Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Możecie doradzić gdzie kupować więźbę. Bardziej chodzi mi o jakość niż o najniższą cenę.

 

Polecam Tartak Grodków k. Będzina. Mają zdrową sosnę o małych rocznych przyrostach ze sporą ilością żywicy. Kiedy takie drzewo jest już suche, wbicie w krokiew gwoździa 250 mm albo 300 mm to spore wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio u kolegi na budowie i u jego sąsiada co też się buduje stały palety z powiedzmy czymś na podobę Porothermu

na reklamie strona http://www.cegtic.com.pl/

Jest to ciegielnia Sławków koło Olkusza dzwoniłem tam i za pustak o grubości 25cm z rozładunkiem i dowozem na działkę 3,5zł brutto!!!

Nie wiem co o tym myśleć słyszał ktoś z was o tym na stronie jest ich oferta.

Cena w stosunku do porothermu ponad 1,5zł na sztuce, ale wydaje mi się ze całkiem inne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamscool, patrz na nośność. Jak wystarczająca, a na pewno taka jest dla budownictwa jednorodzinnego i nie rozlatuje się przy transporcie, to brać.

Reszta według schematu:

-ściany trzymają dom w kupie,

-izolacja chroni przed ucieczką ciepła

Przewodność cieplna przy powszechnym izolowaniu (wyjątek ściany jednowarstwowe) ma drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - godzina pracy koparki - fundamenty mam kaskadowe, więc sporo kopania - jakie macie stawki za godzinę pracy kopary? 50zł/h - to chyba przyzwoita cena?

 

Też uważam, że cena jest baaardzo przyzwoita. W ubiegłym roku płaciłam 80zł, a w tym już będę płacić 90 :( Okolice Psar. Może w Twoim rejonie jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - godzina pracy koparki - fundamenty mam kaskadowe, więc sporo kopania - jakie macie stawki za godzinę pracy kopary? 50zł/h - to chyba przyzwoita cena?

 

Też uważam, że cena jest baaardzo przyzwoita. W ubiegłym roku płaciłam 80zł, a w tym już będę płacić 90 :( Okolice Psar. Może w Twoim rejonie jest taniej.

 

Jak dobrze wiecie - kopaka koparce nierówna :) Można zapłacić 80 zł a wyjdzie taniej niż wynajmując koparkę za 50 zł. No i sporo zależy od operatora. Ja też dograłem koparkę - i niedługo kopanie fundamentów :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...