Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

OWP ,,Możesz wyjaśnić czemu jesteśmy na starcie w plecy ? ,, podejrzewam ,że robertsz chodziło a taki przypadek jak mój---jestem w plecy bo musiałam płacić taryfębudowlaną 90zł ---a mogłam 4ozł . obliczenia---i zaraz znowu jestem zła jak liczę ile straciłam---na przyłączu 2450zł-1250zł=1200ZŁ , (9 miesięcy po 90zł=810zł)----a było by 9*40zł=360zł czyli 810-360zł=450zł , Więc tak 1200zł +450zł-(zwiększenie)250zł= 1400zł w plecy-----w byłoby na okna albo co innego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aweriwo - ale robertsz pisał właśnie, żeby wziąć elektryka (tak jak Ty zrobiłaś). Zresztą nie wiem, czy Twoja koleżanka nie koloryzuje trochę, bo jeśli za 1KW przyłącza jest stawka ryczałtowa 140zł, to zapłaciła 1820zł. Chyba że były inne stawki wtedy. Zwiększenie do 17KW kosztuje 250zł ? To każdy by brał 6kW na czas budowy i potem zwiększał do 17... Coś tu nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałam się wypytać---i różnica jest taka, że nam pociągnęli prąd pod ziemią od razu do skrzynki w płocie(stałe docelowe) i obok była skrzynka budowlana, a potem zlikwidowali skrzynkę budowlaną i od tej a płocie prosto do domu-----------a koleżanka ma budowlaną skrzynkę połączoną słóp--kabel nad drogą--słóp --skrzynka----to prowizorka budowlana . Na tym może polega różnica. Przepraszam ,po prostu nie dopytałam----i pocieszam się, że może jednak nie przepłaciłam ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałam się wypytać---i różnica jest taka, że nam pociągnęli prąd pod ziemią od razu do skrzynki w płocie(stałe docelowe) i obok była skrzynka budowlana, a potem zlikwidowali skrzynkę budowlaną i od tej a płocie prosto do domu-----------a koleżanka ma budowlaną skrzynkę połączoną słóp--kabel nad drogą--słóp --skrzynka----to prowizorka budowlana . Na tym może polega różnica. Przepraszam ,po prostu nie dopytałam----i pocieszam się, że może jednak nie przepłaciłam ; )

 

jeśli narazie kogoś interesuje tylko przyłącze budowlane to dobrać tak żeby tej mocy wystarczyło do używanych maszyn, z reguły wystarczy 7-10kW bo to daje na 1 fazę ok 2-3,3 kW. Co innego jak ktoś będzie używał spawarki lub innych sprzętów zużywających więcej mocy. a z tymi różnicami w opłatach mies. za budowlany to fakt, bo większą część stanowi tam opłata stała za przyłączenie n kW, jak nie potrzebujesz tyle mocy to placisz za "nic" ekstra kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWP ,,Możesz wyjaśnić czemu jesteśmy na starcie w plecy ? ,, podejrzewam ,że robertsz chodziło a taki przypadek jak mój---jestem w plecy bo musiałam płacić taryfębudowlaną 90zł ---a mogłam 4ozł . obliczenia---i zaraz znowu jestem zła jak liczę ile straciłam---na przyłączu 2450zł-1250zł=1200ZŁ , (9 miesięcy po 90zł=810zł)----a było by 9*40zł=360zł czyli 810-360zł=450zł , Więc tak 1200zł +450zł-(zwiększenie)250zł= 1400zł w plecy-----w byłoby na okna albo co innego. Pozdrawiam

Sorry za dylatacje czasową w odpisywaniu, mam na głowie remanent we własnej firmie i jazde po budowach w poszukiwaniu i skrupulatnym liczeniu swoich materiałów i narzędzi, a w międzyczasie walkę z grypą w rodzinie.

 

Chodzi mi o sytuację, gdy:

- zamawiana moc jest niewykorzystana w danym etapie prac

- prace na budowie są wstrzymane na dłużej ze względu na: brak środków, zime, brak okien, ptasią grype...

- etap prac pozwala na zmianę taryfy

- inne

 

Stąd moja sugestia dotycząca brania kumatego elektryka, a nie każdego z brzegu "fachowca".

"Fachowcy" są dobrzy w prostych zagadnieniach typu 30 gniazdek i 20 lamp, coś szerszego kończy się hasłem "NIE DA SIĘ...."

Zresztą nie czarujmy się, jeśli wybiera się kogoś jedynie na podstawie najniższej stawki to takie kwiatki rosną nam w ogródku.

 

aweriwo: mniej więcej o to chodziło, teraz widzisz ile jesteś w plecy.

Szkoda że po czasie dociera to do ciebie i innych budujących.

 

O jakich oszczędnościach mówimy, ano rzędu 50-100% tego co obecnie płacicie za każdy miesiąc zależy co kto sobie wpisywał we wniosku i co robi aktualnie na budowie.

Stąd mój post, te oszczędności dają po kilku miesiącach zwrot kosztów za prace kumatego elektryka, przy okazji macie przyłącze budowlane gratis :)

 

Jeszcze jedno, w interesie firm energetycznych nie jest ułatwianie Wam tej procedury, to w końcu z Waszych przelewów te firmy żyją.

Niemniej Vattenfall daje takie możliwości i należy z nich korzystać. Tu jest pole do popisu dla tych co znają procedury i chcą pomóc.

 

A propo, na terenie Śląska są firmy które reklamują się i wykonują przyłącza całkowicie "za darmo".

