Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam....

Czy ktoś posiada namiary na bardzo dobrego i pojętnego architekta za niewielkie pieniądze?

 

Znam tylko bardzo drogich a czy pojętnych hmmmm :)

Czasy tanich architektów juz minęły bezpowrotnie.

Ostatnio pytając projektanta wnętrz o cene usłyszałem kwotę stówkę za metr2

Ja mowiłem co chcę on twierdził ze fajny pomysł i wogóle ,na koniec powiedział 100 z m2

ja stwierdziłęm ze nie fajny pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko bardzo drogich a czy pojętnych hmmmm :)

Czasy tanich architektów juz minęły bezpowrotnie.

 

 

nie do końca się z tym zgodzę bo jednego z polecenia konstruktora (projektuje również domy ) mam i to naprawdę za małe pieniądze a teraz czekam na spotkanie z architektem i po rozmowie wybierzemy z mężem... Z tym wybieraniem to może tak głupio brzmi ale jak mam płacić i coś tworzyć na całe lata to chcę aby to był człowiek z którym będzie mi się dobrze współpracowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się z tym zgodzę bo jednego z polecenia konstruktora (projektuje również domy ) mam i to naprawdę za małe pieniądze a teraz czekam na spotkanie z architektem i po rozmowie wybierzemy z mężem... Z tym wybieraniem to może tak głupio brzmi ale jak mam płacić i coś tworzyć na całe lata to chcę aby to był człowiek z którym będzie mi się dobrze współpracowało!

 

Oj nie wątipę ze masz dobrego i taniego konstruktora lecz widzę ze jestes na początku budowy wiec zmienisz jeszcze zdanie :) uwierz mi:)

Płaciłem za projekt około 10 000 okazało się ze musze przeprojektowac górę dodatkowy 1 000 łazienki projekt indywidualny 2x 1 000 bo dosc duze.

projekt podjazdu plus otoczenie domu 600 libet ogrodzenie sobie sam zaprojektowałem , zaoszczędziłem 600 ale czy bedzie uzyteczne nie wiem - zobaczę.

Narazie nie mowie o projekcie wniętrza bo na moj dom musiał bym wydac kolejną dyszkę lekką ręką.

acha zapomniałem o projekcie oswietlenia na górze 500 zł

 

oczywiscie mozna wszystko samemu i tak zrobie ale jak zbuduje 3 dom.

 

Pozdrawiam radek

 

zapomniałem o projekcie przedsionka za 4 000, tanio bo kolega robił

a drugi kolega zdu...il ten przedsionek wiec tak jak by projektu nie było.....

 

teraz noszę sie z dobudową ogrodu zimowego z ogrzewaniem podłogowym i tez musiał bym miec na to projekt oczywiscie bez tysia sie nie obejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dyskusji na temat architekta to ,czy ktoś korzystał z usług firmy Molecules z Będzina.

Otrzymałem od nich ofertę na adaptację projektu.Cena chyba sensowna(1200)w tym przeliczenie na nowo stropu,bo zamierzam zmienić z terrivy na lany.

Ale czy sensowna cena będzie szła w parze z sensownym(bezproblemowym)wykonaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o architekta/projektanta - a takze kierownika budowy w jednej osobie to ja osobiscie mam taka osobe do polecenia - sama korzystalam z uslug tego biura juz nie raz i jestem mega zadowolona - maja i konstruktora i architekta (takze wnetrz) , do tego pelnia funkcje kierownika i inspektora budowy na budowie no i cenowo sa bardzo atrakcyjni - mozna sporo negocjowac ceny i zawsze sie u nich dogada (oczywiscie na poczatku nie na koncu ;)) Projektowali min Restauracje Rycerska przy M1 (super obiekt) w Czeladzi (niech to Was nie znecheci - cenowo naprawde s aok przynajmniej mi sie tak wydawalo).

No i prowadza cala budowe od samego poczatku (pomoc w zalatwieniu wszystkich formalnosci) do samego konca (odbior budynku) Jak ktos chce namiary to na pw piszcie ;) Aha dzialaja na terenie Zaglebia (Bedzin) i okolic

 

Marek: odpowiedzialam w innym watku wydaje mi sie podejrzanie tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a moja budowa takze ruszyla i sluchajcie - ekipa ma niesamowite tempo

1 dzien (w piatek) wykopali recznie fundamenty pod caly dom

2 dzien (poniedzialek) zazbroili fundamenty i zalali (wtorek przerwa)

3 dzien (sroda) wymurowali dwie scianki fundamentowe

4 dzien (czwartek) wymurowali cale scianki fundamentowe wiec jestesmy juz po 4 dniach nad ziemia ;) Oj dzieje sie masakrycznie.

Jutro maja izolowac i kleic styropian najpozniej w srode ma byc wylany chudziak (oczywiscie jak pogoda bedzie tak nadal dopisywac)

 

Bede miala do sprzedania bloczki fundamentowe w cenie 2,60 - ale wlasny transport ew mozemy dowiesc gdzies w okolicach Bedzina (mamy pickupa) tylko musialby ktos sam zaladowac i wyladowac. Jak ktos chetny to piszcie na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze się za wieloma wcześniejszymi wpisami - pilnie poszukuję sprawdzonej, doświadczonej i wiedzącej o co chodzi firmy do zabudowy poddasza wraz z dociepleniem.

Będę również wzdzięczny za namiar na glazurnika (salon + mała łazienka) i firmę do schodów drewnianych.

Moge polecić elektryka i firmę do wylewek i tynków gdyby ktoś potrzebował.

glazurnika mam bdb ale chyba czasowo jest zajety - mi bedzie robil okolo wrzesnia/ pazdziernika wec wtedy na bank zajety bedzie. Zawsze mozna zadzwonic i spytac

 

Polecam również naszego elektryka - tempo jego pracy i zaangażowanie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Pan Irek - 604247195.

 

Tynki dopiero zaczynam, więc cos wiecej jak skończą :)

 

Byłam też zadowolona z ekipy od okien, gdyby ktoś planował okna z oknoplatu to piszcie na priv.

I jak tynki??

 

Witajcie ja moge dac namiary na pana od ociepleń.tynków... wewnątrz tez robi .. i jest bardzo dokładny.. na kafelkarza tez mam namiary A ja szukam elektryka taniego.

moge prosic namiary na pana od tynkow. i Znalazlas elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...