Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Dalej nie potrafię wyszukiwać w Grupach ... Czy może ktoś pomóc ? .

Na stronie głównej grupy GRUPA ŚLĄSK GÓRNY I OKOLICE w prawym górnym roku jest opcja szukaj.Pokazuje wyniki wyszukiwania w danej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chcę sie pochwalić , MIESZKAMY od 6.12. , robię masę niepotrzebnych kilometrów, żeby się w tym znależć, ale i tak bardzo się cieszę.

 

Basiu gratuluje!

matko juz chcialabym byc na tym etapie ;)

 

pamietacie ILE placiliscie za mapki do projektow ? moj geodeta chce 900 zl twierdzac, ze to promocyjna cena, a z tego co pamietam u Was, to ceny byly w granicach 600 zl, mozecie podzielic sie namiarami ?

robiliscie odwierty ? przepraszam jesli pisalam, ale czy ktos musial wzmocnic fundamenty na podstawie odwiertow ? ja w ogole zastanawiam sie nad plyta fundamentowa zamiast law

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietacie ILE placiliscie za mapki do projektow ? moj geodeta chce 900 zl twierdzac, ze to promocyjna cena, a z tego co pamietam u Was, to ceny byly w granicach 600 zl, mozecie podzielic sie namiarami ?

robiliscie odwierty ? przepraszam jesli pisalam, ale czy ktos musial wzmocnic fundamenty na podstawie odwiertow ? ja w ogole zastanawiam sie nad plyta fundamentowa zamiast law

 

Myśmy mieli w sumie 3 geodetów inny wytyczał na działce , inny robił mapki i inny jeszcze robił inwentaryzację powykonawczą do odbioru domu, najtańszy był ten ostatni, ale namiary mam w domu, a tam nie mam neta (narazie:mad:), jeśli nie zapomnę to wezmę jutro namiary do pracy i wyślę na pw. Odwiertów żadnych nie robiliśmy, ale na ławy wylaliśmy płytę fundamentową i jest git.:D

 

Dzięki za gatulacje, zobaczysz, że ten czas tak szybko ucieka, że niebawem wprowadzicie się i Wy.:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziekuje, ale coraz mniej jestem pewna, kiedy sie wprowadzimy, ile Tobie zajela budowa ? od kupna dzialki po zamieszkanie ? masz jeszcze cos do wykoczenia ?

na razie ciagle sie bujamy z projektem indywidualnym, uklad wnetrz mam, teraz musze sie zastanowic na elewacjami, aby cokolwiek podrzucic architektce, zeby miala punkt zaczepienia

zastanawiam sie tez nad dachem plaskim jednospadowym, czy jednak dach zrobic ukosny (bede miala dom pietrowy bez skosow, chodzi jedynie o zakonczenie gory)

 

nie rozumiem, mialas lawy fundamentowe i na to plyte ? moglabys mi przyblizyc temat ?

 

skad interenet bedziesz zalatwiac w domku ? ja mysle w ogole nad mobilnym z operatora komorkowego, ale nie wiem jak z zasiegiem, czy malo awaryjny itd - mam jeszcze troche czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze polecic z reka na sercu dobrych fachowcow od instalacji wod-kan?

Mogę Ci polecić fachowca z górnej półki, górna półka oznacza i materiały i wiedzę i robotę i odpowiedzialność.

Podejmuje się tylko kompleksowo (wod-kan-co-gaz). Nie kończy po kimś, robi od A do Z. Zainteresowany?

Telefon 502527657, wspomnij że numer dostałeś od Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile kosztuje taka usługa w wypadku gdy kable juz są pociagniete

na przykład za sztukę czujki , klawiatura i centralka???

 

Pi razy drzwi 1000-1500zł za dobór elementów, montaż, regulację, programowanie, uruchomienie, naukę obsługi i roczny serwis.

Do tego oczywiście materiały.

