Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No a moja budowa takze ruszyla i sluchajcie - ekipa ma niesamowite tempo

1 dzien (w piatek) wykopali recznie fundamenty pod caly dom

2 dzien (poniedzialek) zazbroili fundamenty i zalali (wtorek przerwa)

3 dzien (sroda) wymurowali dwie scianki fundamentowe

4 dzien (czwartek) wymurowali cale scianki fundamentowe wiec jestesmy juz po 4 dniach nad ziemia ;) Oj dzieje sie masakrycznie.

Jutro maja izolowac i kleic styropian najpozniej w srode ma byc wylany chudziak (oczywiscie jak pogoda bedzie tak nadal dopisywac)

 

Bede miala do sprzedania bloczki fundamentowe w cenie 2,60 - ale wlasny transport ew mozemy dowiesc gdzies w okolicach Bedzina (mamy pickupa) tylko musialby ktos sam zaladowac i wyladowac. Jak ktos chetny to piszcie na pw.

 

Witaj

 

Ja poprawdzie dopiero się organizuję przed rozpoczęciem budowy, miałam nadzieję w tym roku choć fundamenty zrobić ale to mi sie chyba nie uda, dzięki opieszałości w pracach sosnowieckiego urzędu. Mniejsza z tym, czy mogłabym prosić o jakiś namiar na tą Twoją, rewelacyjna sądząc z opisu, ekipę budowlaną? Z góry wielki dzięki ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam namiaru na kogoś kto wystawi mi za rozsądną cenę świadectwo energetyczne.

Pozdrawiam

Czy 400 zl to rozsadna cena?? o doczytalam ze nie ;) Kurcze to sama moglam tu wczesniej pytac - za 75 zeta z pieczatka itd?? Spoc dajcie mi tez namiary.

 

Klasyka: no niestety to nie tylko sosnowiecki urzad ale wszystkie tak dzialaja - nie mowiac juz o wodociagach bedzinskich - masakra Ci to dopiero maja opoznienia ... Ale jak widzisz spox do konca roku jest kupe czasu a jak sie chce to i wtydzien mozna postawic fundamenty i zalac chudziak (dokaldnie 7 dni we wtorek zalali chudziaka ;))

Namiary na ekipe - no problem taki ze ja z ekipa sie na budowie tylko widze a telefonu nie mam ale podbiore gdzies mezowi to podam bo ekipa moze nie najtansza ale za to jak widac u mnie - no bdb i szybka przy tym - jak wszyscy maja jakies wpady (no ale po to tez kierownik budowy) ale w sumie jak slyszy sie co sie dzieje na budowach to te ich wpadki to naprawde pierdolki ktore pprawili momentalnie ;) Ja jak narazie jestem bardzo zadowolona - zobaczymy ja scinay stana (a to jzu od poniedzialku - ciekawe ile to im zajmie tak licze ze z tydzien??? ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki ok, tynkarze dali radę. Jak dla mnie wszystko ok, sprawnie, szybko i konkretnie. Do tego w ostatecznym rozrachunku taniej niż po wstępnych pomiarach, więc też uczciwie :) jedyna wada tynkarza - trzeba było na niego ponad miesiąc czekać ;/

 

jak ktoś potrzebuje namiar to piszcie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam do sprzedania rozdzielnie budowlana wraz z kablem ziemnym ok.6m w stanie dobrym sprawna solidnie wykonana przeżyła nie jedna budowę odbiór osobisty ze względu na gabaryty w Pławniowicach k. Gliwic RB posiada 3 gniazda 1 fazowe 1 gniazdo 3 fazowe , wyłączniki nadprądowy , włącznik główny cena do uzgodnienia tel 503614857
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję namiar na użytkownika z allegro gdzie zamawiałam świadectwo energetyczne.Koszt 75zł-dwie sztuki+płyta cd.Wszystko z pieczatkami,pozowleniami.Zresztą odbiór domu mi zrobili to musiało byc dobre.Bardzo miły kontakt z tym Panem,polecam.

http://allegro.pl/swiadectwo-energetyczne-usluga-professionalna-i1650877663.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja działkę kupiłam w tym miesiącu i już brakuje mi tylko adaptacji projektu do działki (za tydzień odbieram mapkę od geodety i przekazuję mojejmu architektowi) Media załatwione . :yes: Więc jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku chcę postawić domek w SSZ.

Czy w tym tempie zdąże jeszcze przed zimą ? Jak u Was przebiegała cała ta biurokracja związana z budową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam!

Ja działkę kupiłam w tym miesiącu i już brakuje mi tylko adaptacji projektu do działki (za tydzień odbieram mapkę od geodety i przekazuję mojejmu architektowi) Media załatwione . :yes: Więc jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku chcę postawić domek w SSZ.

Czy w tym tempie zdąże jeszcze przed zimą ? Jak u Was przebiegała cała ta biurokracja związana z budową ?

Nie tak hop-siup :)

Na PnB możesz czekać 65 dni,ja w starostwie gliwickim czekałem 64dni ;)

Następnie obchód hurtowni budowalnych,no chyba,że nie liczysz kosztów i do pierwszej lepszej uderzasz.

Ekipę już masz ? Jeśli nie to nie radzę pierwszej lepszej,która ma wolny termin.

Projekt przemyślany dogłębnie,tzn.jakie materiały,jakie ocieplenie,okna,jakie ogrzewanie itp ? To trochę czasu zajmuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja działkę kupiłam w tym miesiącu i już brakuje mi tylko adaptacji projektu do działki (za tydzień odbieram mapkę od geodety i przekazuję mojejmu architektowi) Media załatwione . :yes: Więc jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku chcę postawić domek w SSZ.

Czy w tym tempie zdąże jeszcze przed zimą ? Jak u Was przebiegała cała ta biurokracja związana z budową ?

 

Ja zaczynałem pierwsze prace w zeszłym roku we wrześniu i SSZ był w grudniu.

Da, się tylko musisz załatwić papiery, ustaw sobie ekipę, na spokojnie (masz 2 miesiące) znajdź i wynegocjuj ceny na materiały no i przygotuj trochę kasy:-)

Dasz radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...