Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

1. Mam dojscie do bardzo taniego pustaka - beton komórkowy (suporeks, pgs czy jak kto woli) z Łagiszy - szary dowolna odmiana na piorowpust lub bez.

Ceny duzo nizsze niz w markecie wraz z dostawa - mozliwosc rozladunku za niewielka doplata od tego goscia ktory takze ma koparki z widlami (ja placilam 150 zl za rozladunek 2 samochodow). Na trzy palety 12cm czyli 240 sztuk bylo tylko jeden pekniety wiec naprawde super sa - polecam sama z nich buduje teraz sa rowne itd (moge dac zdjecia jak ktos chce) . No i cenowo wychodzi duzo taniej niz inne materialy - u mnie na maly domek wyszlo ponad 4 tys taniej niz owczary czy porotherm (tu jeszcze wieksza roznica). Aha pustaki sa brane bezposrednio z ŁAgiszy zafoliowane na paletach.

 

Przykladowe ceny (zuzycie 7 sztuk na metr nie zaleznie do szerokosci)

Pustak 12cm - 3,5 (w cenie dostawa w obrebie jakis 20-30 km - do dogadania sie pewnie)

Pustak 24 cm - 5,9 (w cenie dostawa)

Z faktura.

 

2. Dysperbit Izolex 20 kg- 45 zl (tu mozna jeszcze negocjowac troche)

 

3. Styropian EPS 100 - 170 zl/m3

 

4. Beton z pompa i grucha (nawet przy malej ilosci betonu) B15 - 210zl, B20- 230 zl przy standardowych ilosciach 200 i 220.

 

5. Wiezba dachowa w cenie 750 impregnowana (z dostawa).

 

6. Piasek budowlany 850 zl za 25 ton (bywa i wiecej pelny samochod) (z dostawa) PIasek przesiewany zero kamykow.

 

7. Bloczki fundamentowe - 2,5 z transportem i rozladunkiem B20 bardzo mocne i rowne z 2 miejsc min z Myszkowa

 

 

Ponadto jak szukalam materialow to znalazlam moim zdaniem bardzo tanio:

7. Owczary (pustak jak porotherm) w cenie 4 zl z rozladunkeim juz i dostawa (24 cm)

 

8. Porotherm Dryfix 25cm w cenie 5,6 czyli w cenie normalnego porothermu a tu w cenie jest juz pianka, ponadto na budowe przyjezdza od nich czlowiek by pokazac jak sie z tego buduje. Oczywiscie cena wraz z hds i transportem (przy dalszych miejscowosciahc moze cena nieznacznie sie zmienic) inne szerokosci rowniez a bardzo atrakcyjnych cenach. To jest mega okazyjna cena bo wszedzie ten porotherm duzo drozej chodzi.

 

9. Silikaty te z Olkusza tez mam tanio nie pamietam juz cen ale wszystkie ceny co podaje nizsze niz na allegro.

 

Ponadto mam namiary na sprawdzonego i niedrogiego projektanta i kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie tak hop-siup :)

Na PnB możesz czekać 65 dni,ja w starostwie gliwickim czekałem 64dni ;)

Następnie obchód hurtowni budowalnych,no chyba,że nie liczysz kosztów i do pierwszej lepszej uderzasz.

Ekipę już masz ? Jeśli nie to nie radzę pierwszej lepszej,która ma wolny termin.

Projekt przemyślany dogłębnie,tzn.jakie materiały,jakie ocieplenie,okna,jakie ogrzewanie itp ? To trochę czasu zajmuje ;)

 

Zakładam, że pozwolenie załatwię szybciej. U nas w Starostwie w Mikołowie znajoma papiery złozyła i po dwóch tygodniach odebrała pozwolenie. Ekipa załatwiona na wrzesień. Jeśli chodzi o materiały to cała zimę oglądałam, jeździłam i już wiem z czego będziemy budować.

Negocjacje w hurtowniach też przeprowadzone. Więc zobaczymy co z tego wyniknie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam ekipy do położenia siatki, kleju i tynku na budynku wysokim na 10m. Wszystkie winkle przy oknach są zalożone i pociągnięte klejem. W sumie 250m. Może ktoś poleci jakiś sprawdzonych fachowców. Budowa między Sosnowcem a Dąbrową Górnicą.

 

Jak ktoś potrzebyje to oddam zadarmo gruz z rozbiórki i ziemie z wykopu pod fundament.

 

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam ekipy do położenia siatki, kleju i tynku na budynku wysokim na 10m. Wszystkie winkle przy oknach są zalożone i pociągnięte klejem. W sumie 250m. Może ktoś poleci jakiś sprawdzonych fachowców. Budowa między Sosnowcem a Dąbrową Górnicą.

 

Jak ktoś potrzebyje to oddam zadarmo gruz z rozbiórki i ziemie z wykopu pod fundament.

 

pozdrawiam

Dorota

 

a gdzie trzeba podjechać po ziemię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wmnich: a dostep do pospółki też masz? A jakie masz ceny silikatów?

Jutro postaram sie odp bo wiadomo ze ceny zmieniaja sie teraz z tygodnia na tydzien ;)

Mam dostep do wszelkiego kruszywa (ale i tu musialabym zadzwonic by dowiedziec sie czy mi sie kontakt nie urwal i czy gosc nadal wozi te materialy za taka cene)

PIasku nie bierzcie czasem z Sosnowca - tzn ja nie widzialam ale wszyscy mi mowili ze tragedia, tylko Jaworzno wchodzi w gre by normalnie murowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...