 

Widziałem również oferty za 500zł, fachowcy z woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

W tym przypadku proszę zapomnieć o realnym serwisie w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

i od razu, prosze o pomoc- nie jestem co prawda ze Śląska, ale przysłali mnie do Was z watku o oknach:-) Poszukuję opinii na temat okien Eurocolor. Jest to firma ze Slaska wlasnie, wiec mysle ze sa osoby, ktore te okna maja i podpowiedza, co robic...dostalismy ciekawa wycene i mamy zagwostke, bo na rzecz tych okien zamierzamy zrezygnowac z Jezierskiego ( dluuuugie terminy ) i nie wiemy, czy warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziekuje, ale coraz mniej jestem pewna, kiedy sie wprowadzimy, ile Tobie zajela budowa ? od kupna dzialki po zamieszkanie ? masz jeszcze cos do wykoczenia ?

na razie ciagle sie bujamy z projektem indywidualnym, uklad wnetrz mam, teraz musze sie zastanowic na elewacjami, aby cokolwiek podrzucic architektce, zeby miala punkt zaczepienia

zastanawiam sie tez nad dachem plaskim jednospadowym, czy jednak dach zrobic ukosny (bede miala dom pietrowy bez skosow, chodzi jedynie o zakonczenie gory)

 

nie rozumiem, mialas lawy fundamentowe i na to plyte ? moglabys mi przyblizyc temat ?

 

skad interenet bedziesz zalatwiac w domku ? ja mysle w ogole nad mobilnym z operatora komorkowego, ale nie wiem jak z zasiegiem, czy malo awaryjny itd - mam jeszcze troche czasu ;)

 

Działkę kupiliśmy w maju 2008, ale budowę zaczeliśmy w kwietniu 2009 (problem ze znalezieniem dobrej ekipy - ale udało się :rolleyes:, mogę polecić), W zasadzie wprowadzić mogliśmy się latem 2010, ale nie mogliśmy zdecydować się na meble (za duży wybór:sick:), zresztą do tej pory niektórych mi brakuje, ale to szczegół ;), a obiecałam sobie że wprowadzę się jak będzie umeblowane (wygodnie przy przewożeniu ciuchów - wkładasz prosto do szaf), no ale przy naszym braku zdecydowania terminy sie przesuwały , no i nadszedł koniec roku, podjęliśmy decyzję - przeprowadzka!:o:o:o ,a resztę mebli dokupimy juz mieszkając może szybciej się zdecydujemy jak będzie czegoś bardzo brakowało :p

Internet do domku załatwiam od mojego poprzedniego operatora , od którego miałam internet (stałe łącze) na bloku - teraz oferuje mi radiowy, ponoć dobry zasięg , ale to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

i od razu, prosze o pomoc- nie jestem co prawda ze Śląska, ale przysłali mnie do Was z watku o oknach:-) Poszukuję opinii na temat okien Eurocolor. Jest to firma ze Slaska wlasnie, wiec mysle ze sa osoby, ktore te okna maja i podpowiedza, co robic...dostalismy ciekawa wycene i mamy zagwostke, bo na rzecz tych okien zamierzamy zrezygnowac z Jezierskiego ( dluuuugie terminy ) i nie wiemy, czy warto??

 

Mam te okna OKNA PCV BRILLANT 80 - nowy system o szerokości 80 mm pakiet 3 szybowy złoty dąb obustronny.

Niebardzo wiem co napisac.

dom jeszcze nieuzytkowany wiec opinii o oknach raczej nie mam jeszcze :)

wiem jedno, ze chciałem miec profil rehau tak samo jak system wody i ogrzewania długa gwarancja i tak dalej......

Wydaje mi sie, ze w oknach wazniejszą rzeczą niz sam profil jest własciwy montaż okna.

Popytaj o dobrych montażystów i tyle. Wydaje mi się ze profile w tej chwili są porownywalne pod względem jakosciowym.

