Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Czy ktoś z was kupował działkę przez biuro nieruchomości? Na co zwracać uwagę? Czego się wystrzegać? gdzie mogę sprawdzić nr licencji tego biura i jego wiarygodność? :roll: :wink:

pozdrawiam

Ja tylko sprzedawałem dom przez ogłoszenie, najbardziej zainteresowane

były agencje. Nie podpisywałem umów na wyłączność tylko na 3 m-ce.

Sprzedając w ciu 12 m-cy od wygaśnięcia umowy klientowi agencji musiałbym

zapłacić prowizję. Udało sie sprzedać z ogłoszenia i żadna agencja niedostała

ani złotówki. Dlatego dziwi mnie, że Ty bez dokonania transakcji musisz

agencji coś płacić :evil: .Zmień agencję i poszukaj innej działki, przecież

w okolicy Żor nie brakuje atrakcyjnych miejsc np. Rowień, Szczejkowice,

może trasa na Pszczynę. Życzę powodzenia

 

 

Napewno masz rację, ale wyjątkowo podoba mi się ta działka. Dlatego chę się dowiedziec jak najwięcej na temet takich transakcji by uniknąć kłopotów. Poza tym w Żorach jest problem (jak pewnie wszędzie) z planem zagospodarowania przestrzennego a w tym miejscu które mnie interesuje podobno ma to szybniej ruszyć.

dzięki za dobre słowo i czekam jeśli można na dobre rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was kupował działkę przez biuro nieruchomości? Na co zwracać uwagę? Czego się wystrzegać? gdzie mogę sprawdzić nr licencji tego biura i jego wiarygodność? :roll: :wink:

pozdrawiam

 

Ja nie miałam do czynienia z biurem pośrednictwa nieruchomości. Świeżynko wiarygodność trudno sprawdzić ale:

możesz sprawdzić na stronie http://www.pfrn.pl czy obsługujący Twoją transakcję pośrednik ma licencję / po lewej , Licencje pośredników...spis licencji, wystarczy, że podasz miejscowość/ . Jeżeli posiada licencję to istnieje coś takiego jak Komisja Odpowiedzialności Zawodowej KOZ i tam możesz sprawdzić, czy przeciw Twojemu pośrednikowi nie toczy się jakieś postępowanie, ale obawiam się że to dość długa procedura. Na Twoim miejscu sprawdziłabym tylko czy posiada licencję i czy jest ubezpieczony od odpowiedziałności cywilnej.

A z płaceniem za usługę...to nie jest to dokładnie sprecyzowane...pośrednik może wystawić fakturę jeżeli włożył dużo pracy w przygotowanie Twojej transakcji a Ty w ostatnim momencie się z niej wycofasz, ale ogólnie jest przyjęte, że biorą jakiś procent , nie pamiętam w tej chwili ile, od wartości transakcji.

Życzę uczciwego pośrednika i korzystnej transakcji :)

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Edzia za podpowiedzi.

Znalazłam na wskazanej przez Ciebie stronie potrzebne mi informacje :D

Jednak i tak jestem pełna obaw co z tego wyniknie.

To jakaś paranoja w tym kraju, że nikt nikomu nie ufa w szczególności gdy chodzi o pieniądze. Trochę chora ta sytuacja. :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Świeżynko czy jest ubezpieczony od czynności cywilno prawnych, wtedy masz szanse coś wyegzekwować przy ewentualnej jego wpadce, czego Ci oczywiście szczerze nie życzę...no i więcej wiary, sporo się teraz korzysta z usług pośrednikówi oni też muszą sie pilnować, bo z tego żyją :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Świeżynko czy jest ubezpieczony od czynności cywilno prawnych, wtedy masz szanse coś wyegzekwować przy ewentualnej jego wpadce, czego Ci oczywiście szczerze nie życzę...no i więcej wiary, sporo się teraz korzysta z usług pośrednikówi oni też muszą sie pilnować, bo z tego żyją :)

 

Słyszałam o nich pozytywne opinie ledz na mnie nie zrobili najlepszego wrażenia. Może zbyt dużo amerykańskich filmów się naoglądałam. Bo tam klient nasz pan a u nas - no cóż. :lol:

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszałam o nich pozytywne opinie ledz na mnie nie zrobili najlepszego wrażenia. Może zbyt dużo amerykańskich filmów się naoglądałam. Bo tam klient nasz pan a u nas - no cóż. :lol:

pozdrawiam :)

No cóż Świeżynko znam kilku pośredników i są to całkiem fajni, życzliwi ludzie, czasem spotkanie jednego nieżyczliwe rzutuje na postrzeganie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedzielę :)

Piękna jesienna pogoda, czy u Was też? :) taka akuratna, żeby wybrać się na działeczkę :)

Pochwalę się, wczoraj byłam na swojej i znalazłam grzyby... 12 szt. najprawdziwszych maślaków...właśnie duszą się w sosie i najprawdziwszego, pięknego muchomora...ten zdobi jeszcze nasz zagajniczek...użyję go jak zajdzie taka potrzeba :evil: :wink:

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kolejny tydzień minął jak z bicza trzasł i co - i jesień, grzyby i ponure dni .