To działa, sprawdzone w boju na konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi mam mętlik w głowie. Robert szczerze powiedziawszy właściwie nie wiem gdzie można znaleźć takiego kumatego elektryka, ktory dobrze nam doradzi. Nie jedni pisali, że korzystali z pomocy elektryka i nie najlepiej na tym wyszli. Powiem tak roboty planujemy zacząć na jesieni więc do tej pory prądu nie potrzebujemy. Pani zaleciła żeby złożyć wniosek na "normalny" prąd. W razie konieczności złożymy o prąd budowlany jeżeli nie zdąrzą z normalnym przed rozpoczęciem prac. Więc teraz nie wiem jaką wartość mamy wpisać mniejszą po czym za dwa lata jak się wprowadzimy zwiększyć i zapłacić opłatę za zwiększenie.

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie. Przy kotłach na paliwa stałe:

 

jakiej mocy macie kocioł w domu przy jakiej powierzchni użytkowej i czy się sprawdza?

 

Jesteśmy na etapie decyzji i się zastanawiamy czy na dom ok. 170 m2 powierzchni użytkowej i 50m2 kotłownia + garaż wystarczy kocioł 17kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza drugiej miedzy ;) .. zapytanie złożyłem również na pobliskiej oświęcimskiej grupie ...

powoli zaczynamy rozpoznanie cen .. więc

gdzie w Jaworznie lub pobliżu (chyba to bardziej prawdopodobe) mają stal zbrojeniową w przyzwoitej cenie ?

bloczek betonowy ?

coś chyba mam szczęście :mad: do tych droższych dzwonić ... :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, w interesie firm energetycznych nie jest ułatwianie Wam tej procedury, to w końcu z Waszych przelewów te firmy żyją.

Niemniej Vattenfall daje takie możliwości i należy z nich korzystać. Tu jest pole do popisu dla tych co znają procedury i chcą pomóc.

 

A propo, na terenie Śląska są firmy które reklamują się i wykonują przyłącza całkowicie "za darmo".

To działa, sprawdzone w boju na konkurencji ;)

 

No dobra, ale o czym piszesz - o jakiej procedurze ? Lepiej brać budowlany czy zwykły ? Ja chyba będę budował przez 2 lata, więc co byś doradził?

A te firmy robiące 'za darmo' to na czym zarabiają - na instalacji w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale o czym piszesz - o jakiej procedurze ? Lepiej brać budowlany czy zwykły ? Ja chyba będę budował przez 2 lata, więc co byś doradził?

A te firmy robiące 'za darmo' to na czym zarabiają - na instalacji w domu ?

OWP, na tacy podałem przypadki gdy można zaoszczędzić na taryfie budowlanej.

Nie mam monopolu na prawdę objawioną więc powiem, że ważne jest aby brać jak najmniej i jak najkrócej korzystać z budowlanego.

Tu jest rola elektryka, żeby doradził co, kiedy i jak. Prościej się już nie da tego objaśnić.

 

Procedury, czyli w odpowiednim momencie złożenie odpowiednich wniosków w okienku.

 

Przed budowlanym nie uciekniesz, a przynajmniej mnie się taka sztuczka nie udała do tej pory.

Ale udało się mieć budowlany 1 okres rozliczeniowy i przejść na zwykły.

 

Nie wiem na czym zarabiają te firmy (mówią że na instalacjach), ale tutaj też nie mają gwarancji że zostaną zatrudnieni.

Ja na próbę dałem się konkurencji wykazać na jednej budowie.

Ja wiem, że właściciel odpuścił sobie budowę (brak kasy), ba nawet już licznika nie ma na działce.

Ale darmowa skrzynka będzie wisieć, aż obrośnie mchem ;)

Ciekaw jestem kiedy wymiękną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbudowany z pustaka ceramicznego...

Jeśli to technologia z projektu, to zobacz jakie masz policzone zapotrzebowanie na ciepło.

W projekcie takie dane powinny być umieszczone.

Dane które podajesz dalej mało mówią, bo nie wynika z nich np ilość okien, rozmieszczenie ich na elewacjach, a tym bardziej jak ciepłe okna są (będą) zamontowane.

Kocioł 17kW to moc nominalna czy max?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubluję temat moze tu uda mi sie dowiedziec co i jak ???

co mam zrobic aby zacząc grzac w domku ?

 

Mam przyłącze gazowe koło domu.

Jest juz instalacja od przyłącza do kotłowni

Piec i cała instalacja do grzejników i podłogowki podłączona.

jest juz projekt gazowy w 4 kopiach

 

2 opinie od kominiarza sa

-opinia o wskazaniu przewodu kominowego i usytuowaniu miejsca na podłączenie

-zaswiadczenie i kontrola stanu technicznego przewodów kominowych oraz prawidłowosci podłączen paleniskowych w budynku.

 

teraz mam problem

 

co mam dalej zrobic ???

wiem ze musi byc przeprowadzona proba szczelnosci

instalator mowi ze probe robią fachowcy z gazowni a oni mowią ze instalator od pieca. jak zwylke u nas 2 wykluczające sie opinie.

 

prawdopodobnie musze wypełnic wniosek z gornoslaskiej spolki gazowej

 

jeszcze panowie mowili cos o zakupie dziennika jakiegos

 

czy ktos podzieli sie ze mnia informacją co dalej mam robic był bym wdzięczny bo pracownicy marzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałośc.

Czy ktoś z Państwa miał stycznośc z firmą budowlaną "DABO" z Knurowa ?

Jestem na etapie poszukiwania ekipy do budowy domu. Musi się znac na budowie na szkodach górniczych. Tu drugie pytanie: jak i czy można odzyskac od kopalni koszty poniesione na wzmocnienie konstrukcji domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...