Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Budować będę w Nieborowicach (droga na Rybnik, na wysokości Knurowa). Mamy już wstępne oferty z Bustera i Saga-polu. Czas się teraz wybrać do Buildera i Kolbudu.

Dzięki za informacje.

Planowaliśmy kupić wszystkie materiały na stan surowy zamknięty przed 1 maja a to co nam się nie uda do tego czasu wykorzystać, przetrzymać w hurtowniach. Ale podobno wyszło zarządzenie naszego ukochanego :evil: min.fin. że nie ważne czy ten materiał został sprzedany przed wejściem VAT 22% - liczy sie ze jest na placu hurtowni w dniu 1 maja i ten materiał hurtownia ma sprzedać z VATem 22%. Wiekszo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów.

Forum Muratora śledzę (pasywnie) już ponad 1,5 roku, ale na grupę górnośląską trafiłem przypadkiem kilka dni temu i poczułem się jak w domu :lol: .

Pozdrawiam wszystkich budujących i wykończających (się).

 

Mała - sprawdź firmę BUDO-ZBYT w Rybniku ul. Wierzbowa (rondo z MacDonaldsem i BP, obok zajezdni MPK). Ja brałem i biorę od nich większość "grubych" materiałów (PTH, blachodachówka, rynny). Można wytargować niezłe upusty, po kilku przedpłatach - odroczony termin, dostałem przydzielonego "handlowca-opiekuna" i z nim jednym się kontaktuję, bezpłatny transport ok. 20 km bez problemu - do Ciebie będzie bliżej.

Drobne materiały (gwoździe, papa, cement, wapno) biorę z hurtowni którą mam pod bokiem (200m) - jak trzeba coś "na szybko" to nawet przywiozą w 15 minut widlakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam kupic materiał na ściany i dach. Szukam dobrych, tanich hurtowni co dają duże upusty,rabaty; okolice Katowic, Mysłowic.

 

Pozdrawiam.

 

Cześć!

Nie zawsze w najbliższych hurtowniach uzyskasz najkorzystniejszą cenę (loco budowa). Napisz czego konkretnie szukasz w danej chwili, wielu z nas jeździ po hurtowniach, podamy ceny, telefony...

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć!

Nie zawsze w najbliższych hurtowniach uzyskasz najkorzystniejszą cenę (loco budowa). Napisz czego konkretnie szukasz w danej chwili, wielu z nas jeździ po hurtowniach, podamy ceny, telefony...

Powodzenia!

 

Zgadza się, ale jeździć 10 czy 20 km po 5 kg gwoździ, bo tańsze o 5 groszy - a właśnie zabrakło - chyba trochę bez sensu.

Dlatego drobiazgi biorę (też z upustem) z najbliższej hurtowni. Jadę ja, teść lub nawet któryś z budowlańców (oczywiście po moim telefonie do hurtowni) i na WZtkę bierzemy potrzebny towar. Rozliczenie, faktura i przelew na koniec miesiąca. To chyba optymalne rozwiazanie - u mnie się sprawdziło - oszczedzam czas budowlańców i swój, samochód, benzyna a to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur69 - zgadzam się w 100% z Tobą, ale przy odrobinie dobrej woli zauważysz, że nie namawiam Scrollka do podróżowania, tylko do pisania na forum... :wink:.

 

Jasne, to też nie pisałem o duuuużych zakupach, tylko o drobiazgach które trzeba szybko dostarczyć na budowę bo: "panie, jeszcze ze trzy kilo tych 3 calowych" :wink: .

Kupując większe ilości warto (trzeba): odwiedzić kilka hurtowni, wykonać kilka telefonów, spytać na Forum*. :wink:

 

* niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do budujących w Gliwicach i okolicach. Czy możecie polecić spawdzone, solidne i tanie hurtownie.

Ja brałem ytong i parę innych rzeczy w Sagapolu. Mimo że buduję w Miasteczku to transport nie był problemem. Wczoraj dzwoniłem do nich za styropianem i też przy rachunku rzędu 1500 miałem ok. 200 zł taniej niż u mnie "niby" po znajomości. A transport też po drobnym oporze zaoferowano mi w cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i mam nadzieję jeszcze w pierwszym półroczu zacząć budować. Działkę mam na granicy Katowic i Mikołowa. Miło mi dołączyć do "Klubu Budujących". Cieszę się, że nie jestem sam i jest gdzie zapytać o radę.

Obecnie jestem na etapie szukania ludzi do budowania. Pytałem trzy ekipy i wszyscy chcą w granicach 40.000. (174mkw. bez piwnic, prosty dach) Może ci, którzy u Was skończyli będą tańsi. Podeślijcie na nich namiary.

 

Pzdr.

misiek72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel odnośnie ekipy. :D

W tym temecie zaczyna się robić wesoło, po porównaniu ofert i zadaniu kilku pytań typu: "...a dlaczego w tym punkcie jesteście tacy drodzy, bo inni wycenili fundament na ..." nagle ceny spadają.

Co mnie cieszy, bo przecież o to chodzi.

 

Dam wam znać do jakiego poziomu "rabatu" uda się zejść.

 

AldonkaS:

Buduje badzo blisko: Katowice-Zarzecze, tuż przy granicy z Mikołowem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

 

Jeszcze raz w sprawie materiałów budowlanych,

potrzebuję ok 1300 szt bloczków betonu komórkowego 36cm,

dachówke cementowa (esówke) pow. 220m2

 

Zamierzam to kupić do maja jesli macie jakieś namiary na hurtownie, składy budowlane dajcie znać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Was wszystkich przywitać :D

Od kilku tygodni czytam na bieżąco wszystkie wątki na forum, jednak dopiero dziś postanowiłam powiedzieć coś od siebie :) Jestem z okolic Rybnika i razem z mężem zamierzamy zacząć budowę od wiosny. Mamy już wybrany projekt, którym jest "Kaprys" z pracowni Archeton. Nasz wybór już raczej się nie zmieni, gdyż dość istotnym dla nas elementem jest dwustanowiskowy garaż odraz podpiwniczenie. Niestety zarówno ja jak i mąż nie mamy pojęcia o budowaniu, zdajemy sobie jedynie sprawę z ogggggggrrroomnych kosztów które nas czekają :-? i chyba właśnie dlatego się tutaj znalazłam :)

Dołączam się więc do prośby mojego przedmówcy i proszę o namiary na hurtownie oraz jakieś składy (najlepiej z okolic Rybnika i Gliwic), gdyż do połowy marca zamierzam zakupić bloczki fundamentowe na piwnice.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i cieszę się, że nie jestem sama na placu boju. Mam nadzieję, że mogę na Was liczyć.

Wszystkim budującym życzę powodzenia i jak najszybszego ukończenia swojego wymarzonego domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w grupie, jeżeli chodzi o hurtownie to wybór jest dość duży:

Rybnik to np. Kolbud, Budozbyt,

Gliwice - Buster, Builider, Sagapol, to z tych większych, ale zapewne są

też mniejsze składy. Bloczki betonowe kupowałem w Rybniku f-ma Lubar,

poza tym Domrok na Wilczy, Pref-Rem, "Szwan&Golec" w Knurowie,

betoniarnia w Rudach

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...