Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak 3 dupki i dama :wink: :D szel, grin, krzyż, herz....dobrze pamiętam ?

EDZIA z czego ściągałaś ? :roll: :o :lol:

po drugim Dębowym( nauczycieli :lol: ) będziesz grała jak "stary szkaciorz" na dalszą naukę zamówiłem stolik w KK, bo nas posądzą, że

mamy karty w głowie zamiast budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIA z czego ściągałaś ? :roll: :o :lol:

po drugim Dębowym( nauczycieli :lol: ) będziesz grała jak "stary szkaciorz" na dalszą naukę zamówiłem stolik w KK, bo nas posądzą, że

mamy karty w głowie zamiast budowy :wink:

 

Leszku, wystarczyło odgrzebać w pamięci...Kiedyś byłam zapaloną karciarą, niestety nie w skata, ale jako dzieci skaciarzy grywaliśmy kartami i używaliśmy nazewnictwa szkatowego, bo tylko takie znaliśmy, :wink: .

Dzięki naszym rozmowom niekoniecznie budowlanym, nasz klub nie spada do drugiej ligi...tzn. na drugą stronę.

Jak potrafię to radzę i pomagam w tematach budowlanych, ale przy niedzieli, myślę że można pogadać tu o skacie :wink:

A tak w temacie budowlanym, ciekawe czy Ilona rozwiązała juz jakoś sprawę swoich kolektorów. Mam identyczną sytuację jak ona i np. wczoraj miałam non stop 50 st. chociaż ciepła woda była dość mocno wykorzystywana. Ciekawe jak było u niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z temp. wody u Ilony, ale prezentują się na dachu super,

chyba pierwsze kolektory w Pilchowicach? Wczoraj zauważyłem, że Ilona

ma już ocieploną frontową ścianę, a ja uporałem się z trawą na swojej

działce nową kosiarką, stara rozleciała się 1 maja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich po kilku dniach nieobecnosci ale dopadło mnie zapalenie oskrzeli wiec troche posiedziałam w domku a komputer tylko w pracy-niestety.

Widze ze grupa do skata sie zbiera - jakby wam brakowalo chętnych to się zgłaszam wprawdzie nie grałam chyba juz z 14 lat ale zawsze warto sobie przypomniec.

A co do moich kolektorów to w piątek był szef instalatorów i stwierdził że muszą działać - jak pokazalismy wyniki naszych pomiarów to przyznał że faktycznie chyba jest coś nie tak i jak sie później okazało były troche zapowietrzone częściowo nie zaizolowane a poza tym ogrzewaliśmy jeszcze wode w kaloryferach po zamknieciu obiegu do kaloryferów i odpowietrzeniu w sobotę mieliśmy już 49 stopni przy średniej pogodzie gdzie wcześniej takiej temperatury nigdy nie uzyskaliśmy. Dzisiaj rano jak wyjezdzałam do pracy temperatura w zbiorniku miła 46 stopni wiec chyba nieźle. W każdym bądz razie umówiliśmy się że za kolektory narazie nie bedziemy płacić do momentu w którym nie stwierdzimy że działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje Ilonko i oby jak najwięcej dni w roku było,ze wskazaniem na zbiorniku 55 stopni. :)

Nie byłam wczoraj na budowie i nie wiem jak było u mnie, ale w sobotę była własnie taka temp. na zbiorniku i mimo eksploatowania dość intensywnego ciepłej wody /korzysta z niej siostra i mama/ temp. nie obniżyła się. Wieczorem sprawdzałam temp. na kolektorze 15 stopni, a w zbiornika 53 stopnie.

Samych słonecznych dni życzę wszystkim budującym, a kolektorowcom szczególnie :)

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie w tym czasie było wykonywane ocieplenie elewacji więc wokół całego domu były rozciagniete rusztowania - no i sprawdzał jakie rusztowania, jak postawione , czy zakotwiczone czy są drabinki czy są barierki potem zszedł na ubrania pracowników buty czapki itd. Porobil kilka zdiec i zaprosił wykonawcę do siebie na ustalony wczesniej dzień ze wszytskimi papierami. Jak to się skonczyło nie mam pojęcia fakt jest jedynie taki że gdyby ocieplenie było wykonywane systemem gospodarczym i były w tym czasie jakies osoby na rusztowaniu to za to wszytko odpowiada inwestor i kierownik budowy. I w tym momencie czepiał by sie nas. Całe szczęście że firma była dosyć solidna i dużych uchybień nie było. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka75 - a czego taki gość z PIP-u szuka na budowie :roll: :roll: :roll: ???

znam przypadek jak Pip-owiec w drodze namoja kopalnię zatrzymał roboty

na rusztowaniach ze wzg. na brak zabezpieczeń itp i ukarał szefa firmy

mandatem bodajże 500zł. Dobrze, że ja nie buduję przy głównej drodze

tylko na zad...iu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...