Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Zakupiliśmy działkę i teraz przystępujemy do uzyskania pozwolenia na budowę. Składamy warunki przyłączeniowe do sieci elektroenergetycznej szukam elektryka z odpowiednimi uprawnieniami, który określi zapotrzebowanie na prąd niezbędny do złożenia tego wniosku. Możecie podać namiary na kogoś poleconego z okolic Rudy Śląskiej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego instalatora nie polęcę.

Jak zakonczy temat u mnie to opiszę jego słownosc i zaangażowanie.

mimo tego ze wydaje grubo ponad 30 koła praktycznie sie nie targując bo zalezy mi na czasie aby pracownikom było ciepło w d........ to instalator albo nie dzwoni albo cos mu brakuje albo sie spoznia 2 godziny.

masakra.

 

zaznaczam ze mam firmę z polecenia.

Juz wole chyba brac obcych niz uzerac sie ze znajomkami znajomych.

 

to tak jak mój od dachu :) a tyermin już mu minął 31-tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dopiero teraz do Was zajrzałam.

Bardzo dziękuje za rady. Zatem widzę, że po prostu wpisać 15 kw i można bez elektryka złożyć wniosek (za to z pomocą forumowiczów). Śliczne dzięki.

To wszystko zależy od wielu rzeczy.Dla mnie 15kW będzie za mało,wziąłem 17,6kW ;)

Ale jeśli nie zamierzasz grzać prądem to wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ogrzewanie będzie gazowe, w kuchni płyta też gazowa. Więc może wystarczy jak dla nas.

Oczywiście i to wg mnie aż za dużo :) Podlicz ile w szczytowym momencie potrzeba Ci prądu(kW) i zamów 20% więcej zapotrzebowania.

Przy gazie nie sądzę żebyś pobierała 15000 W (lodówka,zmywarka,TV,komp,oświetlenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiliśmy działkę i teraz przystępujemy do uzyskania pozwolenia na budowę. Składamy warunki przyłączeniowe do sieci elektroenergetycznej szukam elektryka z odpowiednimi uprawnieniami, który określi zapotrzebowanie na prąd niezbędny do złożenia tego wniosku. Możecie podać namiary na kogoś poleconego z okolic Rudy Śląskiej.

 

Pozdrawiam,

Moc przyłączeniową można wypełnić na miejscu w momencie składania wniosku.

Pani z okienka ma dokładnie tą samą tabelkę która jest na stronie Vattenfalla.

Vattenfall stosuje dolny próg przy określaniu mocy i zabezpieczeń (chwała mu za to).

 

Wpisywanie wartości "na pałę" tak jak to sugerują poprzednicy powoduje że jesteście na starcie w plecy z taryfą budowlaną.

To co weźmie elektryk za przyłącza budowlane wyrówna się w postaci oszczędności na taryfie budowlanej.

Może jednak warto poszukać kumatego elektryka i posłuchać co ma do powiedzenia w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna P jeżeli masz płyte gazową a nie indukcyjną i ogrzewanie gazem to wzięłabym 13kW,ja mam 15kW ze względu na to,że mam płyte indukcyjną na siłę.Za kazdy kW płacisz przy podłączeniu chyba ok.140zł takze szkoda kasy,a mocy tyle nie potrzebujesz.Poza tym wszystkie urzadzenia naraz raczej nie będziesz włączać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywanie wartości "na pałę" tak jak to sugerują poprzednicy powoduje że jesteście na starcie w plecy z taryfą budowlaną.

To co weźmie elektryk za przyłącza budowlane wyrówna się w postaci oszczędności na taryfie budowlanej.

Może jednak warto poszukać kumatego elektryka i posłuchać co ma do powiedzenia w tej materii.

Możesz wyjaśnić czemu jesteśmy na starcie w plecy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko napiszę tak:złożyliśmy wniosek do Vatenfala w Katowicach w 2009 roku -wrzesień-------doradził nam znajomy elektryk żeby wziąć 2 taryfy moc 17,5 kW. I tak zrobiliśmy --projekt i przyłącze kosztowały nas 2450zł, a miesięcznie płaciliśmy za prąd budowlany 90zł-z czego prądu zużyliśmy przez 1/2roku za 50zł. I teraz najważniejsze---koleżanka we wrześniu 2010 r złożyła wniosek też jak my w Vatenfalu ale na 13kW--za projekt zapłaciła 1250zł, płaci prąd budowlany 40zł/miesiąc. I ma możliwóść aby póżniej zwiększyć moc docelową na 17kW jak już wybudują. Zwiększenie będzie ich kosztować 250zł. Ja byłam głupia słuchając elektryka i niepotrzebnie płaciłam tyle pieniędzy. A w Vatenfal mi potem powiedziała jak podłączaliśmy do domu , że też mogłam zrobić jak koleżanka i wtedy dużo mniej bym wydała-------stwierdzenie -----człowiek mądry po szkodzie ,a przecież pytałam elektryka!!!!!( W sumie dwóch).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...