Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Ja jestem na ukończeniu. Nie zatrudniałem żadnych projektantów, bo każdy z nich, jak każdy człowiek ma swój gust i stara się wmówić klientowi że to co on zrobił jest najlepsze. Ale nad katalogami i folderami przesiedziałem chyba kilkaset godzin. Aż wybrałem to co mi się podoba. I jestem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cały czas potwierdzam swoje zdanie="pusty dzbanek".Chłopie stać mnie na budowę ale ja buduję dla siebie,tego nie możesz zrozumieć !

Co z tego,że wydam 0,5mln.zł,na projektantów,drogie meble, itp.stac mnie, ale to nie będzie moja budowa nie mój dom nie dla mnie ? Jesteś biednym człowiekiem dla mnie !

Bez własnego ja człowiek jest niczym i nikim !

Ja decyduje o sobie a o Tobie decydują inni :)

 

Arturenku słońce ty moje co powiesz na to :

- projekt ktory zakupiłem to była bryła 10x10 m a w srodku 0 scian strop podpaty 2 podporami słupami

całośc dół i gora sam zaprojektowałem mowie o sciankach działowych

czy teraz moj dom jest bardziej moj niż Twoj zkupiony u dilera Arturo odpowiedz proszczę Cie ..........................

 

Dodam ze aby postawic scianki działowe i byc w zgodzie ze wszystkim na swiecie wziąłem projektanta i i TERAZ SŁUCHAJ zapłaciłem mu 2000 zł aby moje

mysli przelał na papier wiesz po co ??????????????????????

aby budowlaniec nie pytał mnie co godzine gdzie ma stawiac cegłę i aby budowlanca rozliczyc z tego co na projekcie

 

i teraz pytam na forum O BUDOWIANIU ktory dom jest bardziej własciciela moj ze wszystkimi błędami bo takich mam 1000 czy Twoj ktorego jeszcze nie masz? Arczi brachu odpowiedz mi ..............................................

 

Arczi jestes na początku budowy moj kosztorys opiewał na 500 000 sciana 1 warstwowa ytong 30 cm

na tą chwilę podwajam koszt budowy :) stary nie dlatego ze mam kasę FAKT BUDUJE BEZ KREDYTU ale na litośc Boga znam ludzi ktorym sie to opłaciło i nawet jak bede w przyszłosci musiał sprzedac moj dom z naciskiem na MOJ to w 100 % zarobie na nim.

 

A wiesz dlaczego :) powiem Ci w sekrecie bo sama działka na ktorej jest ów dom jest wara w tej chwili bez pierdnieica 600 000 i to nie o tym decyduję tylko rynek. a kupilem ja za 6 x mniej liczyć widzę umniesz wiec ito zrozumiesz o czy mpiszę dlatego z doswiadczenia wiem a mam przynajmniej 4 znajomych ktorzy mocno siedzia w nieruchomosciach ze tanie mieszkania sie ciezko sprzedają ale drogie domy i najdrozsze tereny inwestycyjne w moim miescie schodzą na pinu.

 

Murapol mieszkania po 4500 zł za metr czyli 70m x 4500 300 000 dodaj 2 miejsc parkingowe za 40 000 dodaj wejscie do takiego domu wyposazenie masz

 

400 000 jak z bicza strzelił i teraz co najsmieszniejsze kurwa sprzedane na pinu. promocja panie.

 

dlatego na tym etapie chcę sie posiłkowac architektem a dlaczego pytam o tym na forum ????????????? bo kurwa w tychach wszyscy maja terminy owszem ale na kwiecien. o czym to swiadczy dopowiedz sobie sam.

 

pozdrawiam jak zwykle ciepło radek

 

Dodam ze stac mnie na 3 metry styropianu na scianę i w kolorze szarym rozowym i zielonym a wiesz dlaczego kupilem 12 austroterma????

 

bo ktos mi doradził ze ma dziurki i odda ewentualną parę wodną a chcę byc w zgodzie z ytongiem i jego zakichaną filozofią a 12 cm to najwieksza grubośc dla styro austroterma w dziurki --- ogolnie sram na ytong zle tłumi dzwięki i teraz bym budował z normalnego materiału.

 

dodam też ze robiąc elewacje z kabe i tynk silikonowy mam na to gwarancje a o to mi chodziło a ze nie mam 40 cm styro no coz jestes lepszy.

