Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czołem budowlańcy ze Śląska. Dawno nie odwiedzałem Forum. Prawdopodobnie jutro odbieram cztery komplety projektu i dalej już do Architektury (w moim przypadku Tarnowskie Góry).

Mam pytanie - czy za prowadzenie całej budowy od A do Z kwota 2500 zł, dla dobrego Kierownika budowy, to dużo czy OK?

Dla Marty C - spróbuj skontaktować sie z firmą, która stawiała domek w Czeladzi (domy z keramzytu). Oni mają namiary na całe osiedle domków GLX-19, które jest w okolicach Czeladzi. Można pojechać i próbować łapać kontakt z mieszkańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pppppppppppiiiiiiilllllllnnnnnnniiiiieeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SPRZEDAM BETANIARKĘ !!!!!!!!!!!!!

Betoniarka jest prawie nowa ,jeszcze świeża,na gwarancji,pojemność 200l

zasilanie 380V.

Po co wypożyczać??? Lepiej mieć własną ,zawsze jest pod ręką.

Super okazja za jedyne 800 zł, później możesz sprzedać.

Kontakt tel. 0602 28 42 41 lub E-mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlańców. Po dłuższej przerwie wracam na forum. Mam się czym pochwalić, bo już buduję.

 

Hej Bonifacy

Widzę, że walczymy w tym samym terenie. Ja jestem już po przejściach w Starostwie i zacząłem budowę. Tak na marginesie, w Starostwie w Tarnowskich Górach nie jest tak źle, jak słyszałem opowieści o tym co się dzieje np. w Gliwicach, to włosy dęba stają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie

W starostwi nie jest źle (Tarn-Gór) powiadacie...

Niestety jest gorzej niż w gminie. Brak szacunku dla petenta, brak znajomości przepisów itp. Złożyłem wniosek o zmianę w projekcie (oczyszczalnia ścieków) i naczelnik wydziału architektury kazał mi zrobić bilans terenu, operat wodno--prawny, opinie o odziaływaniu inwestycji na środowisko i kilka jeszcze!! - nie dość że niezgodnie z przepisami to jeszcze na piśmie. Się facet ośmiesza...

Dla wszystkich co się tam wybierają, Ci ze starostwa nie mają bladego pojęcia o stanie prawnym przepisów budowlanych. Pilnujcie i pytajcie się o podstawy prawne ich żądań, i sprawdzajcie gdzie indziej.

Mirzaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik bierze po 50zł od wizyty (sam zaproponowałem).

W sumie może był z 5 razy (przy zalewaniu fundamentu, Ściany, dach + przy okazji garaż, stropy) i ostatnio tak sobie pooglądać na gotowo tynki, elewację i całą resztę. Jest z Gliwic, polecam.

Spokojny, porządny niedrogi i nic wam nie pomoże, bo w zasadzie jest troszkę fikcyjny. Nadzór mam z rodziny i tu jest ważne dla mnie i pilnowane jak trzeba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla Bobiczka.

Witam pozostałych Górnoślązaków.

Sorry, ale chciałbym kilka opinii na temat już przerabiany na forum (chciałbym poznać zdanie swoich Ziomków)

TEMAT: MAX czy POROTHERM?

Mam wybór:

1- MAX+10 styropian

2- POROTHERM 30 + 10 styropian

3 - POROTHERM 44 - jednowarstwowa

Prosze o pomoc. :(

Acha, na razie najlepsza oferta jaką mam na MAXA (288-188-220) to 2,2zł/szt - co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem jedynie MAX z Biegonic – Zesławic, Biegonic - Nowy Sącz, Leyera – z Tarnowa, Maxa z Sławkowa i właśnie z Kozłowic. Najlepiej wypadły w porównaniu Kozłowice. Ja kupowałem w Dekorgipsie wczesną wiosną po 1,77 z transportem. Teraz niestety zmieniło się nieco. Cerpol wlicza koszty transportu hurtownikom i ceny skoczyły do góry. Przed chwilą dzwoniłem do Dekorgipsu i powiedziano mi że z ceną mogą zjechać góra do 2,05 zł. (chociaż mi jedną brakującą paletę sprzedano teraz po 1,80zł). Ale jest jeszcze szansa kupić ten pustak za około 1,82 zł w Dedeko II (Będzin ul. Piastowska tel 2676508). Poza tym dowiedziałem się że Biegonice - Zesławice wymieniły linie produkcyjne i że jakość oferowanych teraz pustaków wzrosła. Jednak tą informację należało by sprawdzić.

Namiary na dekorgips znajdziesz na stronie http://www.dekorgips.com.pl

A jeśli chodzi o porotherm to cenowo wyszedł drożej, a jakościowo nie jest lepszy od MAX’a Kozłowickiego. Zamierzałem dać na MAX’a 10 cm styropianu (zgodnie z zaleceniem producenta), ale kierownik budowy i znajomy namawiają mnie na 12cm i na dzień dzisiejszy wydaje mi się że tyle położę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla ULLERA

Jeszcze odnośnie MAX - POROTHERM - owszem POROTHERM jest droższy, ale w zestawieniu materiałów, które dostałem od archtekta POROthermu jest znacznie mniej od MAXA. Wstępne obliczenia wykazały mi, że różnica wóczas nie jest już tak duża - w moim przypadku całościowo (pow. ścian ok 190m2) PORO wychodzi tylko ok. 1000zł drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie MAX - POROTHERM - owszem POROTHERM jest droższy, ale w zestawieniu materiałów, które dostałem od archtekta POROthermu jest znacznie mniej od MAXA. Wstępne obliczenia wykazały mi, że różnica wóczas nie jest już tak duża - w moim przypadku całościowo (pow. ścian ok 190m2) PORO wychodzi tylko ok. 1000zł drożej.

 

Na 1m2 ściany wchodzą 22 sztuki MAX’a lub 16 sztuk Porothermu. Z cenników oryginalnych wychodzi, że 1m2 ściany 30 cm z MAX’a Kozłowickiego wychodzi 57,64 zł, a z Porothermu 61,40 (też w klasie 15). Tylko że tego MAX’a kupiłem za 2/3 ceny. A na porotherm nikt nie chciał mi dać tak wysokiego rabatu. Poza tym u mnie w okolicy Kozłowice mają bardzo dobrą opinię a Winerberger niezbyt. Gdy zdejmowano u mnie akrę (szałunki gotowe) ze stropu, to taka jedna ramka 30 kilowa uderzyła w ścianę wybijajac jedynie niewielki odprysk. Ciekawy jestem czy Porotcherm byłby tak samo "wyrozumiały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...