Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących na Śląsku. Mam zamiar rozpocząć w okolicach Zabrza na przełomie sierpnia i września. Mam pytania

dotyczące ogrzewania:

1. w mojej miejscowości nie ma gazu i w związku z tym czy warto w ogóle myśleć o tym ogrzewaniu?, słyszałem, że muszę mieć swój zbiornik,

2. Jakie są orientacyjne koszty ogrzewania w tzw. sezonie grzewczym, porównując gaz, olej i węgiel?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

P.S. Przez pomyłkę umieściłem też moje pytania w Klubie Budujących, strona główna, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od dłuższego czasu przeglądam forum, a dziś postanowiłam się do Was przyłączyć.

Wkrótce zamierzamy budować w Taciszowie i w związku z tym liczę na Waszą pomoc.

- Czy ktoś chce się pozbyć baraku bubowlanego- blaszaka?

- Poszukujemy ekipy budowlanej solidnej i niedrogiej- tutaj szczególnie uśmiecham się :lol: do: jpawl, Tomi, amatorzy- Wasze budowy są najbiżej naszej, a przy śledzeniu poczynań wywnioskowałam, że mieliście jakieś ekipy, ale nic nie pisaliście na ich temat.

Czekam na szybkie i dobre wiadamości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję duuużżżżo ziemi. Nie wiecie skąd wziąść?

Zeby oczywiście było w miarę niedrogo, bo dobrą na górę już mam(5 wywrotek na górę do przesypania).

 

Bobiczku ile płaciłeś za wywrotkę dobrej ziemi.

 

Alis i Bonifacy witajcie w grupie :) -

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od jakiegoś czasu przeglądam posty na waszym forum, w końcu jednak postanowiłem sie przyłączyć. Planuje remont kapitalny domku za Dąbrową Górniczą.

Znacie jakieś solidne firmy robiące wylewki i zjamujące sie sprzedażą i montażem ogrzewania kominkowego z tych okolic?

Jak bede miał jakieś nagrane firmy do remontu bede zdawał sprawozdania z ich "opłacalności".

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia dzięki za powitanie już czuje się pełnoprawną członkinią grupy Śląskiej :D .

Bonifacy jeśli chodzi Twoje pytanie to radziłabym zajrzeć do fachowej literatury np. Murator nr 1 (2003) - to szeroki temat.

A tak w skrócie:

Węgiel jest tani w eksploatacji , ale niewygodny(składowanie, środowisko, obsługa-nakład pracy)

Gaz ziemny-tani, wygodny, ekologiczny

Olej-wymaga magazynowania, droższy od węgla i gazu ziemnego

W mojej miejscowości tez nie ma gazu ziemnego, ale liczę ze będzie więc tymczasowo zdecydowaliśmy się na gaz płynny (dzierżawa zbiornika)- łatwo w przyszłości zmienić go na gaz ziemny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie .Długo mnie nie było ,bo czasu na przyjemności niestety zostaje niewiele. Właśnie skończyłam stan surowy otwarty ( pierwsza łopata wbita została 9 maja:)) i jestem szczęsliwa. Leszek rynny Marley można kupić na - 20% . Mam pytanie - ile można dostać rabatu na okna Urzędowskiego?

pozdrawiam Róża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

praca wre i brak czasu na miłe forum.

 

Nadrabiam zaległości:

1. Mierzaw - gratulacje, piękny domek

napisz, proszę ile dostałeś upustu na drzwi LIZUREJ

i czy kupowałeś przez Szkłopol, czy bezpośrednio

2. Róża - rewelacyjne tempo

Urzędowski proponował w IV 03 mahoń:

a. okna P4 -12%,

b. okna P2 -10%.

3. POZDRAWIAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH

 

AMATORZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Edzi.

Za wywrotkę ok 6ton ale ziemia jak do kwiatów z kwiaciarni płaciłem 300zł.

Dzięki Bobiczku

Jeszcze w kwestii formalnej

jest to cena ziemi z transportem i gdzie kupowałeś?

U mnie życzyli sobie znacznie więcej.

pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę śląską

 

Jestem na etapie surowy zamknięty (ale nie do końca - szykam drzwi wejściowych za rozsądna cenę) ale nie o tym.

 

W tym roku chcę otyknować mój domek (ściana jednowarstwowa Ytong) szykam dobrej sprawdzonej i taniej ekipy w Katowicach. Możecie coś doradzić i jeszcze jedno jakie tynki są najlepsze na Ytonga. Ja myślę położyć siatkę klej i następnie akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna się tu nie kręciiłam przeczytałam ostatnie posty i niespodzianka

CZEŚĆ AŚKA

Jesteśmy sąsiadkami my też budujemy w Czechowicach czyżby te fundamenty na przeciwko wejścia nad jezioro były Wasze?

No no poznać w sumie dość bliskiego sąsiada przez forum ale się porobiło

Pozdrawiam wszystkich budujących

my wreszcie po niedzieli lejemy strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja Aśka już wiem to jest ten były budynek szwalni a cała wieś się zastanawia kto tam bedzie się budował. Ponieważ mamy bardzo złe doswiadczenia z załatwianiem pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach nawet mój mąż chciał się kiedys do Was wybrać (chciał się wyżyć na pani od pozwoleń) i zaproponować ewentualną pomoc.

Pozdrawiam sąsiadkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ślązaków !

Chciałam spytać czy ktos buduje lub już zbudował GLX19 studio atrium ?

Będę wdzięczna za każdą informacje na temat tego projektu. Koszty, efekt koncowy , zmiany w projekcie itp

Pozdrawiam Marta

Czy to nie przypadkiem dom modelowy, który stoi na parkingu przed M1 w Czeladzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...