 

rurki narazie nieocieplone bo pom.gospodarcze jeszcze nie skonczone więc spokojna Twoja głowa bedzie najlepsza izolacja dostępna na rynku :) zart normalną kupię bo kryzys :)

to nie pompa ciepła tylko kocioł na najdrozsze paliwo czyli gaz oczywiscie kocioł najdroższy i to nie dlatego ze mam siano tylko 20 lat zapierdalałem w robocie jak w łagrze i wydając szmal chcałem sobie zrobic DOBRZE bo jestem tez onanistą sprzentowym i wole zjesc obiad w domu niz w knajpie a kupic sobie lepszy kran lub piec czy to dobrze ??? czas pokaże.

 

Mpopław w innym poscie pisze ze kolektory sa nie opłacalne :) coz z tego jak to dla mnie nie istotne bo juz je mam i juz się spłacają a ze jak piszę Mpopław zostałem ostrzyżony , nie mam nic przeciwko temu - bo jak ja strzygę to i mnie mogą strzyc gdyby nie to to mogły by mi wyrosnąc pejsy i dziwacznie by na mnie patrzyli wiadomo o co chodzi jeszcze jarmułka na głowę czarna szata i w drogę walić głową w sianę (nie obrażając nikogo)

 

Zatem pozwolisz ze skorzystam jednak z usług projektanta wnętrz czy dalej bedziesz mnie jebał za moj pomysł ???

 

PS marzy mi sie łazienka w drewnie kurka wodna cos takiego tylko płytki jasniejsze

 

http://images35.fotosik.pl/1083/6e756d36b687c646.jpg

 

Wiem Wiem pusty dzbanek :) ALE JAK PUSTY I JAKI TO DZBANEK MOZE TO rosenthal CI KTORZY MAJĄ TO WIEDZĄ O CO CHODZI.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogrody, to ogrodnik zawsze "przesadza" - i wcześniej i później i dosłownie i w przenośni, bo takie jest życie i radość uczestniczenia w życiu ogrodu a nie tylko patrzenia na gotowe.

Zachęcam innych do dyskusji, ale bez wykrzykników i epitetów.

 

Ale Bodzio popatrz :

Jesli mam do obsadzenia 2000 m2 i z 3 stron sąsiadów oddalonych o najbliższy 10-15 metrów czy nie warto wziąśc projekt aby ktoś zaproponował rosliny ktore odizolują mnie od sąsiada abym mu nie robił kuku chodząc w galotach przed oknem :) co innego moja ale JA :)

takie dałem wytyczne.

izolacja od sąsiadów, drewutnia, pomieszczenie na narzędzia kosiarkę i wizualizację tego wszystkiego.

A czy ogród bedzie się robił rok czy 20 lat to moja prywatna sprawa i urzędu skarbowego :)

Wiemy dobrze ile to moze kosztowac ale czy nie warto zapłacic za projekt 10 zł za metr czyli 1000 zł aby na całe pozniejsze zycie realizować ów projekt ???

 

Czy mam poswięcac 2 godziny dziennie aby czytac o roslinach czego nie lubią a co lubią i tak juz siedzę na forum jak kołek i czytam o standardach ogolnych a zainteresowania mam zgoła inne.

Dlatego zdecydowałem sie na projektanta ogrodu ot co.

 

sory za te no ........ te epitety i wykrzyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chociaż nie posiłuję się architektem wnętrz to uważam że niektórzy nawet powinni zatrudniać i korzystać z ich usług.A Ci naprawdę dobrzy od wnętrz mogą poddać takie pomysły na które my byśmy nie wpadli.Co do całości to przecież najpierw jest rozmowa co lubimy i czego nie, nie jest to po to aby na ślepo zgadzać się na wszystko co nam zaproponują.Ja widziałam pomysły pseudo architektów wnętrz i naprawdę dokonałe tych co się na tym znają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - moi teściowie zatrudnili architekta wnętrz i gdybym miał nadmiar kasy też bym zatrudnił.

Niestety budując pierwszy raz popełniamy wiele prostych błędów, które architekt wyłapuje. Niełatwo jest dobrać kolory, tapety, światło mając tylko wyobrażenie jaki powinien być efekt, bo ten zwykle jest odległy od zamierzenia. Nie mówiąc już o funkcjonalności pewnych rozwiązań. Architekt z doświadczeniem potrafi doradzić co zrobić, by uzyskać efekt, który nas interesuje. Dodatkowo w przypadku teściów, zajmował się też wynajdowaniem ekip oraz materiałów. Dom wygląda super i jest przytulny jednocześnie. Nie mówię, że nie da się tego uzyskać samemu, ale jest to trudne i zwykle po jakimś czasie dostrzegamy, co można by inaczej zrobić i albo robimy remont, albo przyzwyczajamy się. Ja zwykle wybieram 2. opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5: Gdybym to wiedział wcześniej, zrobiłbym wtedy najbardziej wypasioną instalację elektryczną w Tychach, a Ja w niewiedzy zrobiłem tylko zwykły standard.

