Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś chciałabym zapytać o instalację elektryczną. Jak rozmawiać z fachowcami od takich instalacji, jak ustalać cenę, czy od punktu czy od całości roboty?? Musimy z mężem zdecydować się na takich fachowców bo chociaż mój mąż wszytako na budowie chce zrobić sam to do tej instalacji nie wystarczą zdolności ale także potrzebne uprawnienia do odbioru. Zastanawiam się co dodatkowo jest mi w domu potrzebne ( tv, komputer, alarm, domofon, oświetlenie w ogrodzie.......sama nie wiem co jeszcze).

Czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do odbioru konieczne są uprawnienia, ale jednocześnie jest praktykowane przez rejony energetyczne uznawanie odbiorów dokonanych przez osoby posiadjące świadectwa kwalifikacyjne SEP, w przypadku gdy odbierają instalację dla siebie lub najbliszej rodziny. Wykonanie odbioru przez uprawnionego elektryka sporo kosztuje, ale gdy ten elektryk wykonuje instalację odbiór jest w cenie tzn. gdy ja byłem na etapie szukania wykonawcy nikt nie podawał mi oddzielnej pozycji za odbiór instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie

jestem na etapie adaptacji dokumentacji projektowej . Odwiedziłem trzech architektów i za wykonanie tej usługi ceny kształtowały się na poziomie 2400PLN , 1800PLN (bez Vatu) oraz 1500PLN z Vatem :lol: .

W projekcie oprócz samej adaptacji będzie kilka zmian tz. poszerzenie garażu o ok 150cm oraz wstawienie drzwi w garażu od strony ogrodu .

Ile was kosztowała adaptacja projektu bo nie wiem czy szukać dalej czy skorzystać z tego architekta który był najtańszy i wg. mnie najbardziej wiarygodny ( jako jedyny przejrzał całą dokumentacje ,rzuty , profile )??

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zastanawiam się co dodatkowo jest mi w domu potrzebne ( tv, komputer, alarm, domofon, oświetlenie w ogrodzie.......sama nie wiem co jeszcze).

Czekam na porady.

 

W zasadzie chyba wymieniłaś wszystkie instalacje potrzebne w domku jednorodzinnym. Ja bym dorzucił jeszcze: gniazdko (lub dwa) do podłączenia lampek światecznych na balkonie lub pod dachem, zasilanie napędu bramy i elektrozaczepu w furtce, instalacja przeciwoblodzeniowa schodów zewnętrznych, boczne oświetlenie schodów w klatce.

 

Całość instalacji najlepiej wykonać w strukturze gwiazdy, czyli od centralnego punktu (gdzie znajdą się: centralka alarmowa, domofonowa, telefoniczna, łącze internetowe, multiswitche TV itp. itd.) prowadzić kable do poszczególnych punktów. Ale to już temat na osobny wątek.

Bardzo ciekawy wątek o instalacjach jest TU. Wymyślając moje instalacje czerpałem z niego sporo pomysłów.

 

Acha, i pamiętaj: gniazdek elektrycznych nigdy nie jest za dużo - chyba, że lubisz przedłużacze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Artur69 :lol:

 

kontaktowałem sie mailem z p. Robertem ale on nie zajmuje sie adaptacjami projektu ;( wiec muszę radzić sobie sam , co do cen które podałem wczesniej to sa właśnie oferty architektów z Tychów ( z Mysłowic jeszcze nie sprawdzałem ).

Mnie po prostu interesuje czy te 1500PLN to za adaptacje projektu z zmianami które podałem jest OKI czy kwota jest przesadzona :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów zetknął się z firmą "KAZBUD" z Żor (prawdopodobnie z okolic Żor) i ma jakieś informacje, uwagi, referencje, bądź krytykę i ostrzeżenia będę bardzo wdzięczny. Znajomy podał mi namiary na tę firmę budowlaną, ale poza numerem telefonu nic więcej o niej nie wiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Artur69 :lol:

 

kontaktowałem sie mailem z p. Robertem ale on nie zajmuje sie adaptacjami projektu ;( wiec muszę radzić sobie sam , co do cen które podałem wczesniej to sa właśnie oferty architektów z Tychów ( z Mysłowic jeszcze nie sprawdzałem ).

Mnie po prostu interesuje czy te 1500PLN to za adaptacje projektu z zmianami które podałem jest OKI czy kwota jest przesadzona :)

 

pzdr

 

Witaj AdamusG

Cena wydaje się być uczciwa, ale jak chcesz to możesz jeszcze sprawdzić w Mysłowicach. Kiedy w zeszłym roku pytałem się o projekt indywidualny, to miał kosztować 2,5 tys. Domek co prawda miał być bardzo mały, ale chyba jest to dość tani architekt. Nie wiem czy to nie jest złamaniem regulaminu ale podaje namiary: Pracownia Architektoniczna Archiplus, Mysłowice, Powstańców 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Ślązacy :)

wpadłam z wizytą gościnną - chciałabym was ostrzec przed firmą DEKS z Mikołowa. Firma niesolidna, ale lista zarzutów wobec nich jest dużo poważniejsza. Informacje na priva.

Zdecydowanie odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą. Budują , wykańczają domy i mieszkania, sprzedają okna i drzwi, projekty, wiem że kiedyś bawili się też w leasing samochodów. Ostrzegam przed panem Krzyszytofem G. oraz Leszkiem Z. RObią dobre, solidne wrażenie, i to ludzi zwodzi.

Niesolidni, nieterminowi, niekompetentni, nieuczciwi. Są przeciw nim poważne zarzuty - info na priva.

Nie dajcie się nabrać.

Mikołów, Krakowska 2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...