Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić ekipę do instalacji elektrycznych z okolic Katowic?

Pozdrawiam, Agnieszka

Ciezko sie do niego dodzwonic, ale jak ci sie w koncu uda to bedziesz zadowolona:

Kasprzycki z Tychów: 517920458,502342633.

On liczy elektryke na caly dom, a nie od punktu. Dzieki czemu oszczedzilismy prawie 2000:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też poproszę namiary na drewno kominkowe

 

Drewno kominkowe - pocięte na długość 40cm.

Brzoza, dąb, jesion, buk....... mieszane

Fajne.

Sam wziąłem w tym roku 2 samochody.

Najważniejsze że przekroje są fajne i do rozłupania to tak zaledwie 1/4

Cena za kubik z transportem - 120zł

Transport do 20km - czyli Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śl, Bytom, Gliwice.... nie ma problemu

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szukam projektanta wnętrz ktory wcieli w życie moje wizje - nie chcę osoby ktora narzuca swoje aranżacje.

czy u Was taka usługa też kosztuje 100 /m2

troszke mnie przybiła te cena przy moich gabarytach.

0 rabatów upustów :) jak by ci ludzie nie czuli ciężkich czasów.

 

Jak by ktoś miał namiar na osobę sprawdzoną proszę o kontakt lub wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) gdybym wiedzial wszystko był bym architektem :) a tak serio to potrzebuję porady bo boje się wtopy z wystrojem i kolorami.

Wykonawcy owszem mogą doradzic ale w większości to rzemieslnicy nie mający pojęcia o danym stylu i użyteczności pomieszczenia.

takie moje spostrzeżenie na tą chwilę. ale nie poddaję się i dalej szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a tak serio to potrzebuję porady bo boje się wtopy z wystrojem i kolorami.

TO JEST TWÓJ DOM,OPRÓCZ CIEBIE NIE BĘDZIE TAM MIESZKAŁ NIKT,BUDUJESZ DOM DLA SIEBIE,CO CI SIĘ PODOBA TO KUPUJESZ,MALUJESZ WG SWOJEGO UZNANIA,MEBLUJESZ TO WG SIEBIE :)

Dla mnie bezsensowne rozważania....

Nie sądze,żebyś nie wiedział jaki kolor Ci się podoba bo to trochę dziwne jest...żeby nie powiedzieć dosadniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i potem wychodzą pasztety , proszę Was panowie: inwestując w dom cieżko zarobione pieniądze warto się skonsultowac z osobą ktora zajmuje się tym zawodowo nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Ale oczywiscie mozna inaczej -samemu- oszczędniej i tak dalej.

 

Przymierzając sie do kuchni z piątką z przodu i pięcioma zerami mam w tej chwili około 6 projektów

6 zgoła innych rozwiązań , każde dobre ma swoje plusy i minusy

nawet nie wiedziałęm ze są takie rozwiązania i mozliwości.

dzieki Bogu projekty kuchni sa gratisowe pod warunkiem ze zostasja w salonie kuchni.

 

i tylko o to mi chodzi o podpowiedz i sugestie co bedzie lepsze wygodniejsze i oczywiśćie wizualizacje.

tylko dlaczego to kosztuje 100 za m2

 

dodam ze robie projekt ogrodu - dlaczego :) ??

bo widziałęm ogrody tworzone przez osoby znające sie na tym i i takie gdzie inwestor sadził wszystko gdzie popadnie - fatalna sprawa a sam projekt to ułamek kwoty ogrodu jak i inwestycji w dom.

 

pozdrawiam

 

Ps Arturo72 jeszcze jesteś przed ogrodem i wykańczaniem , moze niebawem zobaczysz jakie inwestorem targają rozterki co do wystroju a moj problem polega na tym ze co zobaczę w gazecie nowe wnętrze to zmieniam zdanie :) i tak naokrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i potem wychodzą pasztety , proszę Was panowie: inwestując w dom cieżko zarobione pieniądze warto się skonsultowac z osobą ktora zajmuje się tym zawodowo nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Ale oczywiscie mozna inaczej -samemu- oszczędniej i tak dalej.

Ale tu nie chodzi o oszczedność...Ten dom,ten ogród jest TWÓJ ma się Tobie podobać a nie osobie zajmującej się tym zawodowo...ltóra wymyśli rzeczy absolutnie Tobie nie pasujące i co wtedy ?