Teraz ta instalacja zaniża wartość domu... Proponuję przeróbkę na miarę XXII wieku. Może tchniemy trochę życia w ten dom?

:)

 

Widzi Pan Panie Robercie otóż instaacją jest też mojego projektu przy Pana pomocy nieprawdaż ???

Proszę przypomnieć sobie ile czasu zmarudziliśmy na (obgadywaniu) punktów( były też niedziele ???), miał Pan bardziej Męczącego klienta :) proszę o szczerą odpowiedz !!! :)

Czy moja instalacja proszę mi przypomniec cenę to naprawdę standard :) całe szczęscie nic mi w niej nie brakuje a nawet mam za duzo punktów ....

 

No nie mogłem się powstrzymac od krótkiej polemiki z Arturo ze to bedzie pusty dzbanek :) nie w tym przypadku

instalację wodną tez sam projektowałem

nad parapetami siedziałem okrągłe 2 tygodnie sam

dolną łazienkę przprojektowałem choć zapłaciłem za projekt :)

 

taras nie wspomnę ale utknęłem na gornej łazience i ona mnie stopuje nie mowiąc o wnętrzu ,

totalny brak wiedzy przy tego typu wielkościach i rozstawie scianek.

 

Apropos Panie Robert proszę o mnie pamiętac rolety oswietlenie przed garaż i kontakty szczelne 2 sztuki albo ne elewacje lub wpuszczane.

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - moi teściowie zatrudnili architekta wnętrz i gdybym miał nadmiar kasy też bym zatrudnił.

Niestety budując pierwszy raz popełniamy wiele prostych błędów, które architekt wyłapuje. Niełatwo jest dobrać kolory, tapety, światło mając tylko wyobrażenie jaki powinien być efekt, bo ten zwykle jest odległy od zamierzenia. Nie mówiąc już o funkcjonalności pewnych rozwiązań. Architekt z doświadczeniem potrafi doradzić co zrobić, by uzyskać efekt, który nas interesuje. Dodatkowo w przypadku teściów, zajmował się też wynajdowaniem ekip oraz materiałów. Dom wygląda super i jest przytulny jednocześnie. Nie mówię, że nie da się tego uzyskać samemu, ale jest to trudne i zwykle po jakimś czasie dostrzegamy, co można by inaczej zrobić i albo robimy remont, albo przyzwyczajamy się. Ja zwykle wybieram 2. opcję :)

 

oto tak naprawdę sedno sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ubiegał się o zwrot kosztów z kopalni Bielszowice ?

Jeśli tak, bardzo proszę o info jakich dokumentów wymagają i co jest potrzebne

 

P.S.

Bardzo ciekawa (i nerwowa) dyskusja na temat wynajmowania architekta.

Każdy ma prawo do swojego zdania.

W moim przypadku - gdybym miała nadmiar kasy to wynajęłabym architekta wnętrz, ale nie z pododu braku pomysłów, ale raczej z ich nadmiaru i pozbierania tego wszystkiego jakoś do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał mi do oddania stelaż podtynkowy kompletny z deską , przyciskiem i miską wiszącą. Był zamontowany pod KG (bez płytek) w fazie urządzania. Zmieniła się koncepcja łazienki i został wymontowany (pozostały ślady pianki na stelażu) Przycisk nowy biały nieużywany (nie był ucinany do montażu). Do odbioru w Jaworznie (za piwo na święta) lub przywiozę w okolice Katowic za zwrotem benzyny :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ubiegał się o zwrot kosztów z kopalni Bielszowice ?

Jeśli tak, bardzo proszę o info jakich dokumentów wymagają i co jest potrzebne

 

P.S.

Bardzo ciekawa (i nerwowa) dyskusja na temat wynajmowania architekta.

Każdy ma prawo do swojego zdania.

