Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam,

czy moglby mi ktos polecic sprawdzonego stolarza (schody dębowe + drzwi wewnetrzne)

oraz projektanta wnetrz - chodzi mi o projekt dla 2 łazienek - pomysł mamy, materiał mniej wiecej wybrany

- chodzi mi bardziej o techniczny rozrys naszych pomyslów zeby w trakcie realizacji nie wyszło mi np. pół kafli

w najbardziej eksponowanym miejscu ;)

 

pozdrawiam

Piotr

 

PS: w zamian moge polecic bardzo konkretnego elektryka oraz solidna ekipe do wykończeniówki (wylewki, tynki, gładzie, adaptacja poddasza, ocieplenie itp)

 

Nam projety łazienek obu robili w salonie łazienek gdzie kupowalismy kafelki.Jak nie masz kupionych jeszcze to idź do sklepu gdzie chcesz je kupic i napewno Ci zrobią w cenie zakupu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Witam,

obecnie zastanawiam się nad wyborem okien.

Czy możecie polecić sprawdzonych producentów okien w naszym regionie?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Ja wybiorę chyba Econo 86 z Eurocoloru.Cena jak na 6 komorowe jest ok.Narazie jako jedyni odpowiedzieli mi w sprawie montażu na kotwach JB-D.

Czemu chcesz jedynie od producentów z naszego regionu ? Przecież duże firmy okniarskie mają przedstawicieli w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochyn mam świetnych projektantów z Katowic. Służę namiarami na priv. Cena przyzwoita, pomysły świetne, nie odwalają sztampy i projektują w każdym stylu, jaki sobie wymyślisz. Nie ma ryzyka (jak to często bywa w projektach z salonów z płytkami), że Ci wywalą wszystkie ściany w płytce, dodadzą max dekorów i każą się zachwycać... Weź pod uwagę, że w salonach również płacisz za projekt (cenę masz zawartą w cenie płytek). Osobiście wolę zapłącić za naprawdę dobry projekt, a kupić taniej płytki poprzez internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Co do okien .. ODRADZAM zakupu z sklepu W PYSKOWICACH ..SWIAT OKIEN I DRZWI .. z ul .WYSZYNSKIEGO 18! co do okien to są oki ale z MONTAZEM samych okien i parapetow .. tragedia!!!!! i nie chcą teraz tego poprawic..i sie pewnie nie doczekamy brak pionów .. kotwy dali tam gdzie sie podobało ... poprostu nie znają sie na montazu // pozdrawiam .DAWID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybiorę chyba Econo 86 z Eurocoloru.Cena jak na 6 komorowe jest ok.Narazie jako jedyni odpowiedzieli mi w sprawie montażu na kotwach JB-D.

Czemu chcesz jedynie od producentów z naszego regionu ? Przecież duże firmy okniarskie mają przedstawicieli w całej Polsce.

 

Mam okna z eurocoloru rehau brillant jaki model nie pamietam bo temat okien wałkowałem 2 lata temu ale wiem ze dopłaciłem do pakietu szyb 2-komorowego czyli mam 3 szyby.

 

tak czy siak zawsze radzę skupic sie bardziej na własciwym montazu niz na firmie czy jakosci okna.

teraz wszystkie okna są chyba ciepłe i mają mocny profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja dałem okna do wyceny kilku przedstawicielom i okazało się, że Eurocolor był jednym z droższych.

Też uważam, że lepiej brać dobry montaż, tylko skąd mam wiedzieć, kto dobrze montuje...

??? U mnie Eurocolor był najtańszy i daje ramkę SuperSpacer gratis ;)

Oknoplast z Evo,HekaPlast z Si82 były droższe o parę tysięcy,ale fakt,nie wyceniałem okien u garażowców bo nie mam zaufania ;)

Rzuć temat do jareko,będziesz miał pewny montaż.Ja wybieram montaż na kotwach JB-D.

Poza tym Eurocolor jesli daję ofertę na montaż na JB-D tzn.musi wiedziec o co w tym chodzi bo nie każdy to potrafi.Oknoplast takiego montażu nie oferuje.

 

Powierzchnia = 18.679 m2

Obwód = 53.460 mb

BRUTTO Z MONTAEM ZWYKŁYM NA PIANKE I KOTWE 11 905,56 ZŁ

BRUTTO Z MONTAEM CIEPŁYM NA TASMY PAROSZCZELNE I PAROPRZEPUSZCZALNE I NA PIANKE 13 985,64 ZŁ

BRUTTO Z MONTAEM CIEPŁYM NA KONSOLE JBD (KTÓRYMI WYPUSZCZA SIE OKNO POZA MUR) 17 221,32 ZŁ

 