Dla mnie logiczne.Chyba,że nie budujesz domu dla siebie.

 

Przymierzając sie do kuchni z piątką z przodu i pięcioma zerami mam w tej chwili około 6 projektów

Ok,już wiem...dla mnie jesteś pusty dzbanek...

idodam ze robie projekt ogrodu - dlaczego :) ??

W Warszawie słyszałem,ze jest biuro Kamiński&Syn,specjalizują się w projektach ogrodów.Wielcy z W-wy tam podchodzą...

 

P.S.

Od wykończenia wymagasz wiele ale już same podstawy w budowie masz na poziomie mie powiem jakim...

Po prostu wstyd się na salonach pokazywać z 30cm Ytongiem i 12cm styro.To budowanie z poprzedniej epoki a na tym chyba Tobie nie zależy...

Na Twoim miejscu nad tym(12cm styro) by się zastanowił a nie skupiał na projektantach mody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj drogi kolego taki stan czyli ytonga musiałem zaakceptować bo dom budował develpoer i tak skonstruowana była budowa i zakup działki był z tym powiązany.

Dodam ze robiłem wszystko aby ten stan polepszyc i doprowadzic do tego aby dom w przyszłości był na moją kieszen , aby utrzymanie go nie było dla mnie problemem.

W tej chwili chę aby ktos pomogł mi zaprojektowac wnętrze aby było funkcjonalne i praktyczne bo mam z tym problemy (zły i stary projekt domu musiałem go akceptowac chąc mieszkac w tym miejscu)

 

Wytłumacz mi co to znaczy pusty dzbanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Wytłumacz mi co to znaczy pusty dzbanek ?

Ładna kuchnia to nie znaczy droga kuchnia,że wydasz 50 kawałków na meble kuchenne to nie znaczy,że będziesz miał ładną i praktyczną kuchnię.Będziesz miał gniota nie dostosowanego do Siebie tylko z wyglądu dla innych.

Za 10tys.zł można mieć super kuchenkę dostosowaną do własnych potrzeb.

Ty nie określasz własnych potrzeb,Ty rzucasz cenę i chcesz mieć kuchnię dla ? Pytanie dla kogo.

Tak zachowuje się pusty dzbanek...

Ps Arturo72 jeszcze jesteś przed ogrodem i wykańczaniem , moze niebawem zobaczysz jakie inwestorem targają rozterki co do wystroju a moj problem polega na tym ze co zobaczę w gazecie nowe wnętrze to zmieniam zdanie :) i tak naokrągło.

Nie,ja już mam swój pomysł na ogród i żaden projektant mi do szczęścia nie jest potrzebny :)

To będzie ogród mój/nasz i dla mnie/dla nas...Ja mam się w nim czuć dobrze a nie jakiś tam projektant.

Wystrój wnętrza też mamy już zaplanowany,na pewno będzie to nasze wnętrze i będziemy się czuć w nim dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur kiedys ze 3 lata temu byłem porywczy i strasznie narwany

temat budowy i kilka innych spraw mnie troszkę sprowadziło na ziemię do tego stopnia ze nie wdam się Tobą w polemikę i postaram Cie nie obrazic tak jak Ty to zrobiłes. Ale cięzko mi to przychodzi oj kurwa cieżko zeby .......

 

Postaraj sie stonowac wypowiedzi bo widze ze masz z tym problem, będzie zdrowiej dla Ciebie ja to sprawdziłem na sobie :) stary wiem co mówie

 

Jeszcze na koniec taki dinks Ci zaserwuję.

Sąsiad wybudował dom na przeciw

dał ponad melon (stac go to dał) nie win go za to

sprzedał za rok z zyskiem poł melona fakt autentyczny bo to znajomy wiesz dlaczego

bo trafi na klienta ktoremu spodobalo sie wnetrze zaprojektowane przez studio z Krakowa ot to Jemu sie oplacilo.

 

Pozdrawiam Ciebie stary cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sąsiad wybudował dom na przeciw

dał ponad melon (stac go to dał) nie win go za to

sprzedał za rok z zyskiem poł melona fakt autentyczny bo to znajomy wiesz dlaczego

bo trafi na klienta ktoremu spodobalo sie wnetrze zaprojektowane przez studio z Krakowa ot to Jemu sie oplacilo.

