Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

f.5 ja wiem jak wyglądają schody dywanowe i jak znaleźć tego, kto robi w internecie ;) Problem w tym, że ja chcę takie schody (czyli dywanowe na beton - takie też istnieją, ale niewiele firm takie robi)

http://img690.imageshack.us/img690/1782/modernstairsvc01.jpg

 

a pytam o wykonawcę tutaj w nadziei, że ktoś poleci ekipę, która sprawdziła się u niego. Tego niestety nie da się sprawdzić przez internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, ale te na zdjęciu wyglądają mi na zrobione z płytek (faktura).

Co do pytania, to może zamiast pytać wykonawców o schody dywanowe, opisz jak mają wyglądać. Istotą sprawy jest tutaj chyba noska w stopniu oraz tzw. brak policzków (boków), jednak przy obkładaniu betonu akurat chyba policzek jest niepotrzebny.

Może sam termin jest większości nieznany, natomiast bez problemu będą w stanie takie schody wykonać. Z tego co oglądałem, schody dywanowe są trudne w wersji samonośnej (brak policzka który stanowi konstrukcję nośną), przy obkładaniu betonu nie powinno być żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 ja wiem jak wyglądają schody dywanowe i jak znaleźć tego, kto robi w internecie ;) Problem w tym, że ja chcę takie schody (czyli dywanowe na beton - takie też istnieją, ale niewiele firm takie robi)

http://img690.imageshack.us/img690/1782/modernstairsvc01.jpg

 

a pytam o wykonawcę tutaj w nadziei, że ktoś poleci ekipę, która sprawdziła się u niego. Tego niestety nie da się sprawdzić przez internet...

 

My też takie planujemy, więc jeśli Aniu znajdziesz dobrych fachowców to pochwal się :). My niestety jeszcze nie szukaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dam znać :) Teraz czekam na wycenę jednej krakowskiej firmy. W poniedziałek poproszę o wycenę kolejne dwie. Schody planujemy zrobić dopiero wiosną, więc jest możliwe, że nas wyprzedzicie ;)

Super - będę czekała na wieści :). My wiosną ruszymy dopiero z instalacjami... mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie bo mój teść mi trochę zament w głowie zrobił co sądzicie o dodawaniu wapna do zaprawy cementowej?? Mój teść twierdzi że tak jest zdrowiej i pewniej i tak się powinno robić "bo robak nie wejdzie" tylko trochę martwie się tym jak solidna będzie taka zaprawa, czy ktoś z Was dodawał wapno do zaprawy czy wszyscy robiliście na plastyfikatorach?? proszę o radę bo już zgłupiałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem kominka z płaszczem wodnym. Kosztuje dwa razy tyle, akcesoria do połączenia z instalacją też sporo kosztują, palenie prawie non stop, nie wspominając o robociźnie. koszt drewna też nie mały. Co sądzicie. Czy macie jakieś doświadczenia, wyliczenia opłacalności takiej inwestycji.?

następny temat to solary, jak wyżej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kosztuje dwa razy tyle, akcesoria do połączenia z instalacją też sporo kosztują, palenie prawie non stop, nie wspominając o robociźnie. koszt drewna też nie mały. Co sądzicie. Czy macie jakieś doświadczenia, wyliczenia opłacalności takiej inwestycji.?

następny temat to solary, jak wyżej. ?

Co do kominka z PW to odpowiedziałeś sobie sam ;)

Solary wg mnie to też nie najlepszy pomysł,zależy czym będziesz grzał tzn.czy będziesz miał zasobnik na cwu,jeśli tak to kupujesz pompę ciepła za 3tys.zł i masz cwu tańszą 3x niż przy bojlerze.Jeśli nie masz zasobnika to PCi z 300l zasobnikiem to koszt 5-6tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominka z PW to odpowiedziałeś sobie sam ;)

Solary wg mnie to też nie najlepszy pomysł,zależy czym będziesz grzał tzn.czy będziesz miał zasobnik na cwu,jeśli tak to kupujesz pompę ciepła za 3tys.zł i masz cwu tańszą 3x niż przy bojlerze.Jeśli nie masz zasobnika to PCi z 300l zasobnikiem to koszt 5-6tys.zł.

 

Ogrzewanie będzie gazowe ziemne, zasobnik oczywiście też i to dość duży bo i rodzinka na 5-ątkę ;) Mówisz, że pompa ciepła zamiast solarów i to za takie pieniądze ? rozumie, ze pompa powietrzna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ogrzewanie będzie gazowe ziemne, zasobnik oczywiście też i to dość duży bo i rodzinka na 5-ątkę ;) Mówisz, że pompa ciepła zamiast solarów i to za takie pieniądze ? rozumie, ze pompa powietrzna ?

Jeśli masz zasobnik to taka PCi będzie lepsza od solarów:

 

http://allegro.pl/hewalex-powietrzna-pompa-ciepla-do-c-w-u-i1814646645.html

Przy okazji mamy darmową klimę w lecie :)

Kominek z DGP a różnicę w cenie zainwestuj w ocieplenie i cieszysz się niskimi rachunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zasobnik to taka PCi będzie lepsza od solarów:

 

http://allegro.pl/hewalex-powietrzna-pompa-ciepla-do-c-w-u-i1814646645.html

Przy okazji mamy darmową klimę w lecie :)

Kominek z DGP a różnicę w cenie zainwestuj w ocieplenie i cieszysz się niskimi rachunkami.

 

Dzięki.

No właśnie a pro po ocieplenia ? jestem na etapie wyboru grubości ocieplenia i producenta styropianu. ( 20 cm ?) Wiadomo teroorganika uznana firma ale dość droga. Znalazłem firmę " arsanit" z Siemianowic Śl. Trochę tańsi jakieś 12 zł na m3 :o.

DGP nie brudzi za bardzo ? Tyle tych rur jeszcze rekuperator i ruuuuuury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...