Oferta zawiera markowy profil Econo 86 - 6-cio komorowy profil o optymalnych własnosciach cieplnych. Dzieki zwiekszonej głebokosci profilzapewnia wieksze bezpieczenstwo i ochrone przed włamaniem.Uszczelnienie okna zapewnia optymalna ochrone przed wiatrem, deszczem i hałasem, subtelny nowoczesny wyglad okna podkresla klasycznageomertia skrzydła i jasno-szare uszczelki w białym profilu. Profil wypełniajacy rowek w dolnej podstawie ramy - zapewniajacy ochrone przedzabrudzeniem i ułatwiajacy łatwe mycie okna, profil ławy podokiennej (montaowy) - gwarantujacy bezpieczny transport oraz fachowy montaż okna i parapetów.Okna standardowo wyposaone sa w bezawaryjne okucie ROTO z mikrowentylacja (stopniowany uchył - opcjonalnie), blokada klamki zpodnosnikiem skrzydła, dwoma punktami antywywaeniowymi w kadej kwaterze - gwarantujace podwyszony komfort obsługi i wysokie bezpieczenstwo. Bezpieczne klamki aluminiowe HOPPE serii Secustik z funkcja bezpieczenstwa - zapewniajace dodatkowa ochrone przed włamaniem, kolorystyka klamek: w wersji okien białych i okleinowanych jednostronnie klamka w kolorze białym; kolor okleinowany obustronnieklamka w kolorze starego złota F4 lub F9- tytan.

Zastosowano dwukomorowa szybe o współczynniku U=0,6 W/m2K z Super Spacer - gwarantujaca dua redukcje kosztów ogrzewania oraz ochrone przed hałasem.

Technologia Super Spacer - eliminujaca zjawisko kondensacji pary wodnej na szybie i obniajaca koszty zuycia energii, dzieki minimalnej przewodnosci cieplnej.

Okna posiadaja 7-letnia gwarancje

 

.

teraz wszystkie okna są chyba ciepłe i mają mocny profil.

Nie wszystkie okna są ciepłe,mi zależy na naprawdę ciepłych z U całego okna ok.0,8-0,9 W/m2K.

Powyżej jest oferta na okna od 0,79-0,84 W/m2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? U mnie Eurocolor był najtańszy i daje ramkę SuperSpacer gratis ;)

Oknoplast z Evo,HekaPlast z Si82 były droższe o parę tysięcy,ale fakt,nie wyceniałem okien u garażowców bo nie mam zaufania ;)

Rzuć temat do jareko,będziesz miał pewny montaż.Ja wybieram montaż na kotwach JB-D.

 

Ja dostałem ofertę na 19tys z eurocolor,podobne z oknoplastu mam za 16tys.

MS mi przesłało ofertę na 21tys, ale w pakiecie 3-szybowym (eurocolor - normalne, Uw=1).

Sam się zdziwiłem, bo to najdroższa chyba moja oferta, z tych standardowych, może się gdzieś pomyliłem (albo dealer)...

Aha - nie wyceniałem u garażowców, najmniej znana firma to AP Żory, pozostałe OKF Mikołów, MS, Adams, Oknoplast i Hekaplast. Na razie myślę o Oknoplascie, znajomi zakładali i byli pod wrażeniem profesjonalizmu montażystów, OKF mnie olewa, więc ja ich też, Hekaplast drogi, MS tylko energooszczędną wersję przedstawił, jeszcze myślę nad Adamsem, a ostatnio zastanawiam się, czy jednak nie drewniane... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja dostałem ofertę na 19tys z eurocolor,podobne z oknoplastu mam za 16tys.

Dziwne...

W załączniku przesyłam ofertę na okna Platinium Evolution, VI- komorowe, profil Veka, okucia Maco, szyba Termoline k=0,5.Kolor dwustronny dąb bagienny, klamki i osłonki na zawiasy brązowe.7 lat gwarancji na okna .

Oferta na okna w systemie Platinium Evolution:

15 631,21zł - 21% rabatu na okna - 5%rabatu za wpłatę gotówki za okna w dniu podpisania umowy - 2% dodatkowego rabatu+ 8% VAT= 12 416,33zł brutto

Montaż stanu surowego(piana + kotwy): 1472,00zł brutto

Montaż stanu surowego na foliach z taśmą podtynkową Illbruck: 3478,00zł brutto

Nie stosujemy montażu na kotwach JB-D.

Pozdrawiam

W stosunku do Eurocoloru to ok.4tys.zł drożej...

MS mi przesłało ofertę na 21tys, ale w pakiecie 3-szybowym (eurocolor - normalne, Uw=1).

Ja zapytania rzucałem tylko na 3 szybowe z Uokna max.0,9,czekam aktualnie na ofertę MS :)

jeszcze myślę nad Adamsem, a ostatnio zastanawiam się, czy jednak nie drewniane... :)

O widzisz,do Adamsa musze jeszcze wysłać.

Drewniane wg mnie są bardzo be ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drewno jest beeee :) ano dlatego ze sąsiad w tej chwili czyli miesiąc po wprowadzeniu się maluje wszystkie okna od nowa.

