Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Gość Arturo72
Witam wszystkich.

Musi się znac na budowie na szkodach górniczych

Absolutnie nie musi się znać na budowie na szkodach górniczych !! Musi się znać na "czytaniu projektu".

Jeśli się nie zna to zrezygnuj z niej,przecież masz projekt na szkody i każda kumająca ekipa przeczyta taki projekt.

Jeśli masz pismo z kopalni o tym,że budujesz na szkodach to jak najbardziej bierzesz kasę od kopalni ;)

Jaka gmina ? U mnie w gm.Gierałtowice na stronie gminy jest specjalny druczek "odszkodowawczy" do kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

budowniczy zza Przemszy ;)

mam propozycję dla osób, które w najbliższym czasie (przyszły) tydzień chce / planuje kupić stal zbrojeniową

oczywiście każdy kupuje dla siebie i transport do siebie ;)

wklejam link z dyskusji

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157713-Ile-za-tone-stali-zbrojeniowej-w-2010r.&p=4509423#post4509423

hurtownia z Imielina, więc tu odległość ma znaczenie (kasia28 zrobi wywiad w poniedziałek o transport 40km)

Jaworzno bez problemu, więc pewnie 15-25 km również .. zobaczymy

ceny jakie usłyszałem (zakup całości u nich a odbiór kiedy się chce - stal świeża) wpisane w wątku

u mnie ceny ponad 3200 za tonę więc różnica znaczna

jakieś szczegóły to na priv nie będziemy robić reklamy za wcześnie ;)

styczeń w handlu jest słabym miesiącem, więc może być szansa parę złotych zaoszczędzić

jestem otwarty na propozycję innych zakupów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie musi się znać na budowie na szkodach górniczych !! Musi się znać na "czytaniu projektu".

Jeśli się nie zna to zrezygnuj z niej,przecież masz projekt na szkody i każda kumająca ekipa przeczyta taki projekt.

Jeśli masz pismo z kopalni o tym,że budujesz na szkodach to jak najbardziej bierzesz kasę od kopalni ;)

Jaka gmina ? U mnie w gm.Gierałtowice na stronie gminy jest specjalny druczek "odszkodowawczy" do kopalni.

jesteśmy świeżo po temacie projektu pod szkody górnicze ;) .. coprawda 1ka ale już szkody

w naszym 14ka wieńce i ławy stęzające (krzyż i przekątna) w fundamentach

generalnie rola projektanta/konstruktora aby to uwzględnić ...

chociaż ja musiałem troszkę naszego "uspokoić" bo chciał płytę fundamentową 25 cm wylać na całości oczywiście dobrze uzbrojoną :mad: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
chociaż ja musiałem troszkę naszego "uspokoić" bo chciał płytę fundamentową 25 cm wylać na całości oczywiście dobrze uzbrojoną :mad: ..

A ja wręcz odwrotnie,przekonałem mojego konstruktora,żeby zamiast drogich i skomplikowanych ław krzyżowych zrobił płytę fundamentową posadowioną powyżej punktu przemarzania :)

Dla mnie jest to idealna sprawa,płyta od spodu będzie izolowana styropianem,także pozbywam się wilgoci i mostków termicznych od gruntu,przy okazji tanio,prosto,szybko i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz odwrotnie,przekonałem mojego konstruktora,żeby zamiast drogich i skomplikowanych ław krzyżowych zrobił płytę fundamentową posadowioną powyżej punktu przemarzania :)

Dla mnie jest to idealna sprawa,płyta od spodu będzie izolowana styropianem,także pozbywam się wilgoci i mostków termicznych od gruntu,przy okazji tanio,prosto,szybko i przyjemnie.

 

Witam

Gmina moja to Zabrze, szkody górnicze 3 klasa.

Moje wzmocnienia to ławy krzyżowe, trzpienie betonowe narogach i płyta stropowa zamiast terriwy.

To tak w skucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co ja się orientuję gipsowe są bardziej miękkie (może będą bardziej elastyczne przy wstrząsach) ale co za tym idzie podatne na urazy no i ponoć mniej oddychają a co znowu za tym idzie bardziej podatne na grzyby no i pleśnie. Zaletą natomiast jest to że są już gładziutkie i mniej pracy oraz kosztów (dodatkowej gładzi jak w przypadku cem-wap) . My prawdopodobnie będziemy mieli cementowo-wapienne, aczkolwiek długo się zastanawialiśmy nad nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubluję temat moze tu uda mi sie dowiedziec co i jak ???

co mam zrobic aby zacząc grzac w domku ?

 

Mam przyłącze gazowe koło domu.

Jest juz instalacja od przyłącza do kotłowni

Piec i cała instalacja do grzejników i podłogowki podłączona.

jest juz projekt gazowy w 4 kopiach

 

2 opinie od kominiarza sa

-opinia o wskazaniu przewodu kominowego i usytuowaniu miejsca na podłączenie

-zaswiadczenie i kontrola stanu technicznego przewodów kominowych oraz prawidłowosci podłączen paleniskowych w budynku.

 

teraz mam problem

 

co mam dalej zrobic ???

wiem ze musi byc przeprowadzona proba szczelnosci

instalator mowi ze probe robią fachowcy z gazowni a oni mowią ze instalator od pieca. jak zwylke u nas 2 wykluczające sie opinie.

 

prawdopodobnie musze wypełnic wniosek z gornoslaskiej spolki gazowej

 

jeszcze panowie mowili cos o zakupie dziennika jakiegos

 

czy ktos podzieli sie ze mnia informacją co dalej mam robic był bym wdzięczny bo pracownicy marzną

 

Witam, u mnie próbę szczelności robiła firma która montowała instalację i piec - gazownia raczej tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 2012 r. planuję rozpocząć budowę domu w Bytomiu -Stolarzowicach, po analizie wszystkich możliwych (tak mi się wydaje - choć na budowlance to ja się nie za bardzo znam) materiałów do budowy domu padło na budowę domu z betonu komórkowego w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś namiary na firmę specjalizującą się w budowie domów z betonu komórkowego??? Będę wdzięczna za wszelkie namiary. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...