Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś jest juz po odbiorze przyłącza wody w Mikołowie?

 

Mamy projekt, mamy zgodę na przyłącze według projektu. W tej zgodzie pisze, że mamy to zlecić firmie z uprawnieniami, a przed zasypaniem dziury przyjedzie ktoś z ZIM i nam to odbierze.

 

Moje pytanie - czy trzeba do odbioru udokumentować uprawnienia? Kuzyn się tym zajmuje, tyle, że nie ma świstka. Przyłącze proste, moglibyśmy sami zrobić. no ale jak potrzebny świstek to kicha.

 

Drugie pytanie - czy ktoś starał się o zwrot różnicy w kosztach fundamentów ze względu na szkody górnicze w sytuacji gdzie kopalnia z danego terenu napisała, że fundamentów nie trzeba adaptować, bo oni nie prowadzą tam prac w tej chwili? Fundamenty oczywiście architekt nam wzmocnił, niby prac nie prowadzą, ale sąsiadowi dom dalej remont robili na swój koszt, bo się mu chata rozlazła....

 

Odbiorowi przed zasypaniem tzn. robót zanikowych podlega wszystko co powinno być ułożone zgodnie z danymi normami. W Twoim przypadku przyjedzie osoba z ZIMu i sprawdzi czy rów jest wykopany na odpowiednią głębokość, czy był zapiaskowany przed i po ułożeniu rury i czy jest folia nad rurą, wszystko to powinno być opisane w projekcie. Do wykopów i ułożenia rury nie jest wymagana osoba z uprawnieniami budowlanymi, ważne aby dokumentację powykonawczą podpisała taka osoba, tzn podpisała, że nadzorowała takie prace. W ZIMie w Mikołowie pracują normalni ludzie i nie robią jakichś specjalnych problemów, oczywiście jeżeli nie odwali ktoś fuszery. Przed założeniem licznika sprawdzają też, czy odpowiednie zawory i filtry są dobrze zamontowane.

Co do drugiego pytania musisz mieć opinię z OUG i jeżeli w niej określono teren jako nie podlegający szkodom górniczym to myślę, że nic nie wywalczysz.

Tak czy inaczej powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o Wasze ogrody.

Czy ktoś kupował trawę z rolki, jeżeli tak to jakie mieliście podłoże i jak się trawa przyjęła?

Ewentualnie czy ktoś planuje zakup w rejonie Mikołowa?

Ja się zastanawiam, bo muszę nawieźć ziemi i zasadzić trawę, no i zacząłem myśleć jak by wyszła trawa z rolki. Na pewno szybko było by zielono, na pewno drożej niż zwykłym sposobem, no i nie wiem czy się taka trawa przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o Wasze ogrody.

Czy ktoś kupował trawę z rolki, jeżeli tak to jakie mieliście podłoże i jak się trawa przyjęła?

Ewentualnie czy ktoś planuje zakup w rejonie Mikołowa?

Ja się zastanawiam, bo muszę nawieźć ziemi i zasadzić trawę, no i zacząłem myśleć jak by wyszła trawa z rolki. Na pewno szybko było by zielono, na pewno drożej niż zwykłym sposobem, no i nie wiem czy się taka trawa przyjmie.

 

Ja też w tamtym roku mocno sie zastanawiałam nad taką trawą.Oglądałam ceny na necie i ok.15zł/m2 kosztowała.Ale jak się dowiadywałam głębiej to okazało się że z podłożem pod tą trawę wychodzi 80zł/m2 i nie zawsze daje to oczekiwany efekt,bo nie zawsze się przyjmuje.Mi ogrodnik odradził to.Nawiozłam ziemi takiej odpowiedniej pod trawę,za 5 ton płaciłam 40zł chyba,taka warstwa 5cm miała jej być,na to posiałam trawę (worek 10kg ok.100zł) i za dwa tygodnie miałam fajna trawke już ;).Co prawda w niektórych miejscach mam mniej trawy-jakoś nie wyrosła,ale będę w przyszłym tygodniu siać w tych miejscach gdzie nie ma jej.Zawsze normalna trawa wyrośnięta jesy dużo lepsza niż ta z rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz także polecić jakiś dostawców piachu, żwiru oraz cementu i betonu?

Bardzo będę wdzięczny za namiary.

 

piasek, żwir: tel. 601 491 833 - nie pamietam nazwiska

beton: dombud w Siemianowicach Śl. tel. 600 913949 (jak szukałem betonu w tamtym roku to mieli najtaniej, ale taniej samemu wynająć pompę do betonu tel. 513 128 802)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz także polecić jakiś dostawców piachu, żwiru oraz cementu i betonu?

Bardzo będę wdzięczny za namiary.

 

My bralismy beton z MASTMAX-u,mają oddział w Katowicach i Będzinie.Nie wiem jak teraz cenowo ale dwa lata temu najtaniej mieli.

Cement kupowalismy e Ken-Polu.

Żwir w Bytomiu w KRUSZYWA BYTOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...