W moim przypadku gdybym miał okna drewniane a o takich marzyłem na tą chwilę nadawały by się tylko do wrzucenia do kominka jako podpałka.

nigdy bym nie przypuszczał ze firmy znajdujące się u mnie na budowie tak głęboko nie szanują pracy poprzedników.

tynkarz zasyfił wszystko co mogł zawiasy ramy , nawet szybę udało mu sie porysowac - oczywiście zapłaciłem mu za jego gratisy w postaci upierdo.....onych okien.

z drewna mam tylko dwoje drzwi od Wiktorczyka (taki lokalny nasz mercedes) a i tak jakiś kołek wprowadzając rower do garazu pierdyknąl pedałem nie raz o framugę.

ale to tylko 4 tysiące za sztukę ---- kupi się nowe :)

 

Jeśli okna derwniane owszem jak najbardziej ale jako drugie po budowie lub po elewacji i tynkach i tarasie i wowczas mozna sie godzinami na nie patrzec i podziwiac.

 

kuzyn rok temu po 6 latach użytkowania malował wszystkie okna sztuk nie wiem ile

kto zgadnie kwotę jaką musiał wydac ?????????? na tą przyjemność nie mówiąc o smrodzie i przeciągach pyle.

 

Pamiętam ze cena moich okien z eurocoloru plastiku była tylko o 2 000 niższa od drogiego drewna od Wiktorczyka

wybór plastiku był trafny i nikt mi nie wmówi ze jakis wykonawca będzie uważał na ramy okienne

nie ma takiej opcji.

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - plastiki się nie niszczą, jak ktoś przywali/zadrapie ?

Wszystko można zabezpieczyć, choć jest to dodatkowy problem. Boję się raczej, że są bardziej wrażliwe na wilgoć i się wypaczą. No i tego malowania po kilku latach, jeśli to prawda... Choć z drugiej strony, czy plastiki można jakoś odnowić ? Bo drewniane po malowaniu są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie rozumiem - plastiki się nie niszczą, jak ktoś przywali/zadrapie ?

Wszystko można zabezpieczyć, choć jest to dodatkowy problem. Boję się raczej, że są bardziej wrażliwe na wilgoć i się wypaczą. No i tego malowania po kilku latach, jeśli to prawda... Choć z drugiej strony, czy plastiki można jakoś odnowić ? Bo drewniane po malowaniu są jak nowe.

Z malowaniem to prawda,co kilka lat trzeba malować(zresztą jak każde drewno na zewnątrz) i dlatego okna drewniane są be :)

Plastików się nie odnawia,nie ma takiej potrzeby,lakier się nie ściera i nie matowieją,cały czas wyglądają jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - plastiki się nie niszczą, jak ktoś przywali/zadrapie ?

Wszystko można zabezpieczyć, choć jest to dodatkowy problem. Boję się raczej, że są bardziej wrażliwe na wilgoć i się wypaczą. No i tego malowania po kilku latach, jeśli to prawda... Choć z drugiej strony, czy plastiki można jakoś odnowić ? Bo drewniane po malowaniu są jak nowe.

 

Okna plastikowe też się niszczą mam przynajmniej 10 zdjęc zadrapań uszkodzeń i tym podobnych na moich rehau.

Tylko jakoś mi to lata ale jak widzę zywe drewno i uszkodzone drzwi bardziej mnie to rusza - nie wiem dlaczego.

 

Pamiętaj też ze są zestawy naprawcze farby do plastiku i faktycznie u mnie nie widac zarysowania. (tak bardzo nie widac jak na drzwiach)

drewniane okna po malowaniu są jak..... :) nowe drewniane po malowaniu.

 

nie znam się ale u sąsiada widzę ze malują pędzlem u sąsiadki innej malowali pod cisnieniem pistoletem czyżby dwie metody malowania.???

 

wybierając okna chciałem miec cos , co po zamontowaniu bedzie na całe życie i tylko raz na jakis czas to przetrę.

natomiast drzwi to moja fanaberia za dyszkę i trza będzie je malowac i pielęgnowac.

 

tak samo jak z jasną elewacją - nigdy więcej.

chciałem mieć jasną - jak ogrodnik się oparł o scianę pożałowałem.

 

piszesz o zafoliowaniu okien zabezpieczeniu ich :) robilem teraz 2 balkony wiesz ile wydałęm na folie aby zabezpieczyc elewację i moje marne okienka przed czarną fugą ktorą sobie zażyczyłem ???

jak bym to sprawnie policzył to na samą folie od początku budowy wydałem dobre wczasy.

 

ale i tak twierdzę ze okna drewniane są bardziej szykowne i ładniejsze niz plastiki .

moj kuzyn też tak twierdzi co prawda ma połcentymetrowe szpary zimową porą bo ma duze przeszklenia i zimą wszystko pracuje ale co tam drewno to drweno a rachunek za gaz kto to liczy jak jest siano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...