Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zainteresowanym przypominam o pierwszej imprezie targowej w tym roku

 

TARGI BUDOWNICTWA

 

W piątek, 25 lutego, rozpoczną się VI Gliwickie Targi Budownictwa, Ogrzewania i Wyposażenia Wnętrz. Impreza potrwa do niedzieli, 27 lutego. Miejscem prezentacji będzie hala sportowa Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 28. Swoją ofertę przedstawi około 90 firm z całego Śląska. Ekspozycja będzie czynna w godz. od 9.00 do 17.00.

 

http://www.um.gliwice.pl/index.php?id=8908/1&bium=582#588

 

Jak nazwa wskazuje większość wystawców oferuje mat. wykończeniowe (drzwi, ceramikę, trochę ogerzwania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Artur. To dla mnie wazne. W koncu odliczyc 13 tys albo ich nie odliczyc, to cos znaczy nawet, jesli zobacze je dopiero w przyszlym roku.

Na targi do GLiwic tez sie wybiore, chyba w sobote.

Jak juz piszecie o hydraulice i ogrzewaniu, to moze ktos by polecil jakas ekipe z trojkata Tychy-Pszczyna-Bielsko ? Przymierzam sie do zaproszenia ekipy, albo jeszcze nie znalazlem dobrej, niedrogiej i odpowiedzialnej ...

Pozdrawiam

Penejos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszecie o hydraulice i ogrzewaniu, to moze ktos by polecil jakas ekipe z trojkata Tychy-Pszczyna-Bielsko ? Przymierzam sie do zaproszenia ekipy, albo jeszcze nie znalazlem dobrej, niedrogiej i odpowiedzialnej ...

Pozdrawiam

Penejos

 

Chyba moge polecić ekipę która mi robiła całość instalacji wod-kan i CO (podłogówka, grzejniki, kotłownia). Fakturę dostałem na materiały i robociznę na 7% :D

 

Namiary wysłałem na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów,

 

Poniewaz stałem sie posiadaczem domku do remontu w Zabrzu, to szukam pilnie architekta z Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Rybnika lub okolic, który zrobiłby:

- ocenę stanu technicznego budynku (domek leciwy ale sprawia solidne wrazenie)

- inwentaryzacje (nie ma jakiegokolwiek planu tego budynku)

- oraz projekt przebudowy (domek około 100 metrowy, potrzebuje rady jak go przerobic aby był jak najbardziej funkcjonalny).

 

Z góry dziekuje za polecenie sprawdzonych i solidnych architektów.

 

pozdrawiam

Piotrek

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już kiedyś "rzuciłem" ten temat. Czy ktoś może polecić tartak (najlepiej w okolicach Mikołowa), który z dobrego drewna robi więźbę? A jak to jest waszym zdaniem z sezonowaniem więźby? Są tacy, którzy mówią, że powinno się sezonować kilka miesięcy, są i tacy (i to w tartaku), którzy mówią, że wystarczy miesiąc?

 

Pozdrawiam czekających jak ja na wiosnę z rozpoczęciem prac budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Czy nie ma żadnych budowniczych z rejony Śląska Górnego, czyli Katowice i okolice, niewierzę !!!!

Jako pierwszy (tak mi sie wydaje) przyłanczam sie z rejonu Jastrzębia Zdrój.

Niedawno zamknałem stan surowy i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Większość materiałów kupiłem w Bilderze - Rybnik, polecam. Są otwarci na klienta, można z nim ponegocjować.

Przestrzegam przed firmą Sprintbud - Wodzisław. Niejeden siwy włos zdobyłem przez nich. Niesłowni, nieterminowi.........i wiele jeszcze negatywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już kiedyś "rzuciłem" ten temat. Czy ktoś może polecić tartak (najlepiej w okolicach Mikołowa), który z dobrego drewna robi więźbę? A jak to jest waszym zdaniem z sezonowaniem więźby? Są tacy, którzy mówią, że powinno się sezonować kilka miesięcy, są i tacy (i to w tartaku), którzy mówią, że wystarczy miesiąc?

za miesiąc to drzewo napewno nie wyschnie, moja więźba "leżała" półtora

roku, ale można kupić suszoną komorowo. Czy pytałeś w Kobiórze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z forumowiczów przegapił to informuję że

w dniach 25-27 luty w Gliwicach odbędą sie targi budownictwa.

 

Szczegóły:

http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/451990.html?ses_nm=71f7807c49cf5c207e9203194a3346bc

 

wybiera sie ktos może?

 

pozdrawiam

Piotrek

 

[email protected]

 

Właśnie zaraz się wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos z forumowiczów przegapił to informuję że

w dniach 25-27 luty w Gliwicach odbędą sie targi budownictwa.

 

Szczegóły:

http://gliwice.naszemiasto.pl/wydarzenia/451990.html?ses_nm=71f7807c49cf5c207e9203194a3346bc

 

wybiera sie ktos może?

 

pozdrawiam

Piotrek

 

[email protected]

 

Właśnie zaraz się wybieram

 

ja wybieram sie jutro, nie dało sie zerwać z pracy :(

liczę na szczegółową relacje wieczorem :wink:

moze nie będe tracił czasu na bezwartościowe stoiska.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie

jestem na etapie adaptacji dokumentacji projektowej . Odwiedziłem trzech architektów i za wykonanie tej usługi ceny kształtowały się na poziomie 2400PLN , 1800PLN (bez Vatu) oraz 1500PLN z Vatem :lol: .

W projekcie oprócz samej adaptacji będzie kilka zmian tz. poszerzenie garażu o ok 150cm oraz wstawienie drzwi w garażu od strony ogrodu .

Ile was kosztowała adaptacja projektu bo nie wiem czy szukać dalej czy skorzystać z tego architekta który był najtańszy i wg. mnie najbardziej wiarygodny ( jako jedyny przejrzał całą dokumentacje ,rzuty , profile )??

pozdrawiam

Adam

 

Witaj AdamusG!

Wydaje mi się że coś około 1500-1700 na rach jest adekwatne. Tyle przynajmniej mam zapłacić za adaptację+zagospodarowanie. Budynek jest poszerzany - tj. sam garaż.

 

Pzdr. Mysłowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z moich doświadczeń z projektantem. Zleciłem adaptację projektu typowego (z pracowni ARCHON+) architektowi z Katowic. Powiedział, że adaptacja (powiększenie piwnicy; likwidacja wykusza w kuchni i pokoju na poddaszu; zmiany w aranżacji wnętrza; doprojektowanie łącznika pełniącego rolę wiatrołapu, klatki schodowej do garażu i piwnicy; oraz doprojektowanie garażu) wraz z pomocą załatwienia formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę będzie mnie kosztować 3500. To było w grudniu. Teraz okazało się, że adaptacja się ślimaczy (od tygodnia nie otrzymałem obiecanego "ślepego" kosztorysu), a i na pomoc w załatwianiu spraw urzędowych nie mam co liczyć. Dodam jeszcze, że projekt łącznika i garażu właściwie mój architekt dostał ode mnie w wersji elektronicznej.

Tak więc Twoja kwota wydaje się rozsądna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że nie robię tego u architekta, tylko u inż. konstr. Pytałem w zeszłym roku na początku to powiedziano mi tak ok. 3 tyś najmniej. Bo trzeba przeliczyć, nanieść poprawki, a to szkody górnicze, siamto owamto, odrolnienie. Acha i to wszystko bez zagospodarowania to ostanie ok. 800 do 1200zł.

Ale dostałem namar od kolegi i skorzystałem. Tym bardziej że gość będzie też kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...