Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i proszę Sz. Klubowiczów o pomoc! Muszę zaplanować wentylację i szukam firmy z okolic Katowic, która od razu mądrze zaprojektuje system GWC+reku+DGP, a jeszcze do tego tanio sprzeda dobre materiały (utopia?!). Czy ktoś może kogoś polecić? Aha i jeszcze okna PCV - kogo polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jamles!

A kupiłeś DF40, czy DF35? Układałeś sam? Nie rwała się zbytnio?

Leszek

ja mam DF40, jestem w trakcie układania, trzeba trochę uważać przy

układaniu, aby nie porozrywać, dosyć mocno pyli, więc okulary, maska

są raczej konieczne

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nazywam się Tomek i zaczynam budowę w Pyskowicach. W przyszłym tygodniu odbieram pozwolenie na budowę (tak mi powiedzieli w starostwie), mam kilka wycen na materiały standardowo Buster, Sagapol, Builder, Kolbud, ale najciekawiej wychodzi jak na razie Buster. W przyszłym tygodniu mam zamiar zamknąć temat materiałów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam dachówkę braasa brązową grecką, okna drewniane firmy Gartfen z Żor.

Dzieki Agaton, czy ta firma Gartfen ma jakąś strone internetową ? A moze dałabyś mi jakies namiary na nią ? Czy znasz moze jakąś hurtownie, gdzie udałoby mi się uzyskać interesujący rabat na dachówkę Brass ? Brałem ją pod uwagę i zaczynam sie przekonywać. Tyle tylko, ze moze wybiore celtycką czerwoną. Z gory dzieki ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad Celtycką - mnie w składach informowali, że to straszna tandeta (jak sie przyjrzysz z bliska to sam powiesz to samo :wink: ; Grecka zresztą też). Zastanów sie nad podwójnym S. Do 15 marca w builderze jest promocja (troche naciagana :evil: ). Jak kupisz cały dach (czyli dachówke z wykończeniami), rynny BRASS i okna dachowe (jeśli posiadasz) to dostaniesz 20% rabatu - przynajmniej ja tyle dostałam (dach około 240m2 - prosty dwuspadowy z dostawianym garażem + 4 okna połaciowe). Całość przed rabatem to 22kPLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Buildera. Firma ma stronę internetową. Ja kupowałem u nich cały materiał. Również dachówę Braasa podwójne S (DS). Wszystko było OK.

Mam pytania do budujących Ślązaków:

 

1. Jaka powinna być grubość wełny do ocieplenia dachu (mam krokwie 8*16cm) i jakiej grubość powinny być płyty karton-gips

?

2. Gdzie można korzystnie kupić wełnę mineralną, a gdzie płyty karton-gips?

 

3. Ile kosztuje robocizna w tego typu pracach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Buildera. Firma ma stronę internetową. Ja kupowałem u nich cały materiał. Również dachówę Braasa podwójne S (DS). Wszystko było OK.

Mam pytania do budujących Ślązaków:

 

1. Jaka powinna być grubość wełny do ocieplenia dachu (mam krokwie 8*16cm) i jakiej grubość powinny być płyty karton-gips

?

2. Gdzie można korzystnie kupić wełnę mineralną, a gdzie płyty karton-gips?

 

3. Ile kosztuje robocizna w tego typu pracach?

Bonifacy !

Sorry, ta poprzednia wiadomosc byla dla ciebie. Chodzi mi o jakies namiary na firme Builder, albo strone internetową . Ważne !! Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...