Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem na etapie poszukiwania ekipy do stanu surowego - budowa okolice Gliwic. Wstępne wyliczeania za powyższe prace ok. 40 tys. nie nastrajają optymistycznie ( fundamenty i strop lane,pokrycie dachówką, 140 m2 użytkowej), dlatego gorąca prośba do Was o namiary na sprawdzone ekipy za rozsądne pieniądze.

Pozdrowienia

Kac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do płytek polecam Novix w Sośnicy (na trasie autobusu 32 zaraz za przejazdem kolejowym) - zdecydowanie tańszy asortyment niż w ArtCeramice, Syriuszu czy Sanimexie oraz Sogę w Bytomiu/Chorzowie naprzeciw Obi - są w stanie sprowadzić wszystko, nawet płytki, które w każdej innej hurtowni miały status "już nieprodukowane", a także (wbrew nazwie :) Panel w Rybniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jamles :D

Musze przyznac, ze znasz bardzo dobrze wszystkie pobliskie sklepy i hurtownie. Ja mieszkam wlasnie w tych okolicach i jak dobrze pojedzie w tym roku zamierzam zaczac budowe.

Tak na marginesie, to jestesmy niedalekimi sasiadami, bo z Ochojca do Stanicy przez las jest bardzo blisko :wink:

Mam nadzieje, ze w trakcie dokonywania zakupow, bede mogla poprosic Cie o rade? :wink:

Pozdrawiam Cie serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loop, ja swego czasu dostała namiary na tynkarzy od Wowki. Już jestem z nimi dogadana co do ceny itp. będą u mnie robić tynki gipsowe kładzione maszynowo - w kwietniu, maju. Cena z materiałem 19zł/m2 netto plus 7% Vat. Jak jesteś zainteresowany, to daj znać na priv.

Pozdrowienia,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie krajanie, ja dzisiaj gościnnie z wizytą z Wrocławia.

:D

mam do Was pytanie - gdzie w okolicach Rybnika albo w samym Rybniku można dostać niedrogą armaturę sanitarną (kompakt, baterie, brodzik) i płytki na ściany i podłogi - chodzi o rzeczy naprawdę niedrogie, nie musi być super design i super jakość, ma to być dla mojej Mamy, która nie bardzo wie gdzie można wyszukać coś taniego, a nie ma wiele kasy na remont łazienki.

Może wiecie o wyprzedażach, okazajch, promocjach. Gdzie w Rybniku są jakieś markety budowlane? Czy jest Tesco albo Praktiker w Rybniku?

A może ktoś z was próbował wozić materiały z Czech? Słyszałam ze tam dalej jest tanio, a VAT mają na poziomie 5%.

Proszę o informacje, z góry Wam dziękuję - i pozdrawiam ze słonecznego i wiosennego Wrocka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonifacy

U mnie jak ocieplali poddasze (też krokwie 16) to dawali 15 cm wełny między krokwiami, a potem prostopadle do krokwi szły 5 cm profile aluminiowe (ruszt pod G-K) i między nimi 5 cm wełny. Wydaje mi się, że to optymalne rozwiązanie.

Jeszcze jedna ważna rzecz. U mnie jest folia wysokoparoprzepuszczalna, tak więc wełna może sobie dochodzić do wełny, przy niskoparo... musisz zostawić 2-3 cm odstępu na wentylację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jamlesa

Wcześniej przeczytałem, że kupiłeś DF40 Ursy, jaka była całkowita grubość i jaki jest szacunkowo koszt wykonania ocieplenia dachu (całkowity)?

Jeśli to nie tajemnica, to proszę o odpowiedź.

sory, ale przez weekend nie zaglądałem tutaj więc dziś odpowiadam:

też daję 15 i 5cm, potem folia Corotop, płyty Farmacell. Jeżeli chodzi

o koszt to trudno mi powiedzieć, poniważ wełnę kupowałem latem ub.

roku, stelaż i płyty w grudniu, a robocizna to dzieło moje i żony, obecnie

robimy stelaż. Koszt materiału jak policzę to napiszę jutro, nie chciałbym

nikogo wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonifacy

Wełna 15 cm to Gullfiber Unimata, 5 cm - Isomata. Tą grubszą udało mi się odkupić po okazyjnej cenie od człowieka, który trochę przesadził z zakupami (po budowie został mu cały garaż wełny), Isomatę kupiłem w firmie Novet w Gliwicach (zaraz obok zakładów Isovera przy wyjeździe na Mikołów) - można trochę pohandlować :)

Co do kosztów robocizny, to Ci niestety nie powiem, bo to była większa akcja (ścianki działowe, wylewki, tynki, okna połaciowe, ocieplenie i ruszt pod G-K) rozłożona w czasie i płacona jednorazowo, ale jeśli masz trochę więcej czasu to nie jest to coś, czego nie można zrobić samemu, chociaż drobiny wełny "gryzą" jeszcze przez dosyć długi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie krajanie, ja dzisiaj gościnnie z wizytą z Wrocławia.

:D

mam do Was pytanie - gdzie w okolicach Rybnika albo w samym Rybniku można dostać niedrogą armaturę sanitarną (kompakt, baterie, brodzik) i płytki na ściany i podłogi - chodzi o rzeczy naprawdę niedrogie, nie musi być super design i super jakość, ma to być dla mojej Mamy, która nie bardzo wie gdzie można wyszukać coś taniego, a nie ma wiele kasy na remont łazienki.

Może wiecie o wyprzedażach, okazajch, promocjach. Gdzie w Rybniku są jakieś markety budowlane? Czy jest Tesco albo Praktiker w Rybniku?

A może ktoś z was próbował wozić materiały z Czech? Słyszałam ze tam dalej jest tanio, a VAT mają na poziomie 5%.

Proszę o informacje, z góry Wam dziękuję - i pozdrawiam ze słonecznego i wiosennego Wrocka :D

 

Witaj BK na śląskiej ziemi :wink:

Niestety w Rybniku nie ma jeszcze żadnego marketu budowlanego, ale jestem na etapie poszukiwania interesujących Cię materiałów.

-Sklep Makpol w Ochojcu, byłam tam wczoraj, likwidują część łazienkową i jest wyprzedaż /dość duże obniżki cen/, niestety asortyment już dość ograniczony,

- Rybnik - Golejów - Panel,

- Sanimex przy ul. Budowlanych w Rybniku / tuż przy rondzie/- tu ceny nieco wyższe ale większy wybór

- Na terenie byłego PBROW- przy ul. Zebrzydowickiej - tu ceny nieco wyższe niż w Sanimexie/ przynajniej na te płytki, które mnie interesowały/

- SKlep Kucza, jest połaczony z Salonem Hondy, przy Rondzie przy ul. Wodzisławskiej.- ja tam się zaopatruję / mam u nich zniżkę 10 %/-mają jeszcze duży pawilon w Rybniku-Stodołach.

- Duży wybór i przystępne ceny w sklepie w Jejkowicach - ul. Prusa 22

Może jeszcze są jakieś, ale ja odwiedziłam te wyżej wymienione.

Pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Akwarysto :D

Milo, ze dolaczyles do naszego grona :) Ja rowniez zarejestrowalam sie niedawno i jestem na etapie przepisywania dzialki, ktora dostalam od dziadkow :wink: Zapewniam Cie, ze zaczerpniesz tu mnostwo ciekawych informacji, ktore pomoga Ci w wyjasnieniu wielu spraw, zwiazanych z budowa i uwazaj, aby forum nie pochlonelo Cie bardziej od budowania wlasnego domku :wink:

 

P.S. Budujesz w samym centrum Rybnika, czy gdzies na obrzezach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...