że to potrzebne;

 

mam też pytanie? FORUMOWICZE - czy znacie swoich sąsiadów (i na ile?)

czy uważacie że sąsiad jest bardzo istotny?

niektórzy "nasi" (bo jeszcze nie nasi) sąsiedzi wydają się być fajni, inni już się "wykazali".

 

pozdrawiam i czekam na opinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja mam tylko jednego sąsiada - od strony wschodniej. Układy są poprawne ale bez jakiejś zażyłości. Od strony zachodniej jest wybudowany przed ponad 30 laty dom w którym nigdy nikt nie mieszkał. Zmieniają się własciciele (spadkobiercy) jest ich coraz to więcej bo dom i cała nieruchomość jest dzielona na coraz to mniejsze kawałki. Jakieś 5-8 razy do roku ktoś wejdzie na te działkę i się porozgląda. Tak więc kontakty z nimi są żadne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie rynien. Jako, że jest to element "wykończeniowy", ostateczną decyzję pozostawiam żonie ;-). Wstępnie padło na miedzianego Marleya. Gdzie kupowaliście swoje orynnowanie? Macie jakieś doświadczenia "handlowe" w tym zakresie?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do rynien to kupiłem właśnie Galeco (kolor miedziany) - tańsze od Marleya o jakieś 60% a w Radzionkowie - skład GAJA - dostałem 8% od cennika.

Polecam.

 

Mirzaw co ty piszesz?

Proszę oto cenniki: Marleya http://www.marley.com.pl/pdfy/cennik_niemiecki.pdf

 

oraz Galeco http://www.galeco.pl/uploaded_files/cennik_extra.xls

 

Przykładowo:

rynna 124mm x 4m - 58,60 i 71,90 zł netto

łuk 90 29,35 i 36 zł

odpływ 125/100 (110) 29,35 i 34,50

 

Owszem, jest drożej ale jak Ty zdołałeś wyliczyć 60% róznicy?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o stolarza, który jest w stanie na podstawie zdjęcia wykonać stół. Upatrzyliśmy sobie stół Calligaris Duo. W sumie prosty z wyglądu, rozsuwany (dwa blaty) 90x130/230. Niestety jego cena zbija z nóg :cry:

(2400 zł).

A wracając do ostatniego wątku głównego - ja mam brązowe rynny Marleya. I temat rynien jest dla mnie zamkniety: są, działają, nie odbarwiają się i nie angażują mojej świadomości pozwalajac na rozważanie dylematów na np. temat jak wyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jpawl

A możesz jakoś przesłać zdjęcie to zapytam. Moją budowę odwiedza stolarz, który specjalizuje się wyłacznie w meblach to zapytam.

Jak tam Twój kominek ?

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... A wracając do ostatniego wątku głównego - ja mam brązowe rynny Marleya. I temat rynien jest dla mnie zamkniety: są, działają, nie odbarwiają się i nie angażują mojej świadomości .......... :wink:

 

Zgoda, masz rację, niemniej Forum służy do wymiany doświadczeń i informacji a nie dezinformacji. I tak sobie wrzucone od niechcenia 60% jest czymś nieodpowiedzialnym, mogącym doprowadzić do podjęcia pochopnej decyzji.

Podkreślam, że nie znam rynien Galeco. Wierzę, że są b. dobre gatunkowo i spisują się znakomicie. Co do Marleya na moim budynku to pozwolę sobie zacytować jeszcze raz Twoje słowa

są, działają, nie odbarwiają się

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu

http://www.calligaris.it/_Calligaris_inglese/prodotti/html/frm_main_prodotti.html a następnie wybrać Tables, potem Extendible i już widać Duo (trzeci rząd od góry, pierwszy z prawej). Po kliknięciu pojawia się

większe zdjęcie :wink: i opis

Jeśli chodzi o kominkarza, to właśnie przedwczoraj zapłaciliśmy zaliczkę :) Niestety pierwszy wolny termin to poczatek września i nasz

salon do tego czasu będzie nadal w stanie "półsurowym"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję go wydrukować i pokażę stolarzowi.

Czy to pilna sprawa, bo nie wiem kiedy zjawi się znowu na naszej budowie, bo odwiedza nas gościnnie.

A czy kominkarz to ten którego Ci poleciłam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...