W moim przypadku - gdybym miała nadmiar kasy to wynajęłabym architekta wnętrz, ale nie z pododu braku pomysłów, ale raczej z ich nadmiaru i pozbierania tego wszystkiego jakoś do kupy

 

Ja też jestem zainteresowany .Mój architekt wpędził mnie ostatnio w "dołek" ,bo mówi ,że góra 10tyś.dostanę zwrotu:o

Wymiary domu :8.30m x 9.50m, II kategoria szkód (działka z widokiem na szyb KWK Bielszowice-odległość ok.300-400m:)) zabezpieczenia zrobione na III kategorię gdyż kopalnia podała w piśmie ,że II kategorię gwarantują tylko do 2020r.a potem nie wiadomo.Mam nadzieję ,że mój archi się myli ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kopalnia Bielszowice jeszcze dużo wypłacała w tym roku nie wiem. Ja akurat oddawałam na kopalnię Halemba i tam bardzo mało juz zwracają,wrrr.Miałam kosztorys na 37tyś a dostałam zwrotu 12 tys ;(,znajomi mieli kosztorys na 38 tyś,a dostali zwrotu z kopalni Bielszowice 34 tyś.Zresztą Pani ze szkód górniczych sama mi powiedziała,ze kopalnia Halemba obcina kosztorysy jak się da,bo nie maja tyle kasy ile wniosków o zwrot z nowych budów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... ale gorąco się zrobiło i to w środku grudnia ;). Kilka tygodni temu zadałam podobne pytanie odnośnie poszukiwania architekta wnętrz. Zostało potraktowane w podobnym sensie - że to "bez sensu", choć na szczęście bez takiej dawki emocji ;).

Nie do końca rozumiem dlaczego na siłę przekonuje się inne osoby do własnych racji. Każdy ma prawo do swoich i wypada je po prostu szanować, a nie oceniać. Jeśli nie potrafimy pomóc, to pozwólmy to zrobić osobom, które chcą to uczynić :).

 

f.5

100 zł za m2, to całkiem przyzwoita cena. W moich poszukiwaniach (kontaktowałam się z 4 firmami) tylko jedna była poniżej. Pani chciała 50 zł za metr. Nieco nieufnie poprosiłam o jej dotychczasowe dokonania i... zrozumiałam skąd ta cena ;). Reszta wahała się w granicach 100-160 za m2. Ta najdroższa zaproponowała rabat 20% jeśli zgodzę się na opublikowanie zdjęć z realizacji. Potem jeszcze miałam telefon, że jeśli zamówię u nich meble, które zaprojektują, to projekt będzie sporo tańszy (chyba o połowę - już nie pamiętam, bo ze względu na cenę odpuściłam).

Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się jeszcze, bo środki topnieją w tempie zastraszającym, ale gdybym miała większy komfort finansowy, to na pewno zaprosiłabym do współpracy profesjonalistów. Wierzę, że dobry projektant/architekt wnętrz uwzględni preferencje inwestora, a nie przekonuje do własnych, jedynie słusznych wizji. To podstawa współpracy.

Tymczasem sama walczę z pomysłami będącymi mieszanką znalezionych inspiracji i inwencji własnej. Aktualnie panuje w tym nadmierny eklektyzm, ale moja wizja powoli klaruje się ;).

 

aaa... zajrzyj do dziennika sol26. Towarzyszy jej dokładnie ta sama inspiracja łazienki. Ma wizualizację stworzoną na jej wzór. Całkiem ładnie to wyszło. Z tym biurem projektowym też się kontaktowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się jeszcze, bo środki topnieją w tempie zastraszającym

;)

Zawsze wychodzę z założenia ,że "mierz siły na zamiary ",

a że trochę życia mam za sobą to wiem,że jest to szczera prawda ;)

Z kredytu można zrobić wszystko,nawet zatrudnić architekta z największego biura w W-wie :)

P.S.

Po doświadczeniach znajomych,ja nie mam zamiaru oddać komornikowi łatwą ręką dorobku całego życia....to taka przestroga dla młodych szalonych,dla których najważniejsze jest "dzisiaj" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Zawsze wychodzę z założenia ,że "mierz siły na zamiary ",

a że trochę życia mam za sobą to wiem,że jest to szczera prawda ;)

Z kredytu można zrobić wszystko,nawet zatrudnić architekta z największego biura w W-wie :)

P.S.

Po doświadczeniach znajomych,ja nie mam zamiaru oddać komornikowi łatwą ręką dorobku całego życia....to taka przestroga dla młodych szalonych,dla których najważniejsze jest "dzisiaj" ;)

 

Wycinanie zdań z kontekstu pozbawia ich sensu tego "co autor miał na myśli" :).

Ja też młoda bynajmniej nie jestem (nie sądziłam, że kiedykolwiek będę się do tego tak publicznie przyznawać ;)). Właśnie dlatego, że mierzę siły na zamiary rezygnuję z tego, co wydaje mi się być "mniejszą potrzebą", a domek budujemy... bez kredytu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...