Jareko siedzi w oknach wiec pytaj o sprawną polecaną ekipę ja kupowałem okna eurokolor w pszczynie

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi razy drzwi 1000-1500zł za dobór elementów, montaż, regulację, programowanie, uruchomienie, naukę obsługi i roczny serwis.

Do tego oczywiście materiały.

 

Widziałem również oferty za 500zł, fachowcy z woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

W tym przypadku proszę zapomnieć o realnym serwisie w razie awarii.

 

Panie Roberto nie chcę robic całego alarmu w tej chwili nie mam do tego frontu robot.

na początek tylko garaz i kotłownia czyli podstawa potem jak bedzie zabudowa na gorze.

dlatego pytam czy jest stawka za czujkę programator i pozostałe bebechy.

jak zrobie całosciowo to krystjano zasra gładzią wszystkie czujki a tego niechcemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam te okna OKNA PCV BRILLANT 80 - nowy system o szerokości 80 mm pakiet 3 szybowy złoty dąb obustronny.

Wydaje mi sie, ze w oknach wazniejszą rzeczą niz sam profil jest własciwy montaż okna.

Wydaje mi się ze profile w tej chwili są porownywalne pod względem jakosciowym.

Dokładnie zgadzam się z tym stwierdzeniem.Montaż okien jest wg mnie ważniejszy od samych okien.Przy złym montażu nawet najlepsze okna mogą stracić swoje właściwości...

Profile są jak najbardziej porównywalne w różnych firmach,jeśli się różnią to tylko niuansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 i Arturo72, bardzo dziekuje, za megaszybki odzew:-) My dostalismy wycene na Eurocolor SI82 z potrójną szyba, profil schuco- i innymi "ustrojstwami", na których niekoniecznie sie znam:-) Co do samego profilu dowiedzialam sie w watku oknach, ze wlasnie razem z Rehau, to dwa najlepsze, wiec nie to mnie martwi. Chodzi raczej o parametry tych okien i to czy spradza sie one na duzych przeszkleniach, ktorych troszke mamy. W świetokrzyskim, gdzie budujemy, Eurocolor jest kompletnie nieznana firma, stad moje obawy, ale chyba macie racje, ze wlasciwy montaz i dobry profil sa najwazniejsze.

Pozdrawiam Cala Slaska Grupę.Kurcze, ale jestescie zgrani i jest Was tu duuuuuuuuuuuużo:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Roberto nie chcę robic całego alarmu w tej chwili nie mam do tego frontu robot.

na początek tylko garaz i kotłownia czyli podstawa potem jak bedzie zabudowa na gorze.

dlatego pytam czy jest stawka za czujkę programator i pozostałe bebechy.

jak zrobie całosciowo to krystjano zasra gładzią wszystkie czujki a tego niechcemy :)

 

Gładzie, malowanie i.... wielkie zdziwienie.

Jest to najwyższy moment, aby sprawdzić tą instalację. W międzyczasie było wiele ekip, które mogły uszkodzić okablowanie.

Jest to najwyższy moment, aby dołożyć brakujące kabelki do alarmu lub przenieść istniejące, gdyby obecne były źle zlokalizowane.

 

Praca na raty jest mało opłacalna z powodów kosztów dojazdu i wożenia narzędzi w tą i spowrotem.

Zakupy na raty też nie są do końca opłacalne, podwójne lub potrójne koszty przesyłek/transportu.

Centrala i osprzęt muszą zostać już dobrane pod kątem przyszłej rozbudowy.

Warto to wziąć pod uwagę.

 

Proszę pamiętać, że przewody alarmowe idą w najmniej przewidywalny sposób i są najsłabsze spośród wszystkich typów kabelków zastosowanych w instalacjach w domu. Ich uszkodzenie jest potencjalnie bardziej realne niż np. TV czy Internet. Ich wymiana/sztukowanie jest uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...