Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

Gratulacje :p premiumpremium :p

Ja to nie miałam żadnych zachcianek w ciąży(ach).Tylko musiałam się pilnować bo nieświadomie zakładałam majtki na lewą stronę..... :oops: poważnie :-?

A tak w ogóle to kobitki mam problem ...budowlaniec nam sie spóźnia i dopiero w przyszłym tygodniu ma zacząć stawiać nam dom . I martwię się czy zdąży :roll: A i więźba juz czeka....i dachówka zamówiona. Boję się ,że ich zima w pełni na budowie zastanie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu), że budujecie te swoje domki. U mnie nic sięnie zmieniło. Wciąż czekamy, aż panie w składnicy map naniosą ten podział działki. Wtedy będzie można ruszyć z kopyta do notariusza i działeczka nasza. Ale ile to jeszcze potrwa nie wiem. Oby w tym roku!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :)

 

Zachcianek jako takich nie mam jeszcze, a jeśli już na coś mam ochotę, to na owoce i słodycze :)

Znienawidziłam za to wędlinę i moja ostatnia wyprawa do mięsnego przekonała mnie, ze na razie się w nim nie pokażę :)

 

Aaaa.... Ostatnio wcinam migdały i macę ;)

 

A dzis w nocy oszczeniła się moja Borunia. Ma 4 albo 5 owczarków, nie widać ich jeszcze zbyt dobrze w budzie :) Są czarne i grubaśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia,

Z Atoma jeszcze nic nie brałam. Czy to ten z Lublewa? Orientujesz się może czy można liczyć z ich strony na transport?

 

Tak, to ten z Lublewa i dają transport, tylko nie wiem czy jak nic nie brałaś od nich to będą chcieli ten styropian zamawiać, bo oni go sprowadzają gdzieś z okolic Słupska po cenach jakie ma ten producent, nie dokładają żadnej marży do tego. To jest raczej taka dodatkowa rzecz którą robią dla klientów, którym robią hydraulikę, ale spróbować zawsze można :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znienawidziłam za to wędlinę i moja ostatnia wyprawa do mięsnego przekonała mnie, ze na razie się w nim nie pokażę :)

 

Aaaa.... Ostatnio wcinam migdały i macę ;)

 

A dzis w nocy oszczeniła się moja Borunia. Ma 4 albo 5 owczarków, nie widać ich jeszcze zbyt dobrze w budzie :) Są czarne i grubaśnie ;)

 

Wizyty w mięsnym to rzeczywiście sobie odpuść i to na długi czas, ja nadal jak wchodzę to mam odruchy wymiotne a jestem już w 6 miesiącu. Swoją drogą znowu mi jakieś mdłości powróciły, nie tak straszne jak na początku, ale i tak myślałam że to już przeszłość, niestety myliłam się :x

 

A te owczarki to niemieckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znienawidziłam za to wędlinę i moja ostatnia wyprawa do mięsnego przekonała mnie, ze na razie się w nim nie pokażę :)

 

Aaaa.... Ostatnio wcinam migdały i macę ;)

 

A dzis w nocy oszczeniła się moja Borunia. Ma 4 albo 5 owczarków, nie widać ich jeszcze zbyt dobrze w budzie :) Są czarne i grubaśnie ;)

 

Wizyty w mięsnym to rzeczywiście sobie odpuść i to na długi czas, ja nadal jak wchodzę to mam odruchy wymiotne a jestem już w 6 miesiącu. Swoją drogą znowu mi jakieś mdłości powróciły, nie tak straszne jak na początku, ale i tak myślałam że to już przeszłość, niestety myliłam się :x

 

A te owczarki to niemieckie?

 

Tak, niemieckie :)

Wcześniej na tym forum umieściłam zdjęcie Bory, ale myślę, że za kilka dni pstryknę im zdjęcie i Wam pokażę szczeniaczki z matką :)

 

Gdyby ktoś chciał, to za 2-3 miesiace będą gotowe do wędrówki w świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala mam i owszem dylatacją wypełnioną styropianem. Ale tylko przy systemowym schiedlu..

 

Ja też dylatowane kominy styropianem

 

Ja jeszcze pomęczę sprawę dylatacji. Napisałam e-maila do producentów moich kominów i wstawię wam kawałek odpowiedzi

 

celem stosowania dylatacji pomiędzy kominami a innymi elementami budynku jest wyeliminowanie przejmowania naprężeń budynku przez system kominowy, szczególnie przez stropy budynku !

Otwory przejścia komina przez stropy muszą być ze wszystkich stron większe od zewnętrznych wymiarów pustaka kominowego o około 2-3 cm.

Przestrzeń wolną po wymurowaniu komina wypełnia się płytami wełny mineralnej. Nie stosować materiałów palnych i wskazujących na brak trwałej eleastyczności , typu styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro jadę odebrać ze starostwa ostatni brakujący mi papierek i... złożyć wniosek o pozwolenie na budowę :) Mam nadzieję, że mam wszystko i nic już nie wymyślą i nie będzie nic więcej potrzeba, i że w ogóle będzie wszystko ok :)

 

Jak juz bedziesz wiedziała kto dostal Twoja sprawe, to zadzwon do tej osoby i ona przez telefon powie Ci czy wszystko jest ok. Bynajmniej ja tak miałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedziesz wiedziała kto dostal Twoja sprawe, to zadzwon do tej osoby i ona przez telefon powie Ci czy wszystko jest ok. Bynajmniej ja tak miałam :)

 

No tak zrobię, od razu będę pytać z kim się można kontaktować :) O parę rzeczy co do których miałam wątpliwości czy muszę mieć czy nie już dzwoniłam i pytałam, wygląda, że mam wszystko co potrzeba... Ale pewna nie będę do momentu kiedy pozwolenia nie dostanę...:) ale się boję, cieszę, denerwuję i w ogóle wszystko na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premiumpremium: psiaki piekne

Mój chłop powiedział: że chyba to jest klub kobiety w ciąży które budują. Więc skoro, zeby budowa szła trzeba być w ciąży to....... :D :D :D :D :D

Kowalik: WItam serdecznie

A co dylatacji i innych rzeczy podobno będę mieć dom jak Pałac kultury, posadowiony na płycie fundamentowej

Miłego wieczora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nieśmiało dołacze do tego grona

mam pozwolenie- ale ekipe dopiero na maj, pocieszam ,że czas szybbko plynie i zanim obejrze bedzie wiosna....Oby przeczekac

Pozdrawiam budujacych ....

Fajnie, że juzmacie to pozwolenie. No i ekipa załatwiona a to juz duży postęp. Teraz tylko czekać na wiosnę i modlić sie by zima była krótka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...