 

Pozdrawiam Ciebie stary cieplutko.

Potwierdzasz,że "pusty dzbanek" to dobre określenie.Ja buduję jedynie za 250tys.zł ale ja buduje dla siebie a Ty dla sąsiada...bo w Twoim domu nic własnego nie będziesz miał,oprócz kasy wydanej na projektanta mody.

Dlatego ten dom będzie pusty tak samo jak pusty...jest Twój system izolacyjny.

Aż wstyd,nawet przed sąsiadem ale sąsiad się nie zna zapewne,dla niego ważna jest droga PCi czy drogi kominek ;)

Izolacji nie widać ale PCi i kominek owszem...

Ale ja jestem lepszy,będę grzał najdroższym medium jakie może być ;)

Jakiś powód do chwalenia jest w sprawie "drogości" ;)

Sąsiad ani Ty mnie nie przebijecie,przynajmniej w tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trać sensu budowy w tym dążeniu do minimalizacji kosztów bo nie o to chodzi.

Każdy stawia swojego klocka dla sobie i jak potrafi.

Widzę ciągle w Twoich wypowiedziach rachunki kalkulacje i cyfry.

Bardzo dobrze ale oby one Tobą nie zawładnęły bo nie będziesz miał przyjemności mieszkania jak rachunek w danym miesiącu przekroczy Twoje założenia o 50 zł.

 

Artur jesli tak się stanie pożyczę Ci ,nie martw się masz to u mniej jak w banku.

wiesz dlaczego? bo jak Ty liczysz i czytasz ja skupiam się na zarabianiu.

Ty skupiasz sie na minimalizacji wydatków ja odwrotnie - mamy troszkę inny system.

 

Ja mam pusty zimny dom , gole sciany nic nie warte, Ty masz wspaniałą technologię i plany na wspaniałe swoje miejsce na ziemi za 250 000 złociszy.

 

Ale wisz co jest w tym najlepsze :) to ze mam do tego prawo i nawet jak bys bardzo tego pragnął to nic z tym nie zrobisz bo to moje :)

a to ze zapłace 400 zł za gaz za miesiąc Artur kolego kogo to obchodzi ???

Ciebie ??

lubisz sie onanizowac widząc projekt twojego domu o niskim zapotrzebowaniu na energię ? masz prawo chłopie, buduj se i za 20 000.

 

Liczyłem tylko na kontakt i polecenie projektanta a nie wypowiedz dewianta zaslepionego oszczędnością.

 

Przepraszam Cię za te słowa Arczi chłopie złoty wybacz mi proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur jesli tak się stanie pożyczę Ci ,nie martw się masz to u mniej jak w banku.

wiesz dlaczego? bo jak Ty liczysz i czytasz ja skupiam się na zarabianiu.

Ty skupiasz sie na minimalizacji wydatków ja odwrotnie - mamy troszkę inny system.

.

Cały czas potwierdzam swoje zdanie="pusty dzbanek".Chłopie stać mnie na budowę ale ja buduję dla siebie,tego nie możesz zrozumieć !

Co z tego,że wydam 0,5mln.zł,na projektantów,drogie meble, itp.stac mnie, ale to nie będzie moja budowa nie mój dom nie dla mnie ? Jesteś biednym człowiekiem dla mnie !

Bez własnego ja człowiek jest niczym i nikim !

Ja decyduje o sobie a o Tobie decydują inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas potwierdzam swoje zdanie="pusty dzbanek".Chłopie stać mnie na budowę ale ja buduję dla siebie,tego nie możesz zrozumieć !

Co z tego,że wydam 0,5mln.zł,na projektantów,drogie meble, itp.stac mnie, ale to nie będzie moja budowa nie mój dom nie dla mnie ? Jesteś biednym człowiekiem dla mnie !

Bez własnego ja człowiek jest niczym i nikim !

Ja decyduje o sobie a o Tobie decydują inni :)

Każdy buduje jak chce. I tego nie potrafisz zrozumieć. Ktoś ma pieniądze, to dlaczego nie może kupić kuchni za 50k? Oczywiście nie oznacza to że kuchnia za 10k (chociaż wątpię czy da się zmieścić w tej kwocie, chyba że mowa o samych meblach do małej kuchni) będzie brzydka, czy niefunkcjonalna. Wszystko zależy od projektu.

A projekt najlepiej żeby zrobił ktoś, kto ma pojęcie. Może to być sam inwestor - jeśli to pojęcie ma. Jeśli chodzi o projektantów, to właśnie inwestor określa jak co ma wyglądać. To tak jak z autem na przykład (mam nadzieję temat dość Ci bliski). Auto sam sobie wybierasz jakie chcesz. Takie które spełnia Twoje oczekiwania, zarówno co do funkcjonalności jak i wyglądu. Ale nie projektujesz go. Ktoś zaprojektował to auto za Ciebie, a ty tylko wybrałeś. Podobnie jest z projektami wnętrz.

Ty określasz jak to wnętrze ma wyglądać, jakie ma mieć kolory, wystrój i jaki styl. Swój dom akurat sami sobie wystroiliśmy, ale mam znajomego który korzystał z usług architekta wnętrz i wiem jak to wygląda.

Mam wrażenie że przemawia przez Ciebie zazdrość (zupełnie nie wiem dlaczego), tylko tym można wytłumaczyć obrażanie kogoś dlatego, że kupuje drogą kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez nerw panowie szlachta ...!!

Bardzo dobrze, że nareszcie jest jakaś dyskusja , szkoda tylko że tak nerwowo.

Widze tu trochę niekonsekwencji w wypowiedzi f.5, ale ...skoro masz kase i nieźle zarabiasz to możesz ją równie nieźle wydawać. Biznes na nieruchomościach sie zdarza , ale rzadko, bo do tanga trza dwojga.

Uważam , że dom ma być przede wszystkim dopasowany do mnie , chyba że z góry zakładam ew. biznes na handlu nieruchomościami. Mój Dom ma być dla mnie wygodny i funkcjonalny, estetyczny i to Ja mam sie cieszyć nim a nie ktoś inny, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie i racje. Ekonomia i zdanie sąsiadów są ważne ale w drugiej kolejności. Jeśli chodzi o ogrody, to ogrodnik zawsze "przesadza" - i wcześniej i później i dosłownie i w przenośni, bo takie jest życie i radość uczestniczenia w życiu ogrodu a nie tylko patrzenia na gotowe.

Zachęcam innych do dyskusji, ale bez wykrzykników i epitetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zawsze jest zatwierdzany przez inwestora. Jeśli jest "przesadzony", to przecież nie trzeba go akceptować. Oczywiście, że dom ma być dopasowany do mnie, ale wcale nie znaczy, że jeśli zaprojektuje go projektant, to nie będzie?

Weźmy na przykład projekt samego domu? Pomijając kwestię uprawnień, to czy ktoś sam projektował(by) swój dom? Oczywiście każdy określa, jaki ma być duży, jak wyglądać, wszystkie detale, itp. Ale projekt robi architekt. I wcale nie oznacza to, że dom będzie przez to niedopasowany do naszych potrzeb.

Zgadzam się, że można sobie samemu wszystko wymyślić, zaprojektować od wnętrza po ogród. Ale trzeba się znać, czyli obejrzeć n projektów, poczytać co i jak, czyli spędzić nad tym kupę czasu. Nie wszyscy maja na to czas i chęci. Nie wszyscy mają też poczucie estetyki, co doskonale widać na niektórych zdjęciach. W takim wypadku lepiej jest skorzystać z pomocy kogoś, kto się po prostu na tym zna.

Zresztą każdy robi jak chce. Mi chodzi tylko o to, że nie ma podejścia idealnego dla każdego. A Arturo72 ewidentnie twierdzi że jego podejście jest najlepsze, dodatkowo wyzywając oponentów od "pustych dzbanów". A powód? F.5 zapytał o namiary na architekta wnętrz. To tak jakbym spytał gdzie mogę dostać beton komórkowy, a ktoś odpowiedział, że beton komórkowy jest bez sensu, że robię dla siebie i powinienem robić z ceramiki. Ani pomoc, ani na temat.

Nie ma zresztą sensu tego tematu ciągnąć, skupmy się właśnie na pomaganiu sobie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...