Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem z żoną, dzieckiem i moimi rodzicami, sprzedać dwa mieszkania i wybudować niewielki, piętrowy domek z dala od miasta (ale z dogodnym dojazdem). Powstaje pytanie: gdzie można znaleźć przyjemne miejsce do zamieszkania?

Na czym mi zależy? Generalnie wymyśliłem sobie, że wioska (miejscowośc) będzie leżała na południe od A4, w pasie pomiędzy Gliwicami i Jaworznem, oraz przy drogach na południe Katowic - w kierunku Wisły i Bielska. ^^

 

Czego oczekuje od owego miejsca: wioski dobrze zarządzanej, wykorzystującej fundusze UE, z jakąś infrastrukturą, chętnie przedszkolem, jakimś sklepem, itp.

 

Mam znikome informacje od znajomych o takich miejscowościach, Chudów, Paniowy - okolice Knurowa; Na wschodzie zaś Chełm Śląski.

Koleżanka znowu mieszka w Ochabach, pod Skoczowem. Wszystkie te miejscowości zamierzam rozpracować w najbliższym czasie.

 

Jeśli macie jakiś pomysł, propozycje, a nawet ofertę na niewielką działkę, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Nowy bywalec tego wątku.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś korzystał może z usług firmy Parget z Mysłowic, która robi tynki i wylewki. Proszę o opinię, czy są godni polecenia. Ich strona internetowa to: http://www.parget.pl/

 

Mi robili wylewki i tynki. Więc jeżeli chodzi o robotę to super. Następne ekipy (np. parkieciarze, kafelkarz) bardzo chwalili ich robotę. Natomiast mam radę: uważać na rozliczanie i dać swój materiał. Gdybym tak z tynkami zrobiła byłabym teraz spokojniejsza, a tak nie do końca jestem pewna czy mnie nie naciągnęli.

Ale powtarzam - wiele osób twierdziło, że tak dobrze zrobionych tynków nie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem z żoną, dzieckiem i moimi rodzicami, sprzedać dwa mieszkania i wybudować niewielki, piętrowy domek z dala od miasta (ale z dogodnym dojazdem). Powstaje pytanie: gdzie można znaleźć przyjemne miejsce do zamieszkania?

Na czym mi zależy? Generalnie wymyśliłem sobie, że wioska (miejscowośc) będzie leżała na południe od A4, w pasie pomiędzy Gliwicami i Jaworznem, oraz przy drogach na południe Katowic - w kierunku Wisły i Bielska. ^^

 

Czego oczekuje od owego miejsca: wioski dobrze zarządzanej, wykorzystującej fundusze UE, z jakąś infrastrukturą, chętnie przedszkolem, jakimś sklepem, itp.

 

Mam znikome informacje od znajomych o takich miejscowościach, Chudów, Paniowy - okolice Knurowa; Na wschodzie zaś Chełm Śląski.

Koleżanka znowu mieszka w Ochabach, pod Skoczowem. Wszystkie te miejscowości zamierzam rozpracować w najbliższym czasie.

 

Jeśli macie jakiś pomysł, propozycje, a nawet ofertę na niewielką działkę, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Nowy bywalec tego wątku.

Michał

 

Witam serdecznie, gratuluję pomysłu :wiggle:, myśmy parę lat temu z mężem wpadli na taki sam pomysł, dwa lata temu kupiliśmy działkę właśnie w Knurowie i obecnie już mieszkamy :rolleyes: (od 6 grudnia). Wybudowaliśmy bliźniaka, aby "jeden drugiemu nie wadził" :p:p, jak będzie się mieszkać to się okaże, ale na razie wszyscy zadowoleni, rodzice mieszkają juz od lipca, więc mogą coś o tym powiedzieć, ale na razie nie chcą słyszeć o osiedlu.

Powodzenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś korzystał może z usług firmy Parget z Mysłowic, która robi tynki i wylewki. Proszę o opinię, czy są godni polecenia. Ich strona internetowa to: http://www.parget.pl/

 

Mi też robili tynki i wylewki.Za tynki rozliczałam się robocizna+materiał,za wylewki tylko robocina,materiał kupowałam sama.Wyszło 1200zł taniej.Ogólnie jestem zadowolona,tynki gładziutkie ;-)),pomijając jeden fakt,że krzywo mam zrobiony murek między między oknami w jadalni,Pan Michał powiedział,że podjadą chłopcy to zobaczyć i poprawić,no ale minęło już z 8 miesięcy i nie widać i nie słychać o nich,hahah.Zresztą teraz już po fajcie bo mam wszytsko zrobione.

Ogólnie z współpracy jestem zadowolona i polecam ich również ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, gratuluję pomysłu :wiggle:, myśmy parę lat temu z mężem wpadli na taki sam pomysł, dwa lata temu kupiliśmy działkę właśnie w Knurowie i obecnie już mieszkamy :rolleyes: (od 6 grudnia). Wybudowaliśmy bliźniaka, aby "jeden drugiemu nie wadził" :p:p, jak będzie się mieszkać to się okaże, ale na razie wszyscy zadowoleni, rodzice mieszkają juz od lipca, więc mogą coś o tym powiedzieć, ale na razie nie chcą słyszeć o osiedlu.

Powodzenia :rolleyes:

 

Mam nadzieję, że moi też łatwo przeprowadzkę zniosą. :) Mnie coraz bardziej wkurza użeranie sie z "aparatem" w spółdzielni. Ogólnie chorzowska spółdzielnia nie jest zła ale ja jestem przyzwyczajony do zachodnich standardów jeśli chodzi o pracę wszelkiej maści urzędników. Powiedziałem dość.

 

Szukam niewielkiej, stosunkowo niedrogiej działki z dostępem do wody i pod prądem. Daj znać. Knurów też ma fajną lokalizację. No chyba, żę wrzucą opłaty za A4 do Katowic. To będzie gorzej :p

 

Wrzuć jakieś fotki z okolicy... :p na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Knurowie latem działki szły po 180zł/m2 (sprzedawane przez biuro nieruchomości - w najlepszej okolicy , u I właściciela można było kupić nawet taniej). Okolice fajne i wszędzie blisko, zdjęć widokowych nie mam bo tu się urodziłam i mieszkam cały czas, przeprowadzka nastąpiła z bloku na osiedlu na osiedle domków jednorodzinnych, ale znajomi jak zobaczyli miejsce byli zachwyceni. Nawet rodzice bez oporów, a nawet z zachwytem przyjęli informację o miejscu w którym położona jest działka. Przede wszystkim nie są uzależnieni od nas (czyli od samochodu) i mogą wszędzie dojść pieszo (zakupy, lekarz itp.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w ten przedświąteczny dzionek składam

wszystkim klikającym w tym niejscu wszystkiego najlepszego

dużo szczęścia i pomyślności oczywiście kasy do realizacji swoich pomysłów

przy wymarzonych domkach i ogrodach.

życzę również wytrwałości w postanowieniach, dalszej odwagi i wspaniałych pomysłów.

Wszystkim jak najmniej nerwówki i wzorowych ekip, niskich cen.

Nowicjuszom nie poddawania się.

Ogólnie rzecz biorąc zadowolenia dla Was i Waszych rodzin.

Tomaszek - mikołj z kilenią, łopatą,wszelkimi miarami i papierami, wiadrami itp. Itd

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić jakąś firmę do wentylacji mechanicznej?

I do ogrzewania z piecem na gaz?

Ja swojego instalatora nie polęcę.

Jak zakonczy temat u mnie to opiszę jego słownosc i zaangażowanie.

mimo tego ze wydaje grubo ponad 30 koła praktycznie sie nie targując bo zalezy mi na czasie aby pracownikom było ciepło w d........ to instalator albo nie dzwoni albo cos mu brakuje albo sie spoznia 2 godziny.

masakra.

 

zaznaczam ze mam firmę z polecenia.

Juz wole chyba brac obcych niz uzerac sie ze znajomkami znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...