A ja znowu przegapiłem "grzybobranie" , weekend przespałem i za chwilę do roboty, i zaś cały tydzień.......

Edzia - a jak wyglądają grzyby, czy są inne jak 3 lata temu ?( wtedy byłem ostatni raz) :wink: A teraz wieczorem dobrze sie czujesz po ich konsumpcji? żyjesz jeszcze- odezwij sie :wink:

Swieżynka -nie radze kupować przez pośredników- wszystkim zależy przede wszystkim na kasie . Jak już musisz, to nie płać za nic z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia - a jak wyglądają grzyby, czy są inne jak 3 lata temu ?( wtedy byłem ostatni raz) :wink: A teraz wieczorem dobrze sie czujesz po ich konsumpcji? żyjesz jeszcze- odezwij sie :wink:

 

Bodzio melduję, że żyję i dobrze sie czuję :)

Grzyby tego roku wygladają chyba tak samo jak 3 lata temu / nie pamiętam, czy wtedy zbierałam grzyby.

Choć te maślaczki są wyjątkowe, bo to pierwsze grzyby zebrane na mojej działce. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalna licytacja

 

Tylko dzis od godziny 8:30 do jutra do godziny 8.30 rano mozna licytowac kasku muratora z podpisami calej redakcji, jak widzicie kask jest wyjatkowy, mamy tez nadzieje ze sama licytacja bedzie wyjatkowo, zapraszamy.

 

licytacja http://www.dlanikoli.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś te grzyby ciężkostrawne nikomu niechce sie w klawisze klupać :wink:

ŚWIEŻYNKA dla mnie powinno to wszystko wyglądać tak:

cena działki np 30000 zł, prowizja pośrednika ok 3% (spróbuj negocjować)+ 22% Vat ( od kwoty 900zł)

i za te pieniądze pośrednik przygotowuje Tobie dokumenty do notariusza ( np. mapki, odpis z ksiąg wieczystych)

i żadnych dodatkowych opłat dla pośrednika, bo przecież on taką sama kwotę skasuje od sprzedającego.

Szanujace się BN ma "swojego" notariusza, w razie potrzeby geodetę,

umów się,że prowizję zapłacisz w dniu podpisania aktu notarialnego

w obecności notariusza ( za to będziesz musiała zapłacić notariuszowi),

księgę wieczystą powinnaś sama sprawdzić przed podpisaniem umowy

przedwstępnej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają popytać kafelkarzy którzy u nich robili...mają mi odpowiedzieć w przyszłym tygodniu. Jeżeli możesz to zapytaj swojego, jak u niego z czasem i czy podjąłby się pracy u mnie ze względu na odległość, no i ze względu na zakres...nie mam tego dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz kafelkarz ma przyjść dopiero w grudniu wcześniej nie da rady - zobaczymy :cry: A tak poza tym to zamówilismy kominek mają zaczynać prace 3 listopada tylko mam maly problemik nie przypilnowałam wylewek i tam gdzie ma stac kominek nie zobili mi dylatacji teraz sie boje że jak postawią kominek moze mi pękać wylewka. Można by teraz wyciąć w podłodze dylatacje ale pod spodem podłogóka i mimo że nie mam jej bezpośrednio pod kominkiem to boje sie że przez przypadek możemy uszkodzić podłogówkę. Niewiem co robić??? :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z Was montował CO po 1-m maja? Uzyskałem wycenę w sklepie na materiały i usługę, przy czym na usługe 7%VAT a na materiały 22%... Na moje pytanie, dlaczego nie 7% na wszystko, odpowiedzieli, że to jest kryminał....

Jak było w Waszym przypadku?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z Was montował CO po 1-m maja?

 

Robiłem instalacje w lipcu br. i dostałem fakturę z jedną pozycją pt. "Instalacja co" na 7% VAT (do tego jeszcze osobno specyfikację materiałów).

W przyszłym tygodniu będą montować mi kotłownię i grzejniki i też wszystko ma być na 7%. Ale to